fbpx

Poyraz’dan Ayşegül’e Evlenme Teklifi

, ,

Kız arkadaşınızı bayıltan bir sürpriz evlilik teklifi bizim Hayatımın Sürprizi ekibi olarak tavsiye edeceğimiz bir şey değil tabii. Biz müşterilerimizin yaptığımız organizasyonlara bayılmalarını isteriz ama o başka bayılma. Fakat diziler, filmler söz konusu olduğunda her konuda türlü çeşitli atraksiyonlar görebiliyoruz.

Gelelim Ayşegül’ü bayıltan evlilik teklifi sahnesinin hikayesine. Hiçbir açıdan klasik olmayan bu teklifte ortada romantik bir evlenme teklifi ortamı da yok. Poyraz ve Ayşegül Poyraz’ın komşularıyla beraber otururlarken başlıyor olaylar. Poyraz mutluluk üzerine kendi tarzında bir konuşma yapıyor. Dizinin takipçileri onun bu tip konuşmalarını bilirler. Mutluluğun bir kanunla yasaklanması gerektiğinden, sürekli mutlu olmanın sıkıcı bir şey olduğundan, mutluluk peşinde koşmanın insanı mutsuz edeceğinden dem vuruyor. Diğerleri onun monologunu şaşkınlık içinde dinlerken ara ara balkona çıkıp konuyla ilgili fikirlerini bağırarak da ifade ediyor.

Ve sonra sıra o sahneye geliyor; Ayşegül’ü bayıltan evlenme teklifi sahnesine. Ondan sonra neler mi oluyor?

Poyraz tırabzanlara tutunarak balkonun dış tarafına geçiyor. Söylediklerinden, niyetinin iddialarını ispatlamak amacıyla kendini balkondan aşağıya atmak olduğunu anlıyoruz. Ayşegül, Cevher Albay, Ümran ve oğlu İsa neler olduğunu tam olarak anlayamamış durumda şaşkınlık içinde ona bakarken, kaşla göz arasında kendini aşağıya atıveriyor.

Olayın sevgiliye sürpriz boyutu balkondan aşağıya baktıkları zaman ortaya çıkıyor. Poyraz bir sürü insanın tuttuğu bir bezin üstünde keyifle uzanmaktadır ve yukarıya doğru seslenir: “Evlen benle Ayşegül. Mutlu olalım.”

Ayşegül o noktada kendini daha fazla tutamıyor ve bayılıyor.

Kabul etmek gerekir ki seyretmesi eğlenceli bir sahne bu. İnsanın aklından her şey geçer, oturup düşünseniz siz de bir sürü yaratıcı evlilik teklififikri bulabilirsiniz belki de. Ama bunların hepsi uygulanmaya müsait şeyler olmayacaktır.

Siz yine de aklınızdan geçenleri bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Sizin hayallerinizle bizim fikirlerimizi ve olanaklarımızı birleştirerek ortaya çok keyifli bir organizasyon çıkarabiliriz belki de. Bize ulaşabileceğiniz iletişim adreslerini web sitemizde görebilirsiniz.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp