fbpx

Boğa Burcu Aşk Uyumları

, ,

Boğa Burcu & Koç Burcu

Bir koçla işin ne kadar kolay olabilirse,  bu ilişkiden elde edeceğin doyum da aynı oranda olacaktır.. Sevgilin heyecanlı, hareketli ve bir o kadar da yeni fikirlerle dopdolu bir kafaya sahip. Senin gibi garantici bir kişinin bile kararlarlarını sorgulatmasına sebep olabilecek şekilde, alınan kararlara müdahale eden bir karakteri var. Koç, biraz bencildir dersek yalan olmaz. Onun maceracı, sürekli seyahat halinde seyreden yaşamında sen güvenilir bir limansın. Ama nereye kadar? Birçok konuda ortak noktanız olsa da, söz konusu evlilik olduğu zaman işler daha da zorlaşacaktır. Belki de bir süre sonra aranızdaki tek bağ, cinsellik olacaktır. Daha önce de dediğimiz gibi, sadece zıtlıklardan bir arada değilsiniz. Sizin için de romantizmin dorukları gidilecek bir durak değil; çünkü ikiniz için de cinsellik olmazsa olmazdır. Koç burcu sözünün geçmesini ister. Eğer siz de hayır benim sözümü dinle diye dikte etmezseniz; bu ilişki neden yürümesin?

Boğa Burcu Kadını & Boğa Burcu Erkeği

Haydi, kalk ve aynaya bak! Gördüğün şey senden başkası değil. İşte siz iki boğa tam da böylesiniz. Biriniz aynadaki siluet,  diğeriniz ise aynanın karşına geçen kişi… Yani demek istediğimiz, birbiriniz için yapabilecekleriniz ve yapamayacaklarınız aynı. Sadakat, seks, aşk…  Bütün bunlar sizin için ne ifade ediyor ise, sevgiliniz için de onu ifade ediyor. Birbirinizi çok iyi anlıyorsunuz. İkinizin de erotizmi her an çağırabilmesi, seks yaşantınızı diri tutacaktır. Neticede hepimiz insanız; içten içe sevgilimiz bize çiçekler alsın, kulağımıza sevgi sözcükleri fısıldasın dursun isteriz. Ama dedik ya, siz iki boğanın birbirinizin söyleyeceği ve yapacağı şeyler aynı. Siz sevgi sözcükleri fısıldayamazsanız ondan da bunu duyamayacaksınız. İşte bu sessizlik bir süre sonra birbirinizden kopmanıza sebep olabilir. Sizin birbirinizi bu kadar tanımanız ve her şeyinizin benzerliği aynı zamanda ilişkinizin uyumu yakaladığının da bir işaretidir.

Boğa Burcu & İkizler Burcu

İkizler, senin durağanlığına hareket katmaya geldi diyebiliriz.  Ona göre senin tedbirli tavırların, bitmek bilmez iki adım ileri bir adım geri hallerin ona bıkkınlık getirir. Bu davranışın yüzünden ikizlere göre, hayallerin gerçekleşemez. İkizler hep dikkatsizce, pervasızca davransa bile ona kendini bırakabilirsin; çünkü ikizler seni hep ileriye götürecektir. Hayallerini gerçekleştirmen için adeta sana sihirli bir dokunuşta bulunacaktır. Çünkü ikizler ayağına kadar gelen fırsatlara balıklama atlar ve hiçbir fırsatı kaçırmaz.

İkizler çok iyi gözlemler; bu yüzden de seni yönlendirmek isteyebilir. Onun bu tavrını yadırgama. Sen evde onunla çay eşliğinde tavla oynamayı düşünürken; bir bakmışsın ki o, eve sana bile sormadan bütün arkadaşlarını toplayıp gelmiş. Sen evde oturmak isterken o buna anlam veremeyebilir. Bu durum da siz boğaları çileden çıkartabilir. Onun her şeyden çok çabuk sıkılıp, sürekli başka şeyler yapma, görme, yaşama isteği seni çileden çıkartabilir. Bu sebeple de ondan uzaklaşmak isteyebilirsin.

Boğa Burcu & Yengeç Burcu

Bakın şu işe! Hayattan beklentiniz aynı. Evli, mutlu, çocuklu… Bir yengeçle birlikte isen, aklından geçenlere dikkat etmelisin. Zira kendisinin sezgileri o kadar kuvvetlidir ki; sen daha düşündüğünü söylemeden, o bunu hissedebilir. Sen de ona güven aşılayabildiysen; ilişkiniz tadından yenmez bir yemeğe dönüşmüş diyebiliriz. Yengeç doğası gereği evcimendir. Sana sonsuz ilgi ve şefkat gösterecektir; tabi ki sende onun bu hallerini karşılıksız bırakamayacaksın. İlişkinizdeki en büyük sorun senin cinselliğe olan doyumsuzluğun, onun ise duygusal açlığı diyebiliriz.  Sen malum erotizme her daim açık bir burçsun. Her an her şeye hazırsın. Ama unutmamalısın ki, bunu birlikte yaşayabilmeniz için, önce onu buna hazırlaman gerekecek. Güzel sözler, ilgi ve alaka bir yengeç burcunun olmazsa olmazıdır. Bunu es geçmediğin sürece ilişkinizde yıpranmalar söz konusu olmayacaktır. Yengeç ile aşkı doya doya yaşamaya hazır mısın? Zira kendisi aşık olduğu zaman, seni şımartmak adına gerek sürpriz yemeklerle, gerekse evde farklı düzenlemelerle seni şaşırtacaktır. Siz birbirinizi gerçekten tamamlıyorsunuz. Unutma, herkes bu kadar şanslı değil!

Boğa Burcu & Aslan Burcu

Bu ilişkideki en güzel şey; ikinizin de kartlarını açık açık masaya koymanız…

İkinizin de asla üçüncü bir kişiye tahammülü yok. Bunun karşılıklı bir hoşnutsuzluk olması da, ilişkinize netlik katıyor.

Sen sevgi görmeye ihtiyaç duyarken, o ise saygı görmek isteyecektir. İşte tam da noktada birbirinizin isteklerinizi karşılayacaksınız. Sonuç olarak ilişkinizde huzur kaçınılmaz olacaktır. Çünkü zaten ikinizin de ilişkiden beklentisi huzur; ve bunu yakalamak için de her şeyi yapacaksınız. İkinizin de mantıklı, sabit fikirli ve gerçekçi oluşunuz da karakterinizin kesiştiği diğer noktalardandır.

Aslan kendini her konuda göstermek ister ve oldukça da yeteneklidir. Evinizde bozulan ya da onarılması gereken şeyler olduğu zaman hiç tereddütsüz ondan yardım isteyebilirsiniz. Bu onun da hoşuna gidecektir. Beni bu ilişkide ne yorabilir diye sorarsan; tabi ki aslan burcunun aşırı ben bilirim tavırları diyebiliriz. Onun sanata olan yatkınlığı senin ise yatırıma olan merakın teraziyi dengeleyecektir.

Boğa Burcu & Başak Burcu

İki toprak yan yana gelmiş. Bu da demek oluyor ki, hayattan beklentileriniz üç aşağı beş yukarı aynı şeyler. Hayatta her şeyi birlikte göğüsleyebileceğin birisi var karşında. Birlikte para biriktirebilir, sosyal aktivitelere katılabilirsiniz. Başak, belki seni başta zorlayabilir. Onun sert kabuğunu kırabilirsen şayet, onun da aslında ne kadar romantik olduğunu keşfedeceksin. Başak mantığıyla hareket eder. İlişkinizde de bu böyle olacaktır ve başak, bir nevi toparlayıcı konumunda olacaktır. Dedik ya, başak mantığıyla hareket eder diye, eğer seninle yol yakınken ayırdıysa yollarını bunun sebebi; bu ilişkiye dair bir gelecek tasavvur edememesidir. İlişkinizdeki olası problemlerin başında senin cinselliğe düşkünlüğün; onun ise eleştirel tavırları gelecektir.  Buna rağmen orta yolu bulmamanız için hiçbir sebep yok.  Önemli olan iç güzellik derler dururlar; ama bilmezler ki, içe bakmak için dışın ilgi çekici olması gerekir! Neyse ki, ikiniz de bu konuda başarılısınız.  Kapı ilgi çekici değil ise siz zaten o zile basmadan, tabiri caizse arkanıza bile bakmadan o kişiden uzaklaşıp gidersiniz. Bakımlı ama bir o kadar da sade olan başak burcunun ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Herkes deliye siz akıllıya mı hasrettiniz? İşte tam da akıllıca, sağlam ve güpgüzel ilerleyecek bir birliktelik söz konusu…

Boğa Burcu & Terazi Burcu

Aaahhh, duyamadık kafanız mı şisti? Evet; terazi bu, her konuda bir fikri var ve aklından geçen her şeyi seninle paylaşmak isteyen bir sevgilin var. Terazi her şeyi çok yönlü düşünür ve genel olarak da fikirlerini bir sonuca bağlayamaz. Karşına sürekli yeni bir soru işaretiyle gelebilir. Bunun sebebi de tabi ki yine onun kararsızlığıdır.  Ona Kızma! Onu anlamaya çalış ve ona yardımcı ol. İkinizde Venüs’ün çocuklarısınız. Güzellik, estetik ve sevgi kavramları sizde hemen hemen aynı duyguları barındırır. İki zevkli burcun evlendiği zaman herkesin gıpta edeceği bir dekorasyonla evinizi dizayn edeceğini düşünüyoruz. Birazcık terazinin gezip tozmalarına ayak uydurabilirsen bu ilişkiden de keyif alabilirsin. Aranızdaki en büyük sorun onun kararsızlığı, yer yer dünüyle bugününün bir tutmamasıdır. Bir süre sonra sana bıkkınlık gelebilir. Bu konu yüzünden de ilişkinizi masaya yatırmak isteyebilirsin. Sen bu konudan ne kadar şikayetçi olursan ol; onun cevabı her zaman aynı olacaktır. Karar vermeye çalışıyorum; hangisi doğru emin olmam lazım!..

Boğa Burcu & Akrep Burcu

İkiniz de hayattan neler beklediğinizin farkındasınız. Yine ikinizin de güçlü, yoğun arzuları ve hayata geçirilmeye her zaman mümkün yeni planlarınız var. Cinsel hayatında aradığın partner, akrepten başkası olamaz. Yola sadece cinsellikle çıkarsan, duvara toslaman an meselesi diyebiliriz; çünkü zor bir kişi var karşında.

Onun somurtkan ve anlaşılmaz tavırları sende büyük soru işaretlerine neden olabilir. İkiniz de çok farklı olsanız bile yine bir uyum içindesiniz. Hatta bazen kendinde bulunmasını istediğin özelliklerin onda olması bile seni cezbediyor olabilir. Onun gizemini deşifre etmek adına, onu tanıma çabaların sonuçsuz kalacaktır. Çok ısrarcı olma deriz. Bırak o paylaşmak istediği kadarını anlatsın. Bırak; karınca kararınca bir tanışma olsun. Yeter ki onu bunaltma!  Unutma siz toprak ve su birlikteliğisiniz. Birbirinizin ihtiyaçlarına hemen kulak verebilecek doyumlu bir ilişki sizi bekliyor.

Boğa Burcu & Yay Burcu

Zor bir birliktelik! Yayın Pollianalığı, senin ise ona göre olan bitmek bilmez karamsarlığın bir araya gelmiş de, sanki bir adım ileri gedememiş. O senin kasvetli olduğunu düşünür, sen ise onu sorumsuzlukla suçlar durursun. Sen onu her ne kadar sorumsuz diye adlandırsan da; o sana ihtiyacın olan cesareti aşılayacaktır. Yay doğası gereği risk almaktan korkmaz, sen de korkma ve ona güven. Bizden söylemesi; senin gerçekçi ve kendini her daim kötüye hazırlamış senaryoların, yayı bunaltabilir. Aranızdaki problem senin toprak onun ise ateş grubu olmasından kaynaklanabilir. Sen değişime yanaşmazken, değişim onun adeta göbek adıdır. Yay herkese, her şeye kolay adapte olabilir; sana da alışacaktır. Senin güvenli yaşam arzuna ayak uyduracaktır. Sen de onun seyahat biletlerini ihmal etmedikçe bu ilişki yürüyebilir ki bu da senin için çok zor olmasa gerek.

Boğa Burcu & Oğlak Burcu

Güzel günler sizi bekler… İlham perin işte nihayet yanında! Senin kararlı ve iki düşünüp bir adım atman, oğlağın da işlerini kolaylaştıracaktır. O, aradığını sende buldu; aradığı akıl hocası sensin. Oğlak da toprak grubu üyesidir. Sabır onun en belirgin özelliğidir. Ayrıca duygusal ve düşüncelidir. Sevdiği zaman yapamayacağı fedakarlık yoktur. Her konuda sizi destekleyecektir. Tartışmalarınız onun kendisini yanlış ifade etmesinden kaynaklanabilir. Bunun da sebebi oğlağın çekingen oluşudur. Evlilik için acele edebilir. İkinizde de bağlanma güdüsü, bunu tetikleyecek bir diğer noktadır. Sevdiği zaman kıskançlıktan gözü dönebilir.  Toplumdan beklentileriniz, yaşamdan beklentileriniz hayata karşı duruşunuz… Bu birlikteliği özetlersek; mantık ve aşkın uyumu sizi saracak diyebiliriz.

Boğa Burcu & Kova Burcu

Sabır, sabır, ya sabır… Bazen şartları zorlamamak gerekir; ne dersin?  Sen geçmişten gelen tüm alışkanlıklarını sürdürmeyi yeğlerken, o ise buna karşı çıkacaktır. Sen toplumdan kendini soyutlamayı bile düşünmezsin. Bu halin kova burcunun umurunda bile değildir. Kendisi toplumdan onay almayı beklemez. Topluluğa dahil olmak için çaba göstermez. Aranızdaki aşk ve tutku var olduğu sürece tabi ki devam edecektir bu ilişki, ama sabrınızın tükendiği noktaya geldiğiniz an; ilişkiniz de bitecektir. Kova burcu, soğuk, mesafeli ve entelektüeldir. Onun kafa yapısına ve işindeki titizliği seni cezbeder.  Ne kadar yakın olursanız olun; ilişkinizde kova her daim kendine özel bir alan bırakacaktır.

Boğa Burcu & Balık Burcu

Balık seni duygusal olarak tatmin ederken, sen ise onu maddi olarak tatmin edebilirsin.  O, seni sinemaya, konsere yönlendirirken; sen de onu lüks restoranlara götürebilirsin. Balık burcunun uyumlu halleri ilişkinizi yaşanır kılacak, çünkü onun yönetilmekten yana bir sıkıntısı yok. Balık egosu yüksek bir tavır sergilemez; bu da ilişkinize kolaylık sağlar.

Sen birikim yapmak isterken, o buna anlam yükleyemez. Dahası sana, bu parayı dağıtmayı teklif bile edebilir. Karşına sürekli yeni fikirlerle çıkabilir, onu geri çevirme. Balık senin için uygun bir eş olacaktır.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp