fbpx

Evlilik Teklifi Yapacaklara Tavsiyeler

, ,

O önemli kararı aldınız demek. Bugünlerde aklınızdan bir tek şey geçiyordur öyleyse; kız arkadaşınıza “Benimle evlenir misin? “ sorusunu ne şekilde soracağınız. Bunu düşünmekte haklısınız, günümüzde birçok kadın kendisi için özel bir evlenme teklifi organizasyonu hazırlanması fikrinden hoşlanıyor. İnternet ortamında, Hayatımın Sürprizi web sayfasında o kadar güzel organizasyonlar yer alıyor ki özenmemek mümkün değil. Haliyle erkekler de bütçelerinin elverdiği en iyi organizasyonu yapma veya yaptırma yoluna gidiyorlar. Siz de onlardan biriyseniz tavsiyelerimize kulak vererek kız arkadaşınızın o çok özel anlarda kendini dünyanın en mutlu kadını gibi hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Teklifi Yapacağınızı Ne Kadar Az Kişi Bilirse O Kadar İyi

Özellikle bir sürpriz evlilik teklifi planlıyorsanız planınızı mümkün olduğu kadar az kişiyle paylaşmalı ve bu konuda konuştuğunuz kişilerin sevgilinize bir şey söylemeyeceğinden emin olmalısınız. Bizden yana bir kuşkunuz olmasın, farklı sevgiliye sürpriz organizasyonları hazırlayan bir ekip olarak müşterilerimizin sırları teminatımız altındadır. Siz kendi çevrenizdekilerin ağzı sıkı insanlar olduğundan emin olun. Konu hakkında danıştığınız veya organizasyona dahil etmeyi düşündüğünüz bir arkadaşınız ya da yakınınız ağzından bir şey kaçırırsa sürprizin büyüsü bozulabilir.

Fakat organizasyon günü geldiğinde gerekiyorsa kız arkadaşınıza nasıl giyinmesi gerektiğini veya dışarıda ne kadar kalmanız gerekeceğini söyleyebilirsiniz. Şık giyinmenin gerektiği bir ortama bir kot bir tişörtle gelmek istemeyecektir, değil mi? Ayrıca hazırladığınız sürpriz uzun bir süre için veya gece boyunca dışarıda kalmanızı gerektiriyorsa şartlarını buna göre ayarlayabilir.

2 Sürprizi Bir Arada Yaparak Hedef Şaşırtın

Evlenme teklifini kız arkadaşınızın doğum günü, tanışma yıldönümünüz gibi bir günde yaparsanız hem onu şaşırtma ihtimaliniz artar, hem de 2 mutluluğu bir arada yaşamasını sağlarsınız. Ama teklifi yapmayı planladığınız dönemde böyle bir vesile yoksa dert etmeyin, herhangi bir uygun günde sürprizinizi yapın. 3 hafta, 5 ay, 1 yıl sonra neler olacağı bilinemez, değil mi? Güzel sürprizleri fazla bekletmemek lazım.

Evlenme Teklifi Yüzüğü Seçimi Önemlidir

Aslında bunun çok önemli olmadığı yolunda görüşler de var ve sizin nasıl düşündüğünüzü bilmiyoruz. Fakat şunu kabul etmek gerekir ki günümüz kadınlarının çoğunun böyle bir beklentisi vardır. Yüzük almayı düşünüyorsanız bütçenizin yeteceği güzel bir pırlanta tektaş en ideal seçim olacaktır. Belli etmeden kız arkadaşınızın parmak ölçüsünü öğrenmeyi unutmayın. Yakın arkadaşlarından biri size bu konuda yardımcı olabilir. Profesyonel bir organizasyon düşünüyorsanız yüzüğün teklifi yapacağınız anda farklı bir biçimde getirilmesini isteyebilirsiniz. Örneğin iç içe geçmiş kutuların içine koyulmuş olarak masanıza getirilebilir ya da ekip arkadaşlarımızdan biri özel bir kostüm giymiş olarak yanınıza gelip size verebilir. Çok değerli ve pahalı bir yüzük almak için bütçenizi zorlamanızı tavsiye etmiyoruz. Evlilik yoluna giriyorsunuz, bundan donra bütçenizi daha iyi idare etmeye başlamalısınız. Sade, küçük taşlı bir yüzük de alabilirsiniz; partneriniz sizi seviyor ve şartlarınızı biliyorsa bunu önemsemeyecektir.

Muhtemel Aksilikleri Hesaplayın

Böyle güzel bir günde, her şey de planlanmışken ne aksilik olacak demeyin; örneğin hava durumundaki beklenmedik bir değişme planladığınız sürprizi bozabilir. Hava şartlarının veya başka bir unsurun olumsuz etkileyebileceği bir organizasyon planladıysanız yedek bir plan da yapın.

Söyleyeceğiniz Sözleri Hazırlayın

O gün geldiğinde kafanızda çeşitli düşünceler olacak; sevgilim sürprizimi beğenecek mi, bana evet diyecek mi, her şey hazır mı, aman bir aksilik olmasın, yüzüğü almayı unutmadım inşallah vb. Bu heyecan içinde söylemeyi planladığınız şeyleri unutmanız mümkün. Bu yüzden önceden biraz çalışın. Söyleyeceklerinizi not etmeniz de faydalı olabilir ama notunuza belli etmeden bakmalısınız. Hazırladığınız evlilik teklifi sözleri samimi olmalı. Heyecanınıza hakim olabileceğinize güvenmiyorsanız konuşmayı kısa tutun.

Esas Olan Kız Arkadaşınızın Beğenileridir

Çünkü sürprizi yapacak olan sizsiniz, sürprizin muhatabı da o. Öyleyse teklif mekanı, dekorasyon, renkler, müzikler gibi detaylar da ona hitap edecek şekilde ayarlanmalı, değil mi? Sevgilinizin hayal ettiğiniz şeylerden hoşlanacağından emin olun. Onun için her zaman keyifle hatırlayacağı ve anlatacağı anlar yaratmaya odaklanın. En sevdiği renkler ve çiçekler, bulunmaktan zevk alacağı mekanlar ve ortamlar üzerinde düşünün. Geçmiş dönemlerin tarzını seven bir kadın vintage aksesuarlarla süslenmiş bir ortamdan hoşlanacaktır. Sevgiliniz bir deniz tutkunuysa ona teknede veya sahilde teklif yapmak güzel bir fikir olabilir. Tiyatro aşığı bir kadına büyük soruyu tiyatroda sormak hoş olur, değil mi? Fakat bu detaylar gözünüzü korkutmasın, biz sizin için her şeyi kolaylaştırmaya hazırız. Mutluluğunuzda payımız olmasından zevk duyarız.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp