fbpx

Kova Burcu Aşk Uyumları

, ,

Kova Burcu & Koç Burcu

Kova ve Koç benzer zevklere sahiptirler, birlikte ikisine de zevk veren etkinlikler yapabilir ve gayet keyifli zamanlar geçirebilirler. Yoğun ve enerjik bir ilişkileri olur. İkisi de geriye değil ileriye bakan insanlardır. Bu ikilinin çabucak bir ilişkiye başlamak yerine bir süre farklı ortamlarda birlikte zaman geçirip birbirlerini değerlendirmeleri iyi olabilir. Çünkü onların beraberliği genellikle, bitmesinden sonra etraftakilerin “Birbirlerine bu kadar yakışan insanlar neden ayrılır ki?” dediği beraberliklerdendir. Dışarıdan uyumlu bir çift gibi görünürler. Ama aslında özellikleri ve hedefleri oldukça farklıdır.

Koç kişisi üretken, yenilikçi, enerjik yapısıyla Kova’yı etkiler. Onun bu özellikleri Kova’ya önce motive edici, harekete geçirici gelir ama zamanla Koç’u yorucu bulmaya başlar. Liderlik eğilimli Koç, özgür bir ruh olan Kova’yı sıkarsa bu yüzden de sorunlar yaşarlar. Bu çift birlikte çalışarak ortaya güzel işler çıkarabilirler ama aşkta uyumlu olmak için bazı fedakarlıklar yapmaları gerekir.

Kova Burcu & Boğa Burcu

Kova kişisi, “Seven kıskanır” diye düşünüyorsan, partnerinin seni kıskanması hoşuna gidiyorsa Boğa ile ilişkinde en azından bu açıdan sorun yaşamazsın. Ama sen hürriyetine oldukça birisin ve üstünde bir kıskançlık baskısı olmasından hoşlanmayabilirsin. O zaman Boğa kişisiyle kapışacaksın demektir, çünkü kendisi sahiplenen ve kıskanan bir sevgilidir.

Sen, Boğa; geçmişe ve geleneklere bağlı bir insansın. Kova ise asi kişilikli bir insandır, toplumsal kurallara karşı çıkma eğilimindedir ve geçmişle değil, gelecekle ilgilidir. O, toplum tarafından onaylanmayı senin önemsediğin kadar önemsemez. Tanıştığınız zaman genellikle birbirinizi çekici bulursunuz, ama zaman geçtikçe ortak noktalarınızın ne kadar az olduğunu fark etmeye başlarsınız.

Kova’nın özgür tabiatına uyum sağlamak herkesin harcı değildir, muhafazakar Boğa için ise bu daha da zor olur. İkiniz birbirinizi gerçekten sever ve ilişkiniz için bazı fedakarlıklar yaparsanız mutlu olabilirsiniz. Ama, açık konuşmak gerekirse, bu ihtimal pek büyük değildir.

Kova Burcu & İkizler Burcu

İkisi de hava grubundan olan Kova ve İkizler kişilerinin ilişkisi genellikle uyumlu olur. İkizler burcu kişisi yaratıcıdır ve aşk söz konusu olduğu zaman yenilikçidir, bu özellikleriyle Kova insanına çekici gelir. Her ikisi de kısıtlanmaktan hoşlanmayan insanlardır, ilişki içinde birbirlerinin serbest alanları ve zamanları olmasına izin verirlerse mutlu olma şansları artar.

İkizler kişisi; sen arkadaşlarınla zaman geçirmeyi seven sosyal bir insansın. Kova da en az senin kadar hareketli bir insandır. Ayrıca, hiç inkar etme, biraz şıpsevdi olduğunu da biliyoruz. Gerçekten aşık olabilmen için, karşısındaki kişide sana cazip gelen büyük bir şey olması gerekir. Kova uçarı ve değişken bir insandır, ayrıca yeni ve farklı düşüncelere açıktır. Hatta bizzat böyle düşünceler üretebilen biridir. Bu özellikleri onu sevmene yol açabilir. İkiniz, eğer ciddi derecede zıt yönleriniz yoksa ki genellikle yoktur, güzel bir beraberlik yaşayabilirsiniz.

Kova Burcu & Yengeç Burcu

Kova ve Yengeç; birbirinizi bulmuş, hatta birbirinizden hoşlanmış olabilirsiniz ama kusura bakmayın, sizin birlikte mutlu olmanız biraz zor görünüyor. Sen çok dışa dönük bir insansın Kova kişisi, Yengeç ise, daha evine bağlı bir insandır. Tavırların yumuşak, sıcak ve sevecen bir yapısı olan Yengeç’e mesafeli ve soğuk gelebilir, bu da onu üzer. Senin rahat bir insan olmana karşın onun daha derin duyguları ve endişeleri olan biri olması da beraberliğinizde sıkıntı yaratır.

Sen, Kova; Yengecin duygusallığını çoğu zaman gereksiz bulursun. Çabuk etkilenen ve çabuk soğuyan biri olman, girdiği ilişkileri ciddiye alan ve senin kadar kolay yüz çeviremeyen Yengeci incitebilir. O, duygularının kontrolünde yaşayan biridir, sen ise mantıklı bir insansın. Aslında, bazı yönlerinizin birbirini tamamlaması mümkündür. İkiniz iyi arkadaş olabilirsiniz. Ama sağlam ve uyumlu bir aşk ilişkisi için çaba göstermeniz ve sabırlı olmanız gerekir.

Kova Burcu & Aslan Burcu

Aslan ve Kova; sizin birçok ortak özellikleriniz var. İkiniz de zeki, neşeli, enerjik, samimi ve dışa dönük insanlarsınız. Beraberliğinizin ilk zamanlarında aranızda karşı konulması zor bir çekim oluşur. Zaman içinde birtakım sorunlar yaşamaya başlarsınız ama bunun için gayret gösterirseniz o çekimi devam ettirmeyi başarabilirsiniz.

Kova; sen özgün, bağımsız, duygusal ve gizemli bir insansın. Aslan da liderliğe yetenekli, zeki, girişken, gururlu ve sosyaldir. İlişkiniz çoğu zaman eğlenceli ve tatmin edici olur. Ama sizi zorlayacak şeyler de vardır. Örneğin, Kova, Aslan’ın ilgi ve iltifat ihtiyacını karşılayabilecek biri değildir. Aslan sahiplenicidir, Kova ise kendisine baskı yapılmasına tahammül edemez. Kova arkadaşlığa, dostluğa öncelik verir, Aslan ise aşka ve romantizme. Aslan’ın yaratıcılığını körükleyen şey sevgi iken, Kova’nınki özgürlüktür. Bu gibi farklılıklara rağmen, birbirinizi severseniz aranızdaki uyumsuzlukları çözebilirsiniz.

Kova Burcu & Başak Burcu

Aşk ve sevgiden çok mantığın egemen olduğu bir beraberliktir bu. Kova ile Başak, karakterleri, hayata bakışları ve zevkleri farklı olan insanlardır. Kova eğlenceli bir kişiliğe sahiptir, bazen çılgın davranışları bile olabilir. Başak ise ona göre çok sakin ve mantıklıdır. Bu özellikleriyle birbirlerini çok iyi tamamlayabilirler aslında. Fakat bu çoğu zaman iyi arkadaş olmalarına yarar, güzel bir aşk ilişkisi kurmalarına değil.

Aşk ve aile Başak için çok önemli kavramlardır ama Kova bu açıdan ona benzemez. Özgürlüğü onun için çok değerlidir, onu kolay kolay feda etmez. Evlense bile bağımsız bir alanı olmasını ister. İkisinin bir kadın – erkek ilişkisi içinde birbirlerini anlamaları kolay değildir. Başak, kendisine güven veren bir partneri olmasını ister ama duygusal, değişken ve özgür ruhlu Kova onda bu güven duygusunu oluşturamaz. Başak alışkanlıklara bağlı ve düzenli biriyken Kova hep bir değişim isteği içinde olan bir insandır. Bu çiftin uzun vadeli bir ilişki yürütmesi hiç kolay olmaz.

Kova Burcu & Terazi Burcu

Kova ve Terazi; ikiniz de zeki insanlarsınız ve zeki insanlardan hoşlanırsınız. Bir araya gelip sohbete daldığınızda ortaya yeni fikirler, yeni planlar çıkabilir. Her ikiniz de sosyal açıdan aktifsiniz ve yaşamaktan zevk alıyorsunuz. İlişkiniz tutku yönünden biraz zayıf olabilir ama çoğunlukla uzun süreli ve mutlu bir beraberlik yürütebilen uyumlu çiftlerdensiniz.

Terazi; sen her açıdan dengeli bir insansın. Senin bu özelliğin aranızdaki sorunların çok büyümeden halledilmesini sağlar. Kova kişisi aileye ve evliliğe senin kadar önem vermez ama siz yine de güzel bir çift olursunuz. Ve sen onu beraberce mutlu bir aile oluşturmaya teşvik edebilirsin. Aslında zevkleriniz de farklıdır. Sen daha ince zevkleri olan bir insansın, şık ve kaliteli mekanlarda zaman geçirmeyi seversin. Kova bu açıdan da sana benzemez. O daha basit ve mütevazı şeylerle de mutlu olabilen biridir. Fakat ikiniz, birbirine zıt yönlerinize rağmen çoğu zaman uyumlu ve mutluluk veren bir ilişki yaşarsınız.

Kova Burcu & Akrep Burcu

İlişkiniz başladığında genellikle uyumlu görünürsünüz Kova – Akrep ikilisi; bir süre birbiriniz için uygun insanlar olduğunuzu düşünüp umutlanabilirsiniz de. Ama ilişkiniz ilerledikçe rüyadan uyanmaya başlarsınız. Çünkü olaylara bakışınız çoğu zaman farklıdır ve bu farklılıklar giderek daha göze batar hale gelir. Bu yüzden birbirinizi hırpalamaya başlayabilirsiniz.

Akrep burcu kişisi; sen sahiplenmeyi seversin ama Kova kendisini kısıtlayan, üstünde baskı kurmaya çalışan insanlardan hoşlanmaz. Senin sıcak duyguların ve tutkulu ilgin de bu serinkanlı ve bağımsız kişilikli insanı şaşırtıp rahatsız edebilir. Onun duygusuz biri olduğunu düşünebilirsin ama bu doğru sayılmaz. Sadece senin gibi derin ve sıcak bir bağla bağlanabilen biri değildir. Herkes senin kadar yoğun duygulara sahip olamaz, değil mi? Önceleri onun mesafeli duruşunu çözmen gereken bir gizem olarak algılayıp bu gizemi çözmeyi heyecan verici bulabilirsin. Ama zamanla asıl ihtiyacının özlemini çekmeye başlarsın: Daha yakın, sıcak ve tutkulu bir beraberliğin.

Kova Burcu & Yay Burcu

Bir Yay burcu kişisi, bir Kova burcu mensubunun bulabileceği en iyi arkadaştır. Ve Kova ile Yay arasındaki mükemmel arkadaşlığın zamanla aşka dönüşme potansiyeli oldukça yüksektir. İkisi de açık sözlü, özgür ruhlu insanlardır. Birbirlerini anladıkları için aralarındaki sorunları çözmekte çok zorlanmazlar.

Yay ve Kova çok romantik bir aşk ilişkisi yaşamayabilirler ama heyecan verici, gelişime ve değişime açık, kolay kolay sıkıcı hale gelmeyen bir ilişkileri olur. Zeki, neşeli, dışa dönük, eğlenceli ve güvenilir Yay ile işlek bir zihni olan duygusal ve sosyal Kova birbirlerinin kişilik özelliklerinden çok etkilenirler. İkisi de hürriyetine ve bireyselliğine düşkün insanlardır, aşk ilişkilerinde bu özellikleri yüzünden sıkıntılar yaşayabilirler. Ama ikisi beraber oldukları zaman işler değişebilir. Birçok konuda ortak zevklere sahiptirler, birbirlerini anlamakta da çok zorlanmazlar. Böylece zaman içinde iki tarafa da keyif verecek güzel bir beraberlik inşa edebilirler.

Kova Burcu & Oğlak Burcu

Bu ikilinin beraberliğinin pek umut verici olduğu söylenemez doğrusu. Toplumsal kurallara saygı duyan gelenekçi Oğlak, ilk başlarda Kova kişisinin rahat, kuralları pek önemsemeyen, isyankar kişiliğini heyecan verici bulabilir. Ama daha sonra onun bu yönünü sinir bozucu bulmaya başlaması da mümkündür. Akıllı ama dağınık bir zihin olan Kova kişisi, Oğlak kişisinde güven uyandırmaz. Onun geçmişten kopamayan biri olması da Kova’yı rahatsız eder, çünkü kendisi yönünü geleceğe dönerek yaşayan biridir.

Oğlak’ın tutumluluğu bazen pintilik derecesine varır. O, böyle davranarak kendini güvence altında hisseder ama bu Kova kişisi için itici bir özelliktir. Kova’nın bağımsız davranışları da Oğlak’ı rahatsız eder. Dışarıdan umursamaz görünmeyi başarabilen biridir o, ama aslında kıskançlıktan kendini yiyip bitirir. Aralarından birinin diğerini rahatsız eden kişisel özelliklerini kontrol etmesi uyumlu bir ilişki yürütmelerini sağlayabilir ama ikisi de bunu yapacak kişiler değildirler. Uzun vadeli bir beraberlik yaşamaları gerçekten zordur.

Kova Burcu Kadını & Kova Burcu Erkeği

İkiniz de güçlü zihinlere sahip insanlarsınız, üstelik düşünceleriniz de birbiriyle uyumlu. Daha ne olsun diyeceksiniz belki ama durum tam olarak öyle değil. Çünkü ikiniz de inatçı kişilerisiniz. Ortak bir amaç uğruna çok uyumlu hareket edebilirsiniz ama farklı amaçlarınız olması halinde işiniz zorlaşır. Bu durumda her biriniz inatla kendi yolunuzdan gidilmesini istersiniz. Buradan da ne çıkar, sorun çıkar tabii ki. İnatlarınıza biraz hakim olmayı düşünür müsünüz acaba? Çünkü yıldızlara göre aranızda sorun yaratabilecek başka önemli bir şey yok.

Sen, Kova kadını; seninle aynı burçtan olan bir erkekle karşılaştığında şöyle diyeceksin: “ Hayatım boyunca beklediğim adamı buldum.” Sen özgürlüğüne düşkün bir insansın, o da öyle, böylece birbirinizi kısıtlayıp sıkmayacaksınız. İkiniz de monotonluğu sevmediğiniz için eğlenceli ve renkli bir ilişkiniz olacak. Ne güzel. Mutluluklar dileriz size.

Kova Burcu & Balık Burcu

Keskin zekalı, mantıklı, dışa dönük, hareketli, sosyal ilişkilere önem veren Kova kişisi ile duygusal, hayalperest, güçlü sezgilere sahip bir insan olan Balık burcu kişisi arasındaki başlangıç çekimi oldukça güçlü olabilir. Fakat bu durum zaman ilerledikçe değişmeye başlar. Kova, Balık’ın duygusal talep ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek yapıda biri değildir. Balık kişisinin aşırı ve yer yer karamsarlığa, hatta kendine acımaya varan duygusallığı onun için fazladır. Balık çok hassastır, Kova’nın bazı sert tavırlarından haddinden fazla etkilenip kırılabilir.

Kova’nın da duygusal bir tarafı vardır ama dışarıya fazla yansımaz, ancak ona çok yakın olan insanlar bunun farkındadır. O, duygularını denetleyebilen bir insandır. Biraz ilgisiz ve gizemli bir duruşu vardır. Bu yönü Balık için önce ilgi çekici, sonra kalp kırıcı olur. Sabit bir işaret olan Kova bazen çok inatçı olabilir. Bu ilişkide esneyebilecek olan kişi Balık’tır, beraberliğin yürümesi için onun daha çok taviz vermesi gerekir.

 


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp