fbpx

Sarp’tan Bahar’a Evlenme Teklifi

, , ,

Fox TV’nin büyük bir ilgiyle izlenen Kadın dizisinin 2. bölümünde, Özge Özpirinççi tarafından canlandırılan baş kadın karakter Bahar; çocuklarının boyama faaliyetlerine bakarken, Sarp’la yaşadığı anılardan birini hatırlamıştı. Kızının Yeliz’in düğününde ne giyeceğini sorması üzerine gardırobundan açık mavi renkli, ince askılı bir abiye elbise çıkardı. Sonra kendini o elbisenin çağrıştırdığı hatıralara bıraktı.

Sarp onun için küçük bir doğum günü sürprizi hazırlamış, aldığı bir dilim pastanın üstündeki mumu üflemesinden sonra da bir dilek tutmasını istemişti. Sevgilisi için aldığı doğum günü hediyesi de o mavi elbise idi. Akşam Bahar’ı güzel bir yere götürecekti, elbiseyi orada giymesini istiyordu.

Akşam buluşup Sarp’ın yer ayırttığı şık mekana gittikleri zaman Bahar elbisesini giymişti. Takım elbise giyip kravat takmış olan Sarp’ın niyeti, hayatının kadınına orada bir sürpriz evlilik teklifi yapmaktı. Onun planından hiç haberi olmayan Bahar çok güzel görünüyordu ama çok rahat değildi; elbisesinin bu mekan için uygun olmadığını düşünüyordu. İnsanlar ona bakıyorlardı. Sarp sevgilisinin bir film yıldızına benzediğini düşünüyordu. Her zamanki rahat havasıyla diğer müşterilere de aynı fikirde olup olmadıklarını sordu.

Masaya oturdukları zaman Bahar, Sarp’ın heyecanlı olduğu fark etmişti. Bir şey olduğu belliydi ve bunun ne olduğunu bilmek istiyordu. Sarp ona biraz sabırlı olmasını söyledi. Ama Bahar bunu yapmayı düşünmüyordu. Gerginliğinin sebebini açıklaması için ısrar etti.

Sarp’tan Bahar’a evlenme teklifi sahnesi iyice yakınlaşmıştı artık. Sarp, Bahar’ın masanın altından elini uzatmasını söyledi ama bununla ilgili kötü bir anısı olan Bahar kabul etmedi. Sonunda Sarp onu ikna etmeyi başardı. Bu sefer masanın altından uzattığı şey geçen seferki gibi bir çekirge değildi ama. Neydi sizce? Kırmızı bir kutunun içine koyulmuş bir evlenme teklifi yüzüğü mü?

Sarp’ın parası olmadığını biliyorsunuz

Gerçek bir pırlanta tektaş değildi bu; hatta bir yüzük bile değildi, basit bir çizimdi. Ama Bahar için önemi yoktu. Sevdiği adam ona beraber yaşlanmaktan, beraber kilo almaktan, çocuk yapmaktan söz ediyordu; önemli olan buydu. Gözlerinden mutluluk yaşları akarken, dünyadaki hiçbir kadının bu kadar güzel bir yüzüğü olmadığını düşündüğünü söyledi. Tabii ki kabul ediyordu onun teklifini, tabii ki.

Siz yine de, pahalı bir şey olmasa da gerçek bir yüzük sunmayı tercih edin kız arkadaşınıza. Bu bir dizi ve karakterler senaryoda yazılı olan şeyleri uyguluyor. Gerçek hayatta işler nadiren böyle gider.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp