fbpx

Sevgililer Günü

, ,

İçinde bulunduğumuz çağın en çok kutlanan özel günlerinden biri olan Sevgililer Günü hakkında pek çoğumuzun birbirinden farklı fikirleri vardır. Bir kısmımız bu özel günü dolu dolu yaşayıp sevgilimize birlikte rüya gibi zamanlar geçirmek istiyoruz. Bir kısmımız ise ufak bir hediye ve baş başa yenilen bir yemeği yeterli buluruz.

Sevgililer Günü’nü tamamen anlamsız bulan azınlıktaki kesim ise, genellikle bu günü aşık olduğu kişiyle birlikte geçiremeyen insanlardan oluşur. Aslında tüm dünyada çiftlerin birbirlerine yılın her günü duydukları aşkı, doruk noktasında yaşadıkları ve hoş jestlerle süsledikleri bu günün oldukça acıklı bir de hikayesi vardır.

Sevgililer Günü’nün Hikayesi

Rivayete göre Antik Roma’da nişan ve evliliklerin yasak olduğu bir dönemdir. Aziz Valentin isimli bir din adamı da imparatordan gizli olarak birbirine aşık çiftleri, Tanrı huzurunda evlendirmeye devam etmiştir. Bu davranışından dolayı da ölümle cezalandırılmıştır. Aşıkların kavuşmaları için yapılan büyük bir fedakarlığı anlatan bu hikaye, belki de Sevgililer Günü sürprizi yapmanın bu derece anlamlı olmasının altında yatan nedendir.

Eğer sevdiğiniz insan için özel bir Sevgililer Günü organizasyonu yapmaya karar verdiyseniz, karşınıza pek çok seçenek çıkacaktır. 14 Şubat tarihi hafta içine denk geliyorsa ve ayrıntılı bir organizasyon planlamaya vaktiniz yoksa diye düşünelim. Şık restoranların ya da lüks otellerin bu güne özel olarak sundukları paket programlardan yararlanarak romantik bir akşam geçirebilirsiniz. Ancak hem sevgilinizin, hem de sizin yeterince vaktiniz varsa daha ince düşünülmüş bir Sevgililer Günü sürprizi hazırlamanızı öneririz. Tıpkı evlilik teklifi organizasyonu konusunda olduğu gibi bu konuda da sizin ve partnerinizin zevkleri, ihtiyaçlarınız, istekleriniz ve imkanlarınız doğrultusunda yaratıcı bir düzenleme yapmanız Sevgililer Günü’nü çok daha mutlu geçirmenizi sağlayabilir. Üstelik bu tarz bir organizasyon için kamyonlar dolusu para dökmenize de gerek yok. Elbette imkanlarınız ölçüsünde sevdiğiniz insan için en özel sürprizleri seçmelisiniz, ancak ikiniz için özel olarak düzenlenmiş ve mum ışıklarıyla aydınlatılmış bir yemek masasında geçireceğiniz birkaç saat bile iyi düşünüldüğünde harika bir sürpriz olacaktır. Unutmayın ki biz de seçeneklerin arasında kaybolduğunuzu hissettiğiniz her an size yardımcı olmak ve gününüzü mükemmelleştirmek için buradayız!


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp