fbpx

Mükemmel Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır?

, ,

Siz hayatınızın aşkını nasıl buldunuz? Okul sıralarında, ortak arkadaşlar vasıtasıyla ya da iş ortamında mı? Her nasıl olursa olsun, o şanslı insanlardan biri de sizsiniz ve artık ilişkinizi şanına yaraşır bir evlilik teklifi ile bir sonraki aşamaya taşımaya hazırsınız. Coşkunuzu kutlarız, ancak böyle önemli bir konunun yüzük seçimi, bir konuşma hazırlamak, tarihe karar vermek, ortamı düşünmek gibi bazı ayrıntıları olduğunu da hatırlatmadan olmaz. Evlenme teklifi deneyimini hem kendiniz hem de sevgiliniz için mükemmel hale getirmek istersiniz değil mi? O halde, ilişki ve organizasyon uzmanlarının görüşlerinden de faydalanarak hazırladığımız Mükemmel Evlilik Teklifi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler konulu yazımıza buyurun!

Mükemmel Evlilik Teklifi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Alacağınız Cevaptan Emin Olun (Mümkün Olduğunca)

Unutulmaz bir evlenme teklifi organizasyonu üzerine kafa yormaya başlamadan önce, sevgilinizin de tıpkı sizin gibi ilişkinizin evlilik aşamasına geldiğini düşündüğünden emin olun. Teklif planınızdan bir süre önce partnerinizle gelecek hakkında konuşmalar yapın, ona evliliğin gelecek planlarınıza dahil olduğunu belli edin ve fikirlerini öğrenmeye çalışın. Bu konuşmanın teklif planlarınızı ele vereceğinden mi endişeleniyorsunuz? Böyle bir durumda yakın zamanda evlenen bir arkadaşınızdan ya da aile üyenizden bahsederek konuyu daha genel sulara çekebilirsiniz. Bu zor bir konuşma mı olacak? Kesinlikle evet! Ama bu konuşma kutu açılıp yüzüğü gördüğünde sevgilinizin tepkisinin ne olacağına dair aklınızdaki sorulardan kurtulmanıza yardımcı olacak.

  1. Müstakbel Kayınvalide ve Kayınpederinizle Konuşun

Bu öneri biraz eski zamanlardan kalma gibi görünebilir, ancak evlenme teklifi söz konusu olduğunda kesinlikle işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer partnerinizin evlenirken mutlaka ailesinin onayını istediğini düşünüyorsanız, bu onayı önceden alın. Bu, evlenmek için birilerinin onayına muhtaç olduğunuz anlamına gelmez. Bu nedenle, konuşmayı izin ister bir tonda tutmak yerine “Kızınızı çok seviyorum ve hayatımı onunla geçirmek istiyorum. Onun da bunu istediğine inanıyorum. Benim için çok heyecan verici olan evlenme teklif etme anına katılmanız beni çok mutlu eder.” gibi cümleler tercih edin.

  1. Yüzük Seçimi

Nişan yüzüğü, eşinizin hayatının geri kalanı boyunca üzerinde taşıyacağı bir mücevherdir, bu nedenle nasıl bir modeli seveceğini anlamanız çok önemli. Kullandığı günlük takılara dikkat edin, Pinterest panosuna bir göz atın veya partnerinizin yakın bir arkadaşı ya da aile üyesinden seçtiğiniz modeller arasından eleme yapmanıza yardımcı olmasını isteyin. Evlenme teklifi için kullanacağınız bu yüzüğü mutlaka güvenilir bir kuyumcudan satın alın. Ailenizin yıllardır güvendiği tanıdık bir kuyumcu ya da internet yorumları bu konuda size yol gösterebilir.

Modele karar verdikten sonra yüzük boyutunu araştırmaya başlayın. Eğer partnerinizle evlilik üzerine zaten konuştuysanız, bunu ona doğrudan sorabilirsiniz. Bu bir seçenek değilse, sevgilinizin düzenli olarak taktığı bir yüzük bulun ve kuyumcunuza ideal ölçü için bunu gösterin. Bunun yanı sıra pek çok kuyumcu, müstakbel eşinizin boyu ve kilosu üzerinden de iyi bir yüzük ölçüsü tahmini yapabilir. Hiçbir şey işe yaramazsa, ölçü olarak tahminlerinizden biraz daha büyük bir yüzük yaptırın ki sonradan düzelttirmek mümkün olsun.

Satın alacağınız yüzüğe karar verdikten sonra kuyumcunuzla konuşarak yüzüğün istediğiniz tarihte mutlaka hazır olacağından emin olun ve onu teklif anına kadar saklamak için güvenli bir yer bulun. Yüzüğü sigortalatmayı da sakın unutmayın!

  1. Evlilik Teklifi Planınızı Kişiselleştirin

Artık yüzüğü de seçtiğinize göre, sıra bir evlilik teklifi organizasyonu planlamakta! Bu ister büyük ve gösterişli bir jest, ister baş başa samimi bir akşam yemeği, ister aile ve arkadaşlarla çevrili kalabalık bir sürpriz olsun, sevgilinize en çok hitap edecek teklif türünü düşünmeye çalışın.

Bütçeniz ne olursa olsun odak noktanız duygusal bir an yaratacak, sizin ve partnerinizin ruh halini canlandıracak bir atmosfer planlamak olmalıdır. İlişkiniz için özel bir anlam ifade eden bir alan düşünün. Bu alan yalnızca evinizin oturma odası bile olabilir, ancak etrafa yerleştirilmiş kokulu mumlar, loş bir ışık ve birkaç dekoratif objeyle mekanın havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Kısaca, evlenme teklifinizin klasik ve/veya risksiz olmasını istiyorsanız bile kişisel dokunuşları asla atlamayın.

  1. İşin Uzmanlarından Yardım Alın

Elbette sevgilinizi ve ilişkinizi en iyi siz tanırsınız, ancak mükemmel evlilik teklifi organizasyonu için işin uzmanlarından yardım almak yine de iyi bir fikir olabilir. Evlenme teklifi planlama hizmeti veren firmalar dekoratif objelerden mekan ayarlamasına, tedarikçilerden müziğe kadar her detayla yakından ilgilenir ve size sadece o büyülü anın tadını çıkarmak kalır. Şimdiye dek düzenledikleri yüzlerce, hatta binlerce teklif organizasyonun getirdiği deneyimle bu firmalar, hayatınızın aşkının önünde diz çöktüğünüz o anın mümkün olan en unutulmaz şekilde geçmesini sağlayabilirler. Kısacası, bırakın siz sevgilinize muhteşem görünür ve tüm övgüyü toplarken arka planda profesyoneller mutluluğunuz için çalışsın!

  1. Mükemmel Evlenme Teklifi İçin Not Alın

En güzel evlilik teklifleri doğal olanlardır! Bu nedenle, partnerinize duygularınızı açacağınız o konuşmanın tamamını kağıda dökmenize gerek yok. Yine de, kimi önemli ve atlamak istemediğiniz noktaları basitçe not etmenizi tavsiye ederiz. Düşüncelerinizi kağıda dökmek, teklif anı geldiğinde yönünüzü kaybetmenize engel olacaktır.  Zaten her şey yolunda giderse planladığınız her şeyi söylemeye vaktiniz dahi olmadan kocaman bir öpücükle karşılaşacaksınız.

Ne söyleyeceğinize dair hiç bir fikriniz yok mu? İyi birer başlangıç noktası olarak, partnerinizin en sevdiğiniz özelliklerine ve onunla tanıştığınız ana odaklanabilirsiniz. Sonuçta işin özü yalnızca teklif anında sevgilinizi heyecanlandırmak, ona ne kadar çok sevildiğini ve bu anın yalnızca onun için tasarlandığını hissettirmektir. Ona hakkında neleri sevdiğinizi ve birlikte kuracağınız gelecek için ne kadar hevesli olduğunuzu ifade edin, “Benimle evlenir misin” sorusundan sonra ise her şeyi aşka bırakın.

  1. Bir After Party Planlayın

Bunun dev bir organizasyon olmasına gerek yok, ancak tekliften sonra bu mutlu anı başbaşa ya da sevdiklerinizle birlikte kutlayabileceğiniz ufak bir parti planlamanızı şiddetle tavsiye ederiz. En sevdiğiniz restoranda bir masa ayırtın, buzdolabına bir şişe şampanya saklayın ya da yakın arkadaşlarınızdan sizi yakın bir mekanda beklemelerini rica edin. Sevgilinizin karakterini göz önünde bulundurarak baş başa bir yemeğin mi, bir arkadaş eğlencesinin mi yoksa ailelerinizin katılacağı ufak bir kutlamanın mı onu daha mutlu edeceğine karar verin.

  1. Doğru Anı Bulun – Ama Çok da Düşünmeyin!

Hayat sürprizlerle doludur – bu nedenle partnerinize evlenme teklif etmek gibi önemli bir olay söz konusu olduğunda bile işleri biraz akışına bırakmaktan korkmayın. Güneş batmak üzere olduğu ya da akşam yemeği neredeyse bittiği için teklifinizi aceleye getirmek yerine içinizdeki sesin size gerçekten doğru olan anı söylemesini bekleyin.

Planınızı sevgilinizin ertesi gün acil bir toplantısı olması, o gün kendini pek de iyi hissetmemesi ya da hava muhalefeti gibi ihtimallere karşı esnek tutmaya çalışın. Elbette Sevgililer Gününde evlilik teklifi gibi bir hayaliniz varsa bu esneklik saatlerle sınırlı olabilir.

  1. Sürpriz Evlilik Teklifi İçin Bahanenizi Önceden Hazırlayın

Kusursuz bir evlenme teklifi sürprizi için, onu teklifte bulacağınız mekana şüphelenmeyeceği bir bahaneyle çağırmaya çalışın. Özellikle genelde gitmediğiniz tarzda bir mekana gidiyorsanız ya da olağandışı bir planınız varsa partneriniz ortada bir şeyler döndüğünden şüphelenebilir. Ama siz yine de onu mümkün olduğunca şaşırtmaya çalışın.

  1. Fotoğrafçıyı Sakın Unutmayın!

İster bir profesyonelle anlaşın, ister müstakbel kayınbiraderinize ve iyi kameralı telefonuna güvenin, teklif anını fotoğraflayacak birini mutlaka ayarlayın. Sevgilinizin birazdan olacaklara dair bir fikri yoksa ileride torunlarınıza dahi gösterecek muhteşem anlar yakalamanız olasıdır. Sevdikleriniz bu iş için uygun birer seçenek olsa da, en mükemmel evlilik teklifi fotoğrafları için biraz yatırım yapıp bu işi meslek edinmiş biriyle çalışmanızı tavsiye ederiz.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp