fbpx

Yengeç Burcu Aşk Uyumları

Yengeç Burcu & Koç Burcu

Mars’ın çocuğu olan koç burcu savaşı ve kavgayı temsil eder.  Bizden uyarması, sizi fazlasıyla incitebilir. Onun gürültücü, kavgacı ve şımarık halleri sizi üzebilir. Sizin gibi duygusal birisi için fazla acımasız diyebiliriz. Ayrıca sizin her şeye alınan bir yapıya sahip oluşunuz da, bu ilişkide yıpranma payınızı arttıran bir başka neden olacaktır.

Yengeç burcu evcimendir; bu sebeple de evlilik hayatınız daha sakin ve dengeli olsun istersiniz; ama koç burcu öyle değildir ki! Koç burcu heyecan ister, macera ister ve eğer size olan ilgisi bitmişse soluğu hiç beklemeden başka bir yerde alacaktır. Sizin iletişim probleminiz bile var. Siz konuşmadan önce bir düşünüp, geç tepki veririrsiniz. Koç burcu ise pata pat direk o an içinden geçen her şeyi öfkesiyle harmanlar ve size sunar. Dondurma için derler ya, dışı buz gibi ama kalbi ısıtır diye; işte koç burcunun da kendisi ateş grubu ama maalesef bu ateş sizi ısıtamaz. Çünkü o biraz yüzeysel kalır size göre; yani demeye çalıştığımız şey siz ilgi, şevkat ve sevgi beklersiniz ama o vücudunun ateşini dindirme peşindedir. En iyisi yol yakınken ayrılmak!

Yengeç Burcu & Boğa Burcu

Millet daha çorabının eşini dahi bulamazken siz ruh eşinizi bulmuşsunuz. Bravo size! Sizin her şeyiniz ahenk içerisinde… Boğa burcu toprak grubundandır; birikim onun işidir; siz de oldukça tutumlusunuz. Yani tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Bilinçsiz tüketici olmadığınız için hedeflerinize birlikte daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Boğa burcu ile birlikteyken güven duygunuzun sarsılacağını pek sanmıyoruz; o güvenilir birisidir ve bunu size her fırsatta ispatlayacaktır. Boğa burcu rahatına pek düşkündür; ama söz konusu sevdikleri insanlarsa mutlaka yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. Sizin evcimen tavrınıza hemen ayak uydururlar; zaten rahatlarına düşkündürler. Sizi üzecek tek şey kavgalarınız diyebiliriz. Hatta tartışmalarınız bile değil, asıl tartışmalarınızın sonrası sizi çok kırabilir. Boğa burçları pek özür dilemek nedir bilmezler; hatta bu konuda yoğun bir inat bile sergileyebilirler. Gerçekten hatalı olduğunu düşünüyorsa boğa burcu, belki o zaman özür diler; o da belki!.. Yine de birbirinizi bulmuşken bırakmayın deriz.

Yengeç Burcu & İkizler Burcu

İkizler burcunun ele avuca sığmaz halleri adeta seni senden alacak. Hatta onun fazla merakını mazur  bile görebilirsin. İkizler burcunun yelpazesi çok geniştir hemen hemen her konuda sohbet edebilir, ortamı yumuşatabilir. Asıl mesele senin ikizler burcuna ayak uydurup uyduramayacağın. Oun hızına yetişebilecek misin? İkizler burcu konuşmayı çok sever; hatta insanları sohbetleriyle kendine bağlar. Evet, sen de konuşmayı seviyorsun ama maalesef o senin konuştuklarınla pek ilgilenmeyecek çünkü onun kendine göre söyleyecek sözü daima var.

Ayrıca kaçan kovalanır bunu da unutmayın; sen onu sıktıkça o daha da çok kaçacaktır. Onu sıkmak yerine kendini geliştir. Her gün yeni bir yönünü açığa çıkart.

Unutma o bağlanmaya  meyilli bir burç değil. İşin zor; kolay bir birliktelik gibi gözükmüyor.

Yengeç Burcu Kadını & Yengeç Burcu Erkeği

Aman dikkat nazar değmesin! Belki de uzun bir arkadaşlık döneminden sonra ilişkiniz başladı; belki önce uzun uzun bakıştıktan sonra bir araya gelebildiniz. Aman geç olsun güç olmasın! Birbirinizle geç kavuştunuz ama balla kaymak misali bir uyumunuz oluşmuş. İlgiye her an aç haliniz ve bunu karşı taraftan gördüğünüz ilk anda misliyle karşılık vermeniz ilişkinizi ayakta tutan temel etken olacaktır. Bazen göz ucuyla ama sevgi dolu bakışlarını yakalayabilirsiniz. İkiniz için de illa bir şeyler yapmanıza gerek yok, bir arada olabilmeniz yeter de artar size; yan yana oturup balkondan dışarıyı seyretmeniz  bile yeterlidir. Siz birlikte olun yeter! Soğan ekmek bile size kafi gelir. Ama daha önce de dediğimiz gibi, siz misliyle cevap veren birisiniz, eğer aranızdaki aşkı dillendirmeyi bırakırsanız; yavaş yavaş birbirinizi görmeyi de unutursunuz bizden demesi. İki su grubunun yan yana olması demek hayattır; tabi sizin hayatınız yavaş akar orası ayrı. Cinsel yaşamınız da, ilişkiniz gibi oldukça nazik ve duygusal yönünüze de temasta bulunacaktır. Hem duygusal yönünüze hem de fiziki yönünüze etkili bir partner bulmak zordur; çok şanslısınız.

Yengeç Burcu & Aslan Burcu

Neden hayatı kolaylaştırmak varken, zoru seçersin ey yengeç! Tamam tamam illaki iyi yönleri de var; ama sen kaldırabilecek misin sürekli bir sevgiliden çok, onun ebeveyn gibi davranmasını? Aslan burcu sürekli olarak ben bilirim, benim dediğim doğrudur mantığıyla hareket eder durur. Aslan burcu için otorite manyağı dilebiliriz. Toplumda saygınlık ister, sözü dinlensin ister. Bir zaafı vardır ki hemen tav olabilir size; övün onu! Aslan burcu pohpohlanmaya asla karşı koyamaz. Eğlenmeye hayır diyemez. Zekaları oldukça gelişmiştir, esprilerinle onu etkileyebilirsen ne ala. Sakın onun alışverişine, çok para harcamasına kızma! Dedik ya o toplumda parmakla gösterilmek ister diye, bütün bunlar ondan mütevelli. Hep kötü yanı yok ya bu aslanın! Aslan burcu çok cömerttir ve bunu sana ilişkiniz boyunca da sonuna kadar hissettirecektir. Daima gurur duyacağın bir partner olacaktır.

Yengeç Burcu & Başak Burcu

Ruhuna dokunan bir burç daha! Başak burcunun tertipli oluşu senin bile duygusal gelgitlerini düzene sokacaktır. Başak burcu tembelliğe gelemez ve sana bu yüzden çok nutuk atabilir. Sürekli seni yönlendirmeye kalkışabilir amacı hedeflerine istikrarlı bir şekilde ilerlemeni sağlamaktır. Eğer gerçekten birbirinizi bulduğunuzu düşünüyorsan, bağlanma korkusu olan başak bile senden kaçamayacak. Başak burcu gerçekten sevdiği zaman, sevdiği için hiçbir  fedakarlıktan kaçmaz. Sizin aşamadığınız her türlü problemde size destek olmaya çalışacaktır. Başak burcu aynı zamanda çok iyi de bir sohbet arkadaşıdır ve yeri geldiği zaman sizi yapacağı telkinlerle sizi rahatlatacaktır. Başak burcu aşırı mükemmeliyetçidir, bu sebepten ötürü sizden de beklentisi çok olacaktır. Unutmayın, aşk her şeye rağmen yaşamaya değer!

Yengeç Burcu & Terazi Burcu

Sizin ilişkiniz adeta karşıtlığın uyumu üzerine kurulmuş.

Terazi burcunda, sizin evcimen tavrınızdan eser yoktur. Siz iki kişilik romantik bir yemek hazırlamışken o, size sormadan eve arkadaşlarıyla gelebilir. Yine siz, baş başa sinemaya gitmeyi planlarken o, evde bir parti düzenleyebilir. Kısacası o hep kalabalığa aç yaşar, siz ise ona!

Terazi burcu dışadönüktür, insansız yapamaz; kulüplere, kalabalık arkadaş gruplarına takılır. Siz ise daima evde baş başa olmayı tercih edersiniz.

Terazi burcunun en iyi özelliği, gerilimsiz bir hava sahası yaratabilmesidir. Bunu istem dışı ve ya isteyerek, adım adım planlayarak bile yapabilir. Huzur, terazi burcunun kaçınılmaz istikametidir ve bunu sağlamak için gerekirse çok emek sarf edebilir. Eğer aklı ve mantığı kesişmişse yanınızdan gitmeyecektir.

Yengeç Burcu & Akrep Burcu

Huyu huyuna, teni tenine… Gayet  uyumlu bir birliktelik söz konusu.  Siz konuşmadan bile anlaşabilir, birbirinizin problemlerini hemen fark edebilirsiniz. Akrep burcunun gözlemci tavrı senin ise duygusal yönün sayesinde birbirinize kolayca kulak verebiliyorsunuz. İlk başta akrep burcunun gizemli halleri senin gözünü korkutabilir. Korkma! Seni tanıdıkça, sana açılacaktır. Bu süreçte onun güvenini kazanmaya çalış. Unutma sana fark ettirmese de seni gözlemliyor olacak. Akrep burcunun gözünden hiçbir şey kaçmaz, onun arkasından gizli kapaklı işler yapmamanızı öneririz. Akrep burcu samimiyetten yanadır. Ona karşı açık olun, mesela ona karşı asla  “-mış” gibi yaşamayın, davranmayın.  Mesela yemeğini beğenmediyseniz bunu ona, onu kırmadan söyleyin ya da o konuşurken sıkıldıysanız, dinliyormuş gibi yapmayın. Samimiyetsizliğini hemen fark eder ve sizin yanınızdan hemen uzaklaşır. Ayrıca akrep burcu için bir diğer vazgeçilmez şey ise, sadakattir. Kendisi sadık ve çok kıskanç bir partner olacaktır. Akrep burcunun seks yaşantısı da gayet renkli ve hareketlidir. Siz iki su grubunun uyumu parmakla gösterilecek.

Yengeç Burcu & Yay Burcu

Bu ilişki de sizi duygunun ve aklın zıtlığı selamlıyor. Yay burcunun retoriği iyi biliyor olması sizi çok etkileyecek. Evet, o konuşurken belki kendinden geçeceksin, pür dikkat onu dinleyeceksin. Ama onun yer yer küstah, nezaketsiz ve ukala hallerine karşı da ondan uzaklaşman an meselesi olacak. Bütün bunlara rağmen,  sizi duygularınızdan arındırabilir; aslında  yay burcu da nezaketi elden bırakmadığı sürece anlaşabilirsiniz. Yay burcunun entelektüel yapısı ve konuşkan hali sizi ona mıknatıs gibi çekecektir. Yay burcuyla hemen hemen her konudan konuşabilirsiniz; kitaplar, filmler; konserler vs… Eğer siz de kendinizi geliştirdiyseniz paylaşacak çok şeyiniz var demektir. Ayrıca yay burcuyla iletişim kurmakta da zorlanmazsınız çünkü kendisi çok sıcakkanlıdır. Açık havayı, gezmeyi çok sever; aslında evde oturmayı da sever ama tutup da kalabalık bir ev oturması ona göre değildir. Çok kalabalık ortamlardan çabuk sıkılır, çünkü ruhu sıkışır. Birbirinizin isteklerini göz ardı etmediğiniz sürece bu ilişki yürüyebilir.

Yengeç Burcu & Oğlak Burcu

Kumbara seviciler buluşmuş! Oğlak burcu iyi bir finansmandır, yengeç burcu da yatırımdan hoşlanır. Bu bile iyi anlaşacağınızın bir işaretidir. Kendini, oğlağın kollarında güvende ve rahat hissedeceksin.

Oğlak burcu çok garanticidir; onun amacı zaten toplumda yerini sağlamlaştırmaktır. Bu yüzden emin olmadan adım atmaz, belirsizliğe olanak yaratmaz. Hayata karşı net bir tavrı vardır. Yengeç tek eşli olmaktan yanadır ve sen aradığın eşi buldun. Oğlak burcu da sadık bir yapıdadır ve ona kayan gözlere bile bakmayacaktır. Hayattan beklentileriniz de aynı, kariyer sahibi olmak ikinizin de hedefinde yer alır. Bunun için de birbirinizi desteklersiniz. Cinsel hayatınızda da uyumu yakalayacaksınız.

Oğlak burcu beklemeyi sever senin duygusal yönüne de dokunuşlarda bulunacaktır. Güzel günler sizi bekler…

Yengeç Burcu & Kova Burcu

Siz ayrı dünyaların insanlarısınız! Başlarda kovanın iki adım ileri bir adım geri halleri sizin ilginizi çekebilir. Ama onun bu gelgitlerinden çabuk sıkılacaksınız bizden söylemesi. Onun bir arayıp bir aramaması sizinle alakalı değil ki; bu bir taktik de değil; onun kişiliği… Kova burcu çok bencildir, sizi aramıyorsa bilin ki o eğlenecek başka bir adres bulmuştur. Arıyor ise de bilin ki canı o an çok sıkılmıştır. Kova ben merkezlidir; önce kendini düşünür; bir süre sonra onun bu tavırları size kırık cam gibi batmaya başlar. Nereye kadar fedakarlık yapabileceksiniz? Ya da şöyle soralım, gerçekten fedakarlık yapmanıza değecek mi? Bir kere tutarsızdır. Adı gibidir; dolar dolar taşar. Çok saçma şeylere celallenebilir. Ve ya bir kızdığına daha sonra kızmayabilir. Yani neye kızar neye kızmaz bunu bile kestirmek güçtür. Zor birliktelik ve kısa süreli… En iyisi hiç tanışmamak!

Yengeç Burcu & Balık Burcu

Puzzleın eksik parçası tamamlanmış. Sezgilerine güvenip hareket etmen, duygularına yenik düşmen… Bu yönden aynı balık burcu gibisin. Senin öfke nöbetlerinde bile balık dinginliğini korumayı başarıyor, böylece ilişkinizin de zedelenme payı azalıyor. Ama senin nazını çekiyor diye de çok üstüne gitmemek lazım; malum balıklar son sözleri üzerine söz söylettirmezler. Balık burcunu bir kez kızdırdın mı tekrar dönüp de senin suratına bakması epey zaman alır; hatta belki de suratına bir daha hiç bakmaz. Ona karşı nazik, duyarlı ve sevgi dolu kalabildiğin sürece ilişkideki uyumunuzu da koruyacaksın. Unutma; onun senden tek beklentisi ona karşı nazik oluşun ve samimiyetin. Evlilik hayaliniz bile aynı; ve bunu gerçekleştirememeniz için ortada hiçbir sebep yok. Cinsel yaşantınızda gayet sıcak; balığın soğukluğuna aldanmayın. Evli,mutlu, çocuklu!..


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp