Evlenme Teklifi Nerede Yapılır?

, ,

Sevgiliye evlenme teklifi yapmaya karar verenlerin aklındaki sorulardan biri de bu heyecan verici teklifi nerede yapmanın uygun olacağıdır. Bu konuda karar vermeye çalışıyorsanız partnerinizin nasıl bir mekan ve ortamdan hoşlanacağını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. “Benimle evlenir misin?” sorusunu özel bir ortamda, unutulmayacak bir sürpriz organizasyon eşliğinde sormayı düşünseniz de, mütevazı ve sade bir şekilde sormayı tasarlasanız da bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. O gün herhangi bir gün değildir, ikinizin hayatlarının seyrini de değiştirecek yeni bir dönemin başlangıcıdır. Akılda kalacak, yakınlara ve arkadaşlara anlatılacak bir şekilde yaşanması, unutulmaz bir anı olarak belgelenmesi güzel olur; öyle değil mi? Aşağıda “Evlilik teklifi nerede yapılır?” sorusunun çeşitli cevaplarını göreceksiniz, bunların size ilham vereceğini umuyoruz. Profesyonelce hazırlanmış bir teklif yapmaya niyetiniz varsa Hayatımın Sürprizi ekibinin hizmetinizde olduğunu da unutmayın.

Evde:

Evinizi ve / veya bahçenizi dekoratif, şık ve romantik objelerle zevkli ve çarpıcı bir şekilde süsleyerek teklifinizi burada yapabilirsiniz.

Tanıştığınız veya ilk defa buluştuğunuz mekanda:

Evlenme teklifini sevgiliyle tanışılmış olan veya ilk randevunun gerçekleştiği yerde yapmak anlamlı olur. Bir kafeterya, restoran veya bar; bir arkadaşınızın evi, bir park ya da alışveriş merkezi…detaylar üzerinde düşünün ve kendi gösterinizi hazırlayın; bu partnerinizin çok hoşuna gidecektir.

Sinemada / tiyatroda:

İkinize özel, sonu evlilik teklifline bağlanan bir tiyatro oyunu hazırlanması veya yine sizin için hazırlanmış bir videonun gittiğiniz sinemada reklamların yerine ya da film arasında gösterilmesi güzel bir sürpriz olmaz mı?

Kumsalda:

Bizimle bağlantı kurun ve size deniz kıyısında son derecede romantik bir ortam hazırlayalım. Veya arkadaşlarınızla anlaşıp sahilde bir parti düzenleyin. Ya da sevgilinizle yürüyüş yaparken ona duygularınızı anlatın ve teklifinizi yapıp aldığınız yüzüğü uzatın. Kumsaldaki bir mekanla görüşüp özel bir masa hazırlatın ve kız arkadaşınızı yürüyüş sırasında bir bahaneyle oraya götürün. Bunların hepsi olur; her şey sizin nasıl bir teklif yapmayı düşündüğünüze ve bütçenize bağlı.

Teknede:

İçine şık bir masa hazırlanmış, dalgaların tatlı tatlı salladığı (Ama rahatsız etmediği – sağlam ve güvenli bir tekne seçmeye dikkat etmelisiniz) bir teknede evlilik teklifi almaktan mutluluk duyacak pek çok kadın vardır. Ama sizin düşünmeniz gereken şu tabii: Partneriniz onlardan biri mi?

Helikopterde:

Neden olmasın? Sevgilinizde uçuş korkusu yoksa tabii. Teklifinizi içi ikiniz için süslenmiş olan helikopterde yapabilir veya havada keyifli bir turdan sonra indiğiniz noktada karşınıza bir sürpriz çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Şık mekanlarda:

Evlenme teklifini yaşadığınız yerin şık, temiz, romantik bir havası ve güzel bir menüsü olan mekanlarından birinde yapabilirsiniz. Mekanın yetkilisiyle görüşüp sizin için özel olarak neler yapabileceklerini öğrenin. İstanbul’un en romantik mekanları ile anlaşmalarımız var, böyle bir şey düşünürseniz bizimle de iletişim kurabilirsiniz.

Sokakta:

Evlilik teklifini bir sokak tiyatrosu veya başka bir sokak organizasyonu eşliğinde almak sevgilinizin hoşuna gidebilir. Bütçenize göre, karşınıza bir afiş çıkmasını sağlamak, bir müzisyenle anlaşıp ikiniz için şarkılar çalmasını istemek gibi yolları da düşünebilirsiniz.

Otelde:

Bir vesileyle tanışmış olduğunuz, hikayenizde özel bir yeri olan bir otel veya bir odasında bir teklif ortamı hazırlayacağınız / hazırlatacağınız bir otel evlenme teklifiniz için uygun bir mekan olabilir tabii ki.

Sürpriz evlilik teklifi için mekan seçerken:

*Hava şartlarını dikkate alın, bazı durumlarda özellikle önemlidir.

*Mekanın / ortamın temiz, rahat ve güvenli olduğundan emin olun.

*Kalabalık bir organizasyon düşünüyorsanız mekanın kapasitesini sorgulayın.

*Partnerinizin düşündüğünüz ortamda teklif almaktan hoşlanıp hoşlanmayacağını dikkate alın.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp