fbpx

Evlenme Teklifi Malzemeleri

, , , , , ,

Sürpriz evlilik teklifi organizasyonlarının giderek çoğaldığının farkında mısınız? Kadınlar bu tip şeyleri severler biliyorsunuz. Bu yüzden bazı erkekler de, kimi zaman kendi imkanlarıyla, bazen de bir organizasyon firmasıyla görüşerek unutulmaz bir teklif yapmanın yollarını ararlar.

Profesyonellerin kendi malzemeleri ve aksesuarları oluyor ama kişi kendi olanaklarıyla konsepte uygun özel bir ortam hazırlamak istiyorsa evlenme teklifi malzemeleri temin etmek gerekiyor.

Aşağıdaki malzemelerin hepsine ihtiyacınız olacak diye bir şey yok tabii. İçlerinden hayal ettiğiniz teklife uygun olanları seçmelisiniz.

Romantik teklif ortamlarının vazgeçilmez unsurları arasındadır. Duruma göre zemine, masanın veya yatağın üstüne serpiştirilebilir. Profesyonel organizasyonlarda tekliften sonra çiftin başından aşağıya döküldüklerini de görebilirsiniz. Kırmızı gül yaprakları ile ayrıca kalp figürü yapılabilir, çiftin isimlerinin baş harfleri yazılabilir.

Farklı boyutları olan dilek ağaçları çeşitli organizasyonlar için kullanılan dekoratif ürünlerdir. Ağacın dallarına fotoğraflar, boncuklar, aksesuarlar asılabilir; üstüne aşk sözleri, teklif cümleleri, geleceğe dair hayaller, niyetler yazılmış notlar iliştirilebilir.

*Tealight Mumlar

Metal veya cam kapların içine yerleştirilmiş küçük, dekoratif mumlar özellikle havanın karardığı saatlerde yandığında romantik bir etki yapar. Bu tür mumların klasik modellerini sizin yakmanız gerekir. Fakat LED tealight mum modellerini de tercih edebilirsiniz. Bunlar alt kısmında açma – kapama düğmesi bulunan pilli mumlardır. Özellikle rüzgarlı günlerde yapılan açık hava organizasyonlarında çok işe yararlar.

Tealight mumlar otelde, kumsalda, şık mekanlarda veya evde evlenme teklifi

organizasyonlarında hemen her zaman kullanılır. Zemine ve sehpa üstü, masa üstü gibi yerlere koyulabilirler.

*Blok Mumlar

Genellikle 4’lü, 5’li paketler halinde satılan blok mumlar daha çok sehpa veya masa süsleme işi için kullanılır.

*Şamdanlar

Teklif ortamında romantik bir masa kurulacaksa bir veya birkaç şamdan masayı güzelleştirir.

Karton, parlak pleksi, köpük gibi malzemelerden hazırlanan ve düz bir zeminin üzerinde dik duracak şekilde tasarlanan harflerdir. Hemen her zaman kırmızı renkli olanları tercih edilir. Bu harflerle teklif mekanının bir köşesine kocaman bir “Seni seviyorum” yazısı yazabilirsiniz ki daha çok bu amaçla kullanılırlar. “Benimle evlenir misin?” cümlesini oluşturan harfleri de tercih edebilirsiniz. Bunların dışında, uygun malzemelerle farklı cümleler de yazılabilir. Estetik bir görünüm için harflerin yazılacak cümlenin uzunluğuna ve tarzına göre tasarlanması gerekir.

Kalp biçiminde tasarlanmış veya standart tipte kırmızı balonlar da evlilik teklifi malzemeleri arasında yer alır. Balonların üstüne isteğe göre harf, isim vb. baskılar yaptırmak mümkündür. Daha çok ev, otel odası veya restoran vb. mekanları süslemek için kullanılırlar. Bazı profesyonel teklif organizasyonlarında teklifi alan tarafa (yani hemen her zaman kız tarafına) verildiklerini de görebilirsiniz.

Loş bir ortamda yapılan romantik teklif organizasyonlarını mükemmel bir şekilde tamamlayan malzemelerdir.

Romantik organizasyonlarda zemin süsleme amacıyla sıklıkla kullanılan aksesuarlardır.

Kalp biçiminde tasarlanmış ve iç içe dizilmiş kırmızı kutular da teklif organizasyonlarında zaman zaman kullanılır. Teklif yüzüğü en içteki kutuya koyulur. Bu kutuların içine ayrıca aşk notları yazılabilir, küçük hediyeler koyulabilir.

Bazı organizasyonlarda çiftin teklif ortamına geçmesi bir kırmızı halı üzerinden gerçekleşir. Örneğin, bir kumsal organizasyonunda, sahilde kurulmuş olan çardağa halıya basarak geçerler.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp