fbpx

Doğanın Koynunda Romantik Evlenme Teklifi

, ,

Kız arkadaşınız “Benimle evlenir misin?” sorusunu baharda parlak yeşil yapraklara ve çiçeklere bürünen, serin sonbahar günlerinde yapraklarını döken, kışın soğuğunda sabırla baharı bekleyen ağaçlarla çevrelenmiş bir ortamda duymaktan hoşlanır mı acaba? Bu soruya cevabınızın “Evet, hem de nasıl hoşlanır, bayılır bile” olacağını tahmin ediyoruz. Çünkü İstanbul’da insanı dinlendirecek, huzur verecek çok fazla yer yok maalesef. LifePark İzoletta gibi insanı yeşile doyuran, doğayı içine çekmesini, iliklerinde hissetmesini sağlayan mekanların sayısı sınırlı. Doğanın koynunda romantik evlenme teklifi yapmak gibi bir niyetiniz varsa Sarıyer’deki bu mekanı çok beğeneceğinizi tahmin ediyoruz. Buraya defalarca gittik, defalarca sürpriz organizasyonlar yaptık da söylüyoruz, beğenilmeyecek gibi değil.

İzoletta nasıl bir yer?

Önce bundan söz edelim size. Camlarla çevrili nostaljik bir mekan burası. Nereye otursanız çevredeki büyüleyici, dinlendirici, sakinleştirici orman manzarasını görebiliyorsunuz. İçerisi ağırlıklı olarak ahşap mobilyalar ve aksesuarlarla dekore edilmiş ayrı bir dünya. Girişte, solda etrafında rahat ve davetkar oturma grubu yerleştirilmiş şöminesiyle, pencerelerin önüne yerleştirilmiş orman manzaralı masalarıyla, vintage koltuklarıyla, ahşap fıçılarıyla son derecede etkileyici bir ortam. İnsana belki yarım saat önce içinden geçtiği uğultulu trafiği, korna seslerini, egzos gazlarının kokularını ve görkemli ama soğuk görünümlü beton binaları unutturacak büyülü bir hava.  İstanbul’da romantik bir mekan arayanların mutlaka görmesi gereken çok etkileyici ve rahatlatıcı bir yer burası. Ormanda evlilik teklifi yapmayı düşünenler için ideal bir ortam. Doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi organizasyonlarını gerçekleştirecek özel bir yer arayanlar için de.

Zaten güzel, romantik ve nostaljik bir yer olan bu mekan Hayatımın Sürprizi ekibinin çalışmalarıyla yapılacak organizasyonun türüne uygun bir şekilde süslenince daha da güzelleşiyor. İşin içine her tarafa serpiştirilmiş tea light mumlar, fenerler ve dizi boncuklar girince, “Seni seviyorum” cümlesini oluşturan kocaman köpük harfler uygun bir yere yerleştirilince, gümüş ve kristal aksesuarla süslenmiş özel bir masa kurulunca ortam sevgilisine doğanın koynunda romantik evlilik teklifi yapmak isteyenler için mükemmel bir yer haline geliyor. Zemine serpiştirilmiş narin gül yapraklarının, yine o yapraklarla hazırlanmış ve etrafına mumlar yerleştirilmiş büyük kalp figürünün ve kalp şeklindeki kırmızı balonların etkisini de unutmamak lazım tabii.

Yeşili ve doğayı sevenler evlenme teklifi yapacakları zaman da bu zevklerine uygun bir mekan arayışına giriyorlar. İzoletta İstanbul’un böyle bir teklif için en uygun mekanlarından biri. Burada geçirdiğiniz romantik saatler hayatınızın en güzel, en romantik ve unutulmaz anıları arasında yer alacak. Bu güzel yer ilkbahar – yaz sezonunda açık hava organizasyonları için de kullanılabilir, onun da bambaşka bir tadı olur. Fakat dışarısı, soğuk, rüzgarlı veya yağmurluyken buraya girdiğinizde sadece bedeninize değil, ruhunuza da bir sıcaklık yayıldığını hissedeceksiniz. Bunun bir kısmı heyecanınızla ilgili olabilir. Ama bir kısmı da mekanın insanı saran, huzur veren havasıyla ilgili olacak.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp