fbpx

Evlenme Teklifi Hakkında Her Şey

, , , , , ,

İnsanın hayatı boyunca alacağı en önemli kararlardan biridir evlilik kararı. Bu kararı almadan önce çok iyi düşünmek gerekir. Sonra sıra evlenme teklifi yapmaya gelir. Bu teklifin yapılmasından düğün gününe kadar olan süreçte yaşanacak şeyler yöresel geleneklere göre değişkenlik gösterir. Bu süreçte kız isteme, söz ve nişan törenleri, kına gecesi, bekarlığa veda partisi, gelin – damat bohçası hazırlama, çeyiz serme gibi çeşitli aksiyonlar gerçekleşir. Fakat bizim konumuz bunlar değil, biz sadece evlilik teklifi konusunu ele alacağız. Ve bunu her açıdan yapmaya, fikir vermeye, sürpriz organizasyon alternatifleri önermeye çalışacağız. Bu detaylı araştırmanın evliliğe adım atmayı düşünen herkese, özellikle de, bu teklif çoğu zaman erkekten geldiği için, beylere faydalı olacağını umuyoruz.

Teklifi Yapmadan Önce Dikkate Almanız Gereken Noktalar

*Aceleye Getirmeyin, Detaylı Düşünün

Şu veya bu sebeple aceleniz olabilir ama bu üstünde iyi düşünülmesi gereken bir tekliftir. Sevgilinize “Benimle evlenir misin?” demenizden sonra her şey iyice ciddiye binecek zira. Bir yuva kurma yoluna çıkacaksınız, aileler tanışacak, söz – nişan gibi merasimler olacak, düğün planları yapılacak, bir süre sonra bir ev kiralamak gerekecek – belki de alınacak, o eve eşyalar lazım olacak ve daha bir sürü şey. Bu yüzden, aşağıdaki noktaları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Bizim aklımıza gelmeyen şeyler olabilir, size özel durumlar olabilir; onlar üzerinde de düşünün.

Ne zamandır berabersiniz? İstisnalar olabilir ama birçok kadın 1 – 2 aylık bir ilişkinin ardından gelen bir teklife kuşkuyla bakar. İnsanın böyle önemli bir konuda karar vermeden önce partnerini biraz yakından tanıması gerekir, öyle değil mi? İkiniz de duygularınızdan emin olmalısınız, bunun için de aradan daha fazla süre geçmesi gerekir. İlk bakışta aşık olmanız bu gerekliliği değiştirmez, çünkü büyük bir aşkla başlayan evliliklerin mutlu geçeceğinin garantisi yok.

Sevgilinizi, onunla birlikte bu yola çıkacak kadar seviyor musunuz? Mantığınız ne diyor, sizden birbirine iyi günde – kötü günde destek olacak bir çift çıkar mı? Birbiriniz için doğru kişiler misiniz?

Tekliften sonra gelişecek olaylara, tanışmalara, prosedürlere hazır mısınız? Kendinizde olası aksilikleri göğüsleyecek gücü hissediyor musunuz?

İş yerindeki konumunuz sağlam mı, maddi şartlarınız bir evliliği yürütmek için yeterli mi?

Kız arkadaşınız evliliğe nasıl bakıyor? Sizden teklif bekliyor mu, o kendini hazır hissediyor mu?

*Aranız Bozuksa Biraz Bekleyin

İlişkinin kötü gittiği bir zamanda, muhtemelen biraz da kaybetme korkusuyla yapılan bir teklif kabul edilmeyebilir. Bu biraz da aranızın neden bozuk olduğuyla ilgili tabii. Kız arkadaşınızı çok kıracak, çok kızdıracak bir şey yaptıysanız en romantik, en detaylı teklif bile onu yumuşatmayabilir. Böyle bir durumda, teklif yapma fikrine bir can simidi gibi sarılmak yerine sorunu halletmek için başka yollar düşünün.

*Olumlu Cevap Alacağınızdan Emin Olun

Özene bezene detaylı bir organizasyon hazırlamış olabilirsiniz veya beraberce bir çay bahçesinde otururken cebinizden aldığınız yüzüğü çıkarıp teklifinizi yapabilirsiniz. Her koşulda, “Hayır” cevabı sıkıntı verir, hayal kırıklığı yaratır. Ve amacınıza ulaşamamış olursunuz. Bu yüzden, olumlu cevap alacağınızdan emin olmadan bu teklifi yapmayın. Emin olmadığınız halde şansınızı denemek istiyorsanız reddedilme ihtimaline hazır olun.

*Evlenme Teklifi Sözleri

Teklifinizi yapmadan önce neler söyleyeceğinizi iyi düşünmelisiniz. İyi bir konuşmacı olduğunuza güvenmiyorsanız kısa bir konuşma hazırlamanız daha iyi olur. Uygun sözleri bulmak için araştırma yapın ama beğendiğiniz bir metni veya bir espriyi olduğu gibi kullanmak zorunda değilsiniz. Yaratıcılığınızı kullanıp kendinizden bir şeyler katarak daha etkili ve uygun bir metin oluşturabilirsiniz. Bu konuda yetenekliyseniz konuşmanızın tamamını kendiniz de hazırlayabilirsiniz tabii.

Bu konuda hazırlık yaparken net, yumuşak, pozitif ve romantik ifadeler kullanın. Sevgiliniz için neler hissettiğinizi, onunla aynı evde yaşayıp yaşlanma fikrinin size verdiği heyecanı düşünün. Sözlerinizin sizi kararsız veya evliliği ciddiye almayan biri gibi göstermemesine dikkat edin – espri yapayım derken bu tip hatalar yapılabilir.

Çekingen, rahat konuşamayan, kendini rahatça ifade edemeyen biriyseniz yapacağınız konuşmayı önceden defalarca prova edin. Hatta bu sırada sesinizi kaydedin, böylece hatalarınızı fark edebilirsiniz. Ve yukarıda da belirttiğimiz gibi, uzun bir konuma yapıp bu heyecanlı anlarda kendinizi iyice strese sokacağınıza kısa konuşun. Fakat sözlerinizin duygularınızı, hayallerinizi iyi aktarmasına dikkat edin.

Bu konudaki genel eğilimin ve birçok kadının beklentisinin pırlanta tektaş olduğunu belirtmeliyiz ama bunun bir zorunluluk olup olmadığını sorarsanız cevabımız “Hayır” olur. Bütçeniz bunun için yeterli olmayabilir, bu durumda adet yerini bulsun diye yine tektaş tarzında, ama daha uygun fiyatlı bir yüzüğü tercih edebilirsiniz. Doğrusu teklif yüzüğü almak da bir zorunluluk değil bir görenektir – yabancı ülkelere has bir görenek aslında -, teklifin tamamlayıcı unsurlarından biridir ama partneriniz büyük ihtimalle bunu bekleyecektir.  Bu konularla ilgili görsellerin çoğunda erkeğin, partnerine bir yüzük uzatarak teklifini yaptığı görülür. Bu çok yaygın bir görüntüdür ve özel, hikayesi olan bir teklif almayı hayal eden kadınlarda bazı beklentiler uyandırması kaçınılmazdır.

Teklifinizi pırlanta bir yüzükle yapmayı düşünüyorsanız bu konuda biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Böyle bir yüzük seçerken dikkate alınması gereken 4 faktör vardır: Kesim, berraklık, karat ve renk. Pırlanta tektaş fiyatları temelde bu etkenlere göre belirlenir ve fiyat seçeneği oldukça geniştir; bu yüzden bütçenize uygun bir model bulmakta zorlanmayacaksınız.

Son olarak aldığınız yüzüğü şık bir ambalajın içine koymanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

Kesinlikle değilsiniz. Bu da “Adetten” olarak tanımlanabilecek bir durum ve bir sebeple sizin için uygunsuzsa yapmayabilirsiniz. Ancak, bu konuda düşünürken kız arkadaşınızın beklentilerini de hesaba katmanızı tavsiye etmek isteriz. Eksiksiz, mükemmel bir teklif bekleyen bir kadın bunu da bekleyecektir.

“Evlenme teklif ederken neden diz çökülür?” sorusunun net bir cevabı yoktur. Farklı kaynaklarda bunun sebebi itaat etme, alçak gönüllük, bağlılığı ve sadakati vurgulama, teslimiyeti ifade etme olarak açıklanır.

Sonuç olarak; şu veya bu sebeple size çok ters gelen bir tarafı varsa diz çökmeniz gerekmez.

*Teklif Pastası

Böyle bir güne ekleyebileceğiniz detaylardan biri de özel tasarım bir pasta hazırlatmak olabilir. Özellikle kız arkadaşınızın sevdiği türden bir pasta yaptırabilir, yapacağınız teklifi çağrıştıran bir şekilde tasarlanmasını isteyebilirsiniz. Olay yerinde arkadaşlarınız da olacaksa büyük bir pastayı tercih edip teklifin kabulünden sonra bunu beraberce pasta yiyerek kutlama yoluna da gidebilirsiniz.

“Evet” cevabından sonra sevgilinize bir buket çiçek takdim etmeniz güzel bir jest olur. Varsa en sevdiği çiçekleri veya ikiniz için özel bir anlamı olan bir çiçeği tercih edin. Sevdiği renkte de olabilir tabii ki.

*Fotoğraf Ve Video Çekimleri

Hayatınızın en önemli, en heyecan verici günlerinden biri olan bugünle ilgili anıların belgelenmesini istersiniz herhalde. Veya belki de bunu pek önemsemezsiniz ama kız arkadaşınız büyük ihtimalle isteyecektir. Bir evlilik teklifi organizasyon şirketi ile anlaşırsanız zaten sizin için isteğinize göre bu işi yapacak amatör veya profesyonel çekim sanatçıları ayarlanır. Organizasyonu kendi imkanlarınızla yapacaksanız da en azından iyi çekim yapan bir tanıdığınızdan yardım almanızı tavsiye ederiz. Titrek, bulanık, önemli anları ve detayları vurgulamayan görseller sizi hayal kırıklığına uğratır.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de iyi görüntüler vermektir. Bunun için doğru yerlerde durmalı, çekim yapan kişiye veya kişilere kolaylık sağlamaya çalışmalısınız. Bu işleri bilen biriyle çalışacaksanız onun yönlendirmelerine kulak vermelisiniz.

Romantik Bir Teklif Ortamı Hazırlamak İçin Gereken Malzemeler

Ev, otel odası, tekne gibi bir ortamda kendi imkanlarınızla romantik bir dekor hazırlamayı düşünüyorsanız tealight mumlar, balonlar ve gül yaprakları kullanabilirsiniz. Üstüne fotoğraflar ve notlar iliştirilmiş bir dilek ağacı da görünümü güzelleştirir. Veya ikinizin çerçeveli fotoğraflarıyla güzel bir anı köşesi hazırlayabilirsiniz. Masa hazırlayacaksanız üstündeki örtü, yemek takımı ve aksesuarların birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edin. Zarif vazoların içine yerleştirilmiş çiçekler ortama güzellik ve enerji katar. Dekoru tamamlayacak birkaç dekoratif aksesuar da almanızı tavsiye ederiz. Güzel bir müzik listesi hazırlayabilir veya sizin için canlı müzik yapacak bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Bu tür malzemelerin temini için bize başvurabilirsiniz. İstediğiniz malzemeleri temin edip kargo aracılığıyla verdiğiniz adrese gönderebiliyoruz.

Kalabalık Organizasyonlar

Kız arkadaşınızın bundan hoşlanacağını düşünüyorsanız birkaç yakın arkadaşı, aile üyelerini de planlarınıza dahil edebilirsiniz. Bir sinema organizasyonu sırasında gizlice salona girebilirler, teklifin kabulünden sonra gizlendikleri yerden çıkabilirler, teklifinizi bir helikopter turu sırasında yapacaksanız ineceğiniz yerde sizi bekleyebilirler. Bu mutlu olayı sevdiklerinizle beraber kutlamak gayet güzel bir fikir olabilir.

Bunun pek alışılmamış bir şey olduğunu kabul etmek gerekir. Günümüzde, açık arayla yaygın eğilim teklifin erkekten gelmesidir. Öte yandan, bu teklifi kadının yapması görülmemiş ve herkesin garip karşıladığı bir durum da değildir. Araştırmalar, 2013 itibariyle, kadınların yüzde onunun beraber olduğu erkeğe evlenme teklif ettiğini gösteriyor. Biz bu tarz birkaç organizasyona imza attık örneğin, hepsi de gayet keyifli geçti.

Günümüzün erkekleri teklifin kadından gelmesine sıcak bakabiliyorlar, fakat büyük kısmı hala geleneksel uygulamadan yana. Sonuçta evlenme teklifini erkeği yapması çok köklü, çok yerleşik bir davranış ve yerleşmiş alışkanlıkların değişmesi kolay değildir. Konuyla ilgili araştırmalar eğitim seviyesi ve yaş grubunun bu konuda belirleyici olduğuna işaret ediyor. Teklifin kadından gelmesi fikrini garipsemeyen erkeklerin çoğunun üniversite mezunu ve 30 yaşın üstünde oldukları görülüyor.

Sevgilinizin Çok Beğeneceği Bir Organizasyon Hazırlamak İçin

*Bu konuya dair hayalleri varsa onları biliyor musunuz? Bilmiyorsanız öğrenmeye çalışın. Amacınız hakkında hiçbir şey bilmemesini, olayın tam olarak bir sürpriz olmasını istiyorsanız kendisinin ağzını aramak yerine en yakın arkadaşlarına fikir sorun.

*Organizasyona mutlaka sevdiği şeyleri dahil edin. Renkler, çiçekler, menü, müzik gibi konularda karar verirken onun zevklerini dikkate alın. En sevdiği renk mavi ise bir şeylerin mavi olmasını sağlayın. Kedileri çok seviyorsa aksesuar seçerken birkaç kedi biblosu da alın. Deniz kenarında zaman geçirmeye bayılıyorsa teklifinizi sahilde yapın.

Evlenme Teklifi Organizasyon Fiyatları (2019)

Profesyonel organizasyonlar için ödemeniz gereken tutarın, 2019 yılı itibariyle 450 TL ile 15.000 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Fiyatları belirleyen etken, organizasyonunun detaylarının dışında, şık ve popüler mekanların, konforlu dairelerin, yalıların birkaç saat veya bir gecelik kira bedellerinin yüksek olmasıdır. Birkaç büyük sürprizi bir araya getirerek komplike bir organizasyon hazırlatmak isterseniz ödeyeceğiniz tutar belirttiğimiz maksimum tutardan daha yüksek de olabilir.

Müzik unsurunun da yer aldığı bir organizasyon yapılacaksa çalınacak parçaların konsepte uygun olması gerekir, öyle değil mi? Kız arkadaşınızın çok sevdiği veya ikiniz için özel bir anısı ve değeri olan şarkılar da uygun olur elbette. Bunların yanında, teklif esnasında o sıralarda popüler olan aşk ve evlenme teklifi konulu şarkılardan birinin çalınması anın anlamını vurgular ve güzel bir etki yapar.

Sürpriz Evlilik Teklifleri

Teklifinizin sürpriz niteliğinde olmasını istiyorsanız bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Bir yandan partnerinizin o gün için yaptığınız programdan haberi olmamalı, diğer yandan gelebileceğinden, programa uyabileceğinden, bir yerde kalmayı ayarladıysanız kalabileceğinden emin olmalısınız.

Kız arkadaşınız artık bu teklifi yapmanızı bekliyor da olabilir ama esas olan başka bir şeyler yapacağınızı düşünürken bu güzel olayla karşılaşmasıdır.

Gerekirse ona nasıl giyinmesi gerektiğini söyleyebilirsiniz. Şık bir mekana gündelik giysileriyle gelmeyi istemeyecektir, kırlık bir alanda da topuklu ayakkabıyla rahat hareket edemez. Bu gibi şeyleri hesaba katmayı unutmamalısınız.

Sürpriz teklifler birçok farklı mekanda yapılabilir, aşağıda bu konuda daha birçok detay vereceğiz.

Havaların ılık veya sıcak olduğu mevsimler için mükemmel bir fikirdir. Hayatımın Sürprizi ekibiyle görüşerek sizin için rezerve edilmiş bir kumsalda muhteşem bir dekor hazırlamalarını isteyebilirsiniz. Bu durumda teklifinizi yüzlerde mumla ışıl ışıl hale getirilmiş bir sahilde, etrafı tüllerle sarılı bir çardağın altındaki şık bir masada yapabilirsiniz. Vip garsonunuz organizasyon boyunca size hizmet vermeye hazırdır ve arzu ederseniz profesyonel bir müzisyen istediğiniz parçaları çalarak baş başa geçireceğiniz saatleri güzelleştirir.

Bunun dışında, kendi imkanlarınızla veya arkadaşlarınızın yardımıyla siz de güzel bir ortam oluşturabilirsiniz tabii ki. Mümkünse sahilde ateş yakılabilir, müzik ayarlanabilir. Arkadaşlarınızı organize edebilir, bu güzel olaya renk katmak için size katılmalarını isteyebilirsiniz. Sahile yakın tesisler varsa yetkililerle görüşüp sizin için kumsala romantik bir masa kurup kuramayacaklarını sorabilir veya planladığınız başka bir şey için yardım isteyebilirsiniz.

Sokakta Evlenme Teklifi

Aklınıza gelebilecek her yer değil belki, ama pek çok yer bir evlenme teklifi mekanı olarak değerlendirilebilir. Sokaklar da bu yerlerden biridir. Bizimle görüşüp profesyonel bir organizasyon yaptırmayı düşünürseniz size farklı şekillerde yardımcı olabiliriz: İkinize özel bir sokak tiyatrosu hazırlatmak, geçeceğiniz yollarda eğlenceli sürprizlerle karşılaşmanızı ayarlamak veya afiş açmak yapabileceğimiz şeylerden sadece bir kısmı. Bunun dışında teklifinizi profesyonel müzisyen arkadaşlarımızın hazırladığı bir canlı müzik performansı eşliğinde yapmanızı sağlayabilir, kız arkadaşınızın heyecanla açacağı dev boyutlu bir hediye kutusu hazırlayabiliriz.

Böyle bir organizasyonu kendi başınıza hazırlamayı düşünürseniz sizin de yapabileceğiniz çok şey var. Örneğin özel tasarım bir teklif afişi hazırlatıp arkadaşlarınızdan yolunuza çıkıp bunu açmalarını rica edebilir, varsa enstrüman çalan tanıdıklarınızdan ikiniz için bir sokak konseri hazırlamalarını isteyebilirsiniz. Daha detaylı planlar da yapabilirsiniz tabii.

Romantik, Şık Mekanlar Böyle Bir Teklif İçin İdealdir

Yaşadığınız yerde güzel mekanlar vardır mutlaka. Teklifinizi böyle bir yerde, örneğin romantik bir akşam yemeği sırasında da yapabilirsiniz. Mekanın yetkilileriyle görüşüp belirli, küçük bir alanı size ayırmalarını, özel bir masa hazırlamalarını isteyebilirsiniz. Müzikli bir mekanda yer ayırtıp size özel parçalar çalınmasını, teklif öncesinde sahneye çıkıp küçük bir konuşma yapmanıza izin vermelerini veya hazırladığınız sözlerin sahneden söylenmesini rica edebilirsiniz.

Teklifinizi Evde De Yapabilirsiniz

Gayet de güzel olur. Bunun için kendi evinizi kullanabilir veya kısa süre için kiralanabilen evlere göz atabilirsiniz. Biz deniz manzaralı villada evlenme teklifi organizasyonunu bir veya birkaç gün için kiralanabilen böyle bir evde yapıyoruz mesela.

Bu fikri benimserseniz teklif yapacağınız evi uygun bir şekilde süslemeniz veya süsletmeniz gerekir. Bunun için çiçeklerden, mumlardan ve balonlardan faydalanabilirsiniz. Uygun bir yere renkli balonlardan oluşan bir demet asabilir, tek tek balonları da sağa sola serpiştirebilirsiniz.

Tercihinizi klasik biçimli balonlar yerine kalp şeklinde olanlardan yana kullanabilir veya baskılı balonlar kullanma yoluna gidebilirsiniz. Tealight mumlar loş bir ortamda mükemmel bir etki yapar. Çiçek olarak kız arkadaşınızın favori çiçeğini veya en sevdiği renkteki çiçekleri tercih ederseniz güzel olur. Dilerseniz bir kenara şık bir kokteyl veya yemek masası da kurabilirsiniz.

Bu iş için profesyonel bir ekipten yardım almayı tercih ederseniz Hayatımın Sürprizi ekibi olarak sizin için çalışmaktan mutluluk duyarız.

Teklifinizi denizin üstünde, sizin için özel olarak hazırlanmış bir teknede yapmaya ne dersiniz? Bunu hayal etmenize yardımcı olalım: Sevgilinizle anlaştığınız saatte buluşuyor ve teknenin bulunduğu yere gidiyorsunuz. Kırmızı bir halıya basarak girdiğiniz bu teknede sizi istediğiniz tarzdaki yiyecek ve içeceklerle donatılmış, dekoratif aksesuarlarla süslenmiş bir masa bekliyor. Ayrıca merdiven basamakları ve diğer uygun yerler de mumlar ve fenerlerle süslenmiş durumda. Masanıza oturuyor ve sohbet etmeye başlıyorsunuz. Bu arada teknede, istemiş olduğunuz şarkılar çalıyor. Denizin üstünde yol alırken, uygun bir zamanda yüzüğü uzatıp teklifinizi yapıyorsunuz.

Bu organizasyona başka detaylar da ekleyebiliyoruz. Örneğin, tekne köprünün altına geldiği zaman gökyüzünde önceden belirlemiş olduğumuz teklif sözleri beliriyor. Bu, kaliteli bir lazer cihazı aracılığıyla yapılıyor.

Ayrıca, tekne organizasyonlarında da, diğer bazı organizasyonlarımızda olduğu gibi, teklif mekanına konforlu, güzel bir araçla gelmenizi ayarlayabiliyoruz.

Hayatımın Sürprizi ekibi olarak böyle bir organizasyon için farklı şekillerde yardımcı olabiliriz.

Örneğin, ikiniz sokakta yürürken karşınıza çiçekçi bir kadın çıkar ve içinden böyle geldiğini söyleyerek falınıza bakmak ister. Bu sırada içinde bazı ipuçları barındıran, önceden planlanmış sözler söyler tabii ki. Sonra yola devam edersiniz. Az sonra bir niyetçi ile karşılaşırsınız. Tesadüfe (!) bakın ki onun da size söyleyecek manalı sözleri vardır. Bunun ardından, teklifinizi yaparak, falcının ve niyetçinin ima ettiği şeyleri hayata geçirirsiniz. Ekip arkadaşlarımız da konfetiler saçıp volkanlar patlatarak mutluluğunuza ortak olurlar.

Alternatif bir sürpriz olarak birlikte oturduğunuz mekanda kahve veya çay ya da tarot falına bakan biriyle karşılaşmanızı da sağlayabiliriz.

Bu tip organizasyonlara canlı müzik ile istediğiniz şarkıların çalınması veya ikinize özel canlı müzik yapılması gibi detaylar da ekleyebiliriz.

Sinemada

Sizin temin ettiğiniz malzemelerle profesyonel bir teklif videosu hazırlanır ve sevgilinizle beraber gittiğiniz sinemada, filmin seans arasında veya reklamlar esnasında yayınlanır. Bu sırada salonda başka izleyiciler bulunmasını istemiyorsanız salonun ikiniz için kapatılmasını da talep edebilirsiniz.

Tiyatroda

Ekip olarak bu proje için profesyonel tiyatro sanatçılarıyla çalışıyoruz. Verdiğiniz bilgilerin ışığında ikinizin hikayesiyle bağlantılı bir senaryo yazılıyor ve bu senaryo anlaşmalı olduğumuz bir tiyatro salonunda sergileniyor. Oyunu sevgilinizle baş başa seyredebilir veya arkadaşlarınızı ve tanıdıklarınızı da davet etmeyi tercih edebilirsiniz. Teklifinizin oyuncular tarafından sahneden ilan edilmesi veya önceden hazırlık yaparak bir noktada oyuna katılmanız da mümkün.

Ekonomik Teklif Fikirleri

Evlenme teklifi organizasyon fiyatları organizasyonun türüne, nerede yapıldığına ve diğer detaylara göre değişir. Bu teklifi bazı mekanlarda, bazı şekillerde yapmanın maliyeti oldukça yüksektir ve bütçenizi aşabilir. Fakat büyük paralar harcamadan güzel bir teklif yapmak imkansız değildir.

Aşağıdaki tavsiyelerimiz bu açıdan işinize yarayabilir:

*Uygun fiyatlı teklif malzemeleri alın ve evinizi bunlarla süsleyin. İnternette size bu konuda fikir verecek pek çok görsel var, ayrıca arkadaşlarınızdan yardım alma yoluna da gidebilirsiniz. Hatta dekoru sizin yaşadığınızdan daha şık veya farklı özellikleri olan – örneğin bahçesi olan bir evde hazırlamak için de böyle bir evi olan tanıdıklarınıza başvurabilirsiniz.

*Üstünde fotoğraflar ve teklif sözleri olan özel tasarım bir afiş hazırlatın ve arkadaşlarınızdan, anlaştığınız yer ve saatte bu afişi açmalarını isteyin.

*Müzikle ilgilenen, enstrüman çalabilen arkadaşlarınız varsa ev, sokak veya kumsal gibi bir ortamda ikiniz için şarkılar çalmalarını isteyebilir ve teklifinizi müzik eşliğinde yapabilirsiniz.

*İkinize ait fotoğraflar ve videolardan faydalanarak bir teklif videosu hazırlayabilirsiniz. Yakınlarınızdan sevgilinize duyduğunuz aşkı, bağlılığı ve onunla evlenmek istediğinizi ifade eden keyifli, teşvik edici şeyler söylemelerini isteyip bunlarla bir video hazırlayabilirsiniz.

*Duygularınızı ve talebinizi anlatmak için bir blog sitesi hazırlayabilirsiniz. Ücretsiz bir Google hizmetidir ve kullanılması da kolaydır. Güzel bir çalışma yaparsanız sevgilinizi etkileyebilir.

*Ekibimizle görüşüp temin etmekte zorlandığınız malzemeler için yardım isteyebilir veya sizin için ne gibi ekonomik sürprizlerhazırlayabileceğimizi sorabilirsiniz.

Teklifinize dünyanın en popüler nostaljik araçlarından birini de dahil etmek ister misiniz? Farklı yerlerde fan kulüpleri de olan bu aracı teklifiniz için birkaç şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin çiçeklerle süsleyip, sağına soluna balonlar asıp kız arkadaşınızın yanına gidebilir veya ikiniz yolda yürürken böyle bir aracın karşınıza çıkmasını ayarlayabilirsiniz. Hatta fan kulüplerden biriyle veya bir araba kiralama firmasıyla görüşerek teklif anlarına renk katacak bir araç filosu sağlamayı da deneyebilirsiniz.

“Evet, isterim ama bu detaylarla uğraşmak zor görünüyor” derseniz size bu konuda da yardımcı olabiliriz.

Barkovizyonla Sürpriz Teklif

Oldukça keyifli bir sevgiliye sürpriz organizasyonudur bu. Önce, sizden alınan fotoğraflarla müzikli bir slayt gösterisi hazırlanır. Bu gösterideki görüntüler temin ettiğiniz malzemelere göre değişir, ne kadar çeşit olursa ortaya o kadar renkli bir seyirlik çıkar. Kız arkadaşınızın çocukluk fotoğrafları, birlikte çekilmiş fotoğraflarınız, tanıştığınız yer, beraber yaptığınız tatiller….hepsi işe yarar.

Hazırlanan bu gösteri, ikiniz sokakta yürürken duvar tarzı bir yüzeyde karşınıza çıkar. Sevgiliniz önce bir şaşkınlık geçirir tabii, ama birkaç fotoğraf gördükten sonra bunun ardından özel ve güzel bir şey geleceğini anlar.

Gösterinin son sahnesinde ekranda teklif sözleri belirir ve siz de ona “Benimle evlenir misin?” diye sorarsınız.

Eskilerden kalma eşyaların, giysilerin, dekorların her zaman sevenleri vardır biliyorsunuz. Kız arkadaşınız nostaljik eşya ve aksesuarları seviyorsa onun özellikle bu tip şeylerle süslenmiş bir teklif dekoru hazırlayabilirsiniz. Ya da isteğiniz üzerine biz hazırlayabiliriz.

Helikopterde Sürpriz Teklif

Sevgilinizin uçma korkusu yoksa, gökyüzünde yolculuk yapmayı seviyorsa teklifinizi helikopterde veya helikopter turu bitince indiğiniz yerde de yapabilirsiniz. Bu konuda, helikopterin içinin süslenmesi, indiğiniz zaman bir teklif afişiyle, canlı müzikle, çiçeklerle, aldığınız yüzüğü size verecek bir animatörle karşılaşmanız gibi çeşitli senaryolar hazırlanabilir.

Dron İle Evlilik Teklifi

Uzaktan kumanda edilen bir İHA (İnsansız hava aracı) türü olan dron, sevgiliye sürpriz organizasyonları için kullandığımız araçlar arasında yer alıyor. Bu aracı ne şekilde kullandığımızı öğrenmek ister misiniz?

Örneğin şu şekilde:

Siz deniz kenarındaki bir mekanda otururken mekanın önünde bir yat duruyor. Bu olayın bir şeylere gebe olduğu anlaşılıyor ama henüz ortada anlaşılabilir durum yok.

Sonra yattan bir afiş açılıyor; üstünde “Sevgilim” yazan bir afiş. Görgü tanıkları biraz daha heyecanlanıyorlar ve merakla bunun ardından neler olacağını beklemeye başlıyorlar.

Bu sırada tekneden bir dron havalanıyor. Ve nereye gidiyor acaba?

Sizin oturduğunuz masaya tabii ki. Masanın üstüne bir yüzük kutusu bırakıyor.

Sonra yattan bir afiş daha açılıyor. Bu seferki üstüne teklif sözleri yazılmış olan bir afiş.

Bunun ardından teklifinizi yapıyorsunuz. Daha önce mekana gelmiş olan ekip arkadaşlarımız da bu noktada olaya katılıyor, başınızdan aşağıya gül yaprakları serpiştiriyorlar.

Görevli arkadaşlarımız gizli çekim yapıyorlar bütün bunlar gerçekleşirken.

Tekliften sonra, bize düşen başka işler varsa onları da yapıyoruz tabii, örneğin çiçek aldıysanız onu sevgilinize veriyoruz.

Özel Günlerde Evlilik Teklifi

Sevgililer Günü’nde, yılbaşında veya doğum gününde sürpriz teklif yapmak bu kategoriye girer. Bunun dışında, tanıştığınız gün gibi, ikiniz için özel bir önemi olan günleri de düşünebilirsiniz.

Profesyonel Bir Organizasyon Firmasıyla Çalışmanın Avantajları

Hayalinizdeki teklifi kendi olanaklarınızla yapmanız her zaman mümkün olmayabilir. Mekan sahipleriyle, sinema salonu işletmecileriyle, tiyatro sanatçılarıyla görüşmek, profesyonel müzisyenler ayarlamak, popüler bir mekanın bir kısmını rezerve edip bir teklif ortamı haline getirmek, kişiye özel afiş hazırlatmak gibi şeylerle uğraşmak sizi zorlayabilir. Kumsal gibi ortamlarda rahatsız edilmeden, güvenlik içinde zaman geçirmenin sağlanması da önemlidir.

Teklifinizi teknede yapacaksanız teknenin sağlamlığından, farklı hava koşullarına dayanabileceğinden, güvenliğinden, gereğinden fazla sallanmayacağından emin olmanız gerekir. Profesyonel bir organizasyon firması ile anlaşırsanız bu gibi detaylarla veya teklif ortamında bulunmasını özellikle istediğiniz aksesuarları temin etmeye çalışmakla zaman kaybetmeniz gerekmez.

İstanbul’da sürpriz organizasyonlar yapmak isteyenlere 7 yıldır hizmet veren bir ekibiz.

Sahiller, sokaklar, sinema ve tiyatro salonları, Kız Kulesi, Sapphire, İzoletta, Riva’daki taş ev gibi mekanlar, deniz manzaralı villa ve yalılar, oteller, müşterilerimizin evleri gibi farklı mekanlarda sayısız evlenme teklifi, doğum günü, evlilik yıldönümü ve özür dileme organizasyonlarına imza attık.

Belli organizasyonlara ait sürpriz paketlerimiz belli detayları içermekle beraber, organizasyonlarımızı hazırlarken müşterilerimizin özel isteklerini de dikkate alıyor, temin etmemizi istedikleri ekstraları sağlamaya çalışıyoruz.

Size farklı teklifler, yeni detaylar sunabilmek için sektörümüzdeki yenilikleri takip ediyor, sürekli olarak kendimizi yeniliyoruz. Ayrıca yemek takımları, masa ve sandalyeleri giydirmek ve hazırladığımız çardakları süslemek için kullandığımız çeşitli kumaşlar, dekoratif aksesuarlar gibi malzemeleri de devamlı zenginleştiriyoruz.

İstanbul dışında başka bir şubemiz yoktur. Şehir dışından gelen taleplere ancak ulaşım, konaklama gibi giderlerimizin karşılanması durumunda cevap verebiliyoruz. Fakat bir teklif veya kutlama ya da özür dileme videosu talep ederseniz bunu hazırlayıp bulunduğunuz şehre yollayabiliyoruz.

Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuz sürpriz malzemeleri için de, bunları temin edip kargoyla adresinize yollamak suretiyle yardımcı olabiliyoruz.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp