fbpx

Neden Tektaşla Evlenme Teklifi Edilir?

, , , ,

Sürpriz evlilik teklifi konulu fotoğraf ve videoları izlediğinizde büyük kısmında bazı davranışların ortak olduğunu görürsünüz. Teklifi yapan erkek çoğunlukla diz çöker ve sevgilisine bir evlenme teklifi yüzüğü uzatır. Şık bir kutunun içinden çıkarılan bu yüzük çoğu zaman bir pırlanta tektaş tarzındadır. Daha çok Batı ülkelerine özgü olduğu bilinen bu adet özel olarak hazırlanmış romantik bir evlilik teklifi yapan erkeklerin sayısının arttığı son yıllarda ülkemizde de uygulanıyor. Peki, acaba neden tektaşla evlenme teklifi yapılıyor?

Çünkü;

*Sevgiliye “Benimle evlenir misin?” derken bir tektaş yüzük takdim etmek “Benim için teksin, bir tanesin” anlamına geliyor. Erkek, bu yüzük aracılığıyla kız arkadaşına kendisi için çok özel ve paha biçilemez biri olduğunu söylemiş oluyor.

*Kadınlar farklı, romantik, orijinal bir evlenme teklifi almaktan hoşlanırlar. Teklifinizi şık, zarif bir tektaş ile tamamlamanız kız arkadaşınızı daha da mutlu edecek, yüzüğünü arkadaşlarına ve yakınlarına büyük bir keyifle gösterecektir. Ona bu keyfi tattırmak istemez misiniz?

*Elmasın işlenmesiyle elde edilen pırlanta taşların yapısı dayanıklı ve serttir. Bu yüzden bir pırlantanın yapısının dünya durduğu sürece mevcut şekliyle kalacağı, taşın sonsuza kadar aynı şekli muhafaza edeceği düşünülür. Pırlanta tektaşla evlenme teklifi yapmaya da çiftin arasındaki sevginin ölümsüz olduğu, sonsuza kadar süreceği anlamı yüklenir.

İstisnai durumlar bir yana bırakılırsa günümüzde evlilik teklifinin erkekten gelmesi durumu hala devam etmektedir. Birçok erkek evlenme teklifi yaparken detayları kız arkadaşının hoşuna gidecek bir şekilde ayarlamaya çalışır. Kadınlar romantizme daha eğilimlidirler, özel günlere daha çok önem verirler. Evlilik teklifi aldıkları gün onlar için çok önemlidir ve bugünün farklı bir şekilde yaşanmasını beklerler. Tektaş pırlanta yüzük de pek çok kadının önem verdiği bir detaydır. Bu yüzden teklifinizi bu tarzda bütçenize uygun bir yüzük eşliğinde yapmanızı tavsiye ederiz.

Tektaşsız evlenme teklifi olur mu sorusunun cevabına gelince; en düşük fiyatlı tektaşlar bile bütçenizi aşıyorsa, böyle bir yüzük almak sizi maddi olarak çok zorlayacaksa elbette ki kendinizi zora sokmamalısınız. Sonuçta evlilik planlıyorsunuz ve zaten birçok masrafınız olacak. Fakat kız arkadaşınız çok büyük ihtimalle sizden bir evlilik teklifi yüzüğü bekleyecek, yüzük olmadığı takdirde belki kendini mahzun hissedecektir. Bu yüzden en azından yine tektaş tarzında kesme taşlı şık bir yüzük almanız güzel olur. Kendisine bir gün çok daha iyisini, daha değerlisini almak istediğinizi söyleyin; bundan hoşlanacaktır.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp