fbpx

Evlenme Teklifi Ederken Dikkat Edilecekler

, , , ,

Mutlaka istisnalar vardır ama günümüz kadınlarının çoğu üstünde düşünülmüş, incelikle planlanmış bir evlilik teklifi almayı arzu ediyorlar. Bazen o kadar güzel teklif organizasyonları yapılıyor ki özenmemek, benzer bir şey yaşama isteği duymamak kolay değil açıkçası. Bu durum bazen kız arkadaşına evlenme teklif etmeyi düşünen erkeklerin gözünü korkutuyor ama korkacak bir şey yok aslında. Çok gösterişli bir organizasyon yapmak, çok para harcamak zorunlu değil; esas olan bu teklifin yapıldığı güne özel bir değer verildiğini belli etmek. Bu önemli teklife olumlu cevap almak ve iyi bir etki yaratmak için dikkat edilmesi gereken şeyleri aşağıda bulabilirsiniz.

1.Zamanlamaya Dikkat!

Tanıştıktan kısa bir süre sonra ev aceleyle yapılmış bir teklif partnerinize itici gelebilir. Şartlar uygun mu, ikiniz de evlilik için hazır mısınız, sevgilinizin size “Evet” dememesi için bir sebep var mı, aranız iyi mi? Bu gibi şeyler üzerinde düşünmeli ve teklifi ne zaman yapacağınıza ona göre karar vermelisiniz.

2.Günün Anlam Ve Öneminin Farkında Olduğunuz Belli Olsun

Bir kadın böyle bir günde kendini özel ve değerli hissetmek ister. Gün içinde birkaç küçük jest yaparak, her zamankinden daha bakımlı ve şık olmaya dikkat ederek teklif gününe özel bir önem verdiğinizi gösterebilirsiniz. Kız arkadaşınızın nelerden hoşlanacağını, o günün, hangi koşullar altında onun için unutulmaz olabileceğini düşünün.

3.Güzel Bir Sürpriz Planlayın

Sevgiliniz sizin ona o sıralarda evlenme teklif etmenizi bekliyor olsa bile onu şaşırtacak bir şeyler düşünebilirsiniz. Restoranda, teknede, sokakta veya kumsalda yapılan bir sürpriz evlilik teklifi onu çok mutlu edecektir. Bunun tam bir sürpriz olması için heyecanınızı çok iyi saklamanız ve olayların başlayacağı ana kadar hiç açık vermemeniz gerekecek tabii.

4.Bütçenizde Büyük Bir Gedik Açmak Zorunda Değilsiniz

Evinizin bir bölümünü mumlarla, çiçeklerle, fotoğraflarınızla süsleyebilir, sağa sola aşk notları serpiştirebilirsiniz.

İlk buluştuğunuz veya sizin için özel bir anlamı olan bir yerde güzel bir masa ya da başka bir sürpriz hazırlatabilirsiniz.

Deniz kıyısında veya yeşillik bir yerde romantik bir piknik ortamı hazırlamayı düşünebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla anlaşarak fazla masraf yapmanızı gerektirmeyen afişli, müzikli bir sokak organizasyonu planlayabilirsiniz.

Güzel bir teklif yapmak için büyük paralar harcamak zorunda değilsiniz, gerçekten. Hayal gücünüzü harekete geçirin; ne gibi incelikler yapabilirsiniz? Bugünü daha da özel bir hale getirmek için yapabileceğiniz bir şeyler mutlaka vardır. Kız arkadaşınız gösterdiğiniz gayret ve özeni takdir edecek, onu mutlu etmek istediğinizi anlayacaktır. Önemli olan da bu, değil mi?

5.Heyecanlı Olabilirsiniz, Ama Kararsız Olmamalısınız

Almış olduğunuz karar ciddi bir karar ve yapacağınız da önemli bir teklif; bu durumda biraz heyecanlanmanız gayet doğal bir şey. Ne kadar bastırmaya çalışırsanız çalışın heyecanınız az çok belli olabilir, sevgiliniz bunu anlayışla karşılayacaktır. Ama böyle bir teklif sırasında kendinden emin olmamak, kararsız görünmek kötü bir etki yaratır.

Evlenmeye, bir aile kurmaya hazır olduğunuzdan, partnerinizle evlenmeyi istediğinizden emin değilseniz bu teklifi yapamamanız daha iyi olur. Bu durumda kafanızın netleşmesi için biraz daha beklemelisiniz.

6.”Evet” Cevabı Aldığınız Zaman Sevindiğinizi Açık Edin

Olumlu cevap alacağınızdan gayet emin olsanız da bu cevaptan sonra “Biliyordum evet diyeceğini” havasına girmek hoş olmaz. Sakin görünmek için kendinizi zorlamanıza da gerek yok. Rahat olun ve sevincinizi açık edin. Kız arkadaşınızın heyecanına ortak olun. Rahatça sevinmeye, umut etmeye bırakın kendinizi; bunlar çok özel anlar.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp