fbpx

Yay Burcu Aşk Uyumları

, ,

Yay Burcu & Koç Burcu

İkiniz de ateş grubuna mensupsunuz ve bu hem duygusal, hem de fiziksel ilişkiniz için umut verici bir nokta. İkiniz de durmadan fikir üreten, etraflarındaki dünyayı merak eden, öğrenmeyi ve macerayı seven kişilersiniz ve muhteşem bir ikili olabilirsiniz.

Çabuk sıkılan insanlar olmanız işi biraz bozabilir ama ilişkinizi sürekli heyecanlı ve ateşli kılacak oyunlar bulabilirseniz uzun soluklu, hatta sonu evliliğe gidecek bir beraberliğiniz olması son derecede mümkün.

Yay bekar insanların burcu olarak bilinir aslında ve evlilik fikrine alışması zaman alır, Koç ise özgürlüğünden fedakarlık etme fikrine öyle hemen sıcak bakmayacaktır. Ama birbirinize hissettiğiniz tutku ve ihtirası koruyabilirseniz neden olmasın?

Yay Burcu & Boğa Burcu

Ateş grubu mensubu olan Yayla toprak grubu üyesi Boğanın karakterleri farklıdır. Ciddi engellere çarpacak olan zor bir beraberliktir bu. Yay olayları iyi tarafından görmeye çalışır ve bu Boğa için sorumsuzluktur. Yay ise Boğanın kötü günlere hazır olmaya çalışan gerçekçi tarafını kasvetli bulur. Yay kadını Boğa erkeğine göre fazla ateşlidir ama onun kendine güveninden de etkilenir. Boğa erkeği hükmetmeyi severken Yay kadınının kendisine hükmedilmesine alerjisi vardır. Çingene ruhlu, neşeli Yay erkeğiyle uyumlu bir ilişki kurmak isteyen Boğa kadını bunu ancak kişiliğinden ödün vererek başarabilir. Yay kişisi dikkat çekici biridir, entelektüel yönü kuvvetlidir ve bu Boğanın ilgisini çeker. Fakat Yayın uçarı yapısı, ayakları yere sıkı basan bir partnere ihtiyaç duyan Boğaya fazla gelebilir. Bu ilişki, 2 tarafın da çaba göstermesi şartıyla umut vaat edebilir.

Yay Burcu & İkizler Burcu

Filozofların burcu Yay ve şıpsevdilerin, aşktan pek bir şey beklemeyenlerin burcu İkizlerin ilişkisi birtakım tehlikeler barındırır. İkizler kişisi çift karakterlidir, onun gerçek duygularını anlamak çok zordur. Ayrıca çevresindekilerin söylediklerinden çok etkilenir ve bu ilişkisine olumsuz yansıyabilir. Ama Yay’ın etkileyici tavırlarıyla onu büyülemesi de mümkündür. İkisi de bütün bağları bir anda koparabilecek tipler olduğundan bu ilişkinin yürümesi biraz da gerektiği zaman sakin ve anlayışlı olabilmelerine bağlıdır. Yay ve İkizler birbirinin karşıtı olan ve birbirlerini çok güzel tamamlayan burçlardır aslında, o yüzden bu olumsuzluklara rağmen ilişkinin yürüme şansı vardır. Yay doğayı ve açık havayı sever, İkizler de gezip tozmaya eğilimlidir. Sosyaldirler, beraberce güzel partiler organize edebilirler. Ayrıca ikisi de öğrenmeye açık insanlardır. Ortak noktaları zeki ve dışa dönük olmalarıdır, birbirlerine güzel vakit geçirtirler. Seks hayatları da arzu dolu olur.

Yay Burcu & Yengeç Burcu

Yengeç ve Yaydan iyi bir çift çıkmasının koşulu 2 tarafında uyumlu ve anlayışlı davranmasıdır, hayatla ilgili fikirleri oldukça zıt olan bu insanlar başka türlü anlaşma sağlayamazlar. Yengeç kişisi hassas, duygusal ve alıngandır, kırılmaktan çok korkar ve kırıldığı zaman fena halde içine kapanabilir. Yay burcu kişisi ise olayları daha az duygusal, daha entelektüel bir bakış açısıyla ele alır ve fazla dobra olduğu zamanlarda sözleriyle Yengeci yaralayabilir.

Bir tarafta savurgan, haşarı, her zaman biraz çocuk ruhlu, özgürlüğüne düşkün, idare edilmekten hoşlanmayan, dışarıda zaman geçirmeyi seven Yay; diğer tarafta evcimen, dengeli, duygu dolu, içe dönük, verici Yengeç; evet, bu gerçekten biraz zor bir birliktelik. Bu 2 kişi birbirini anlamakta ve birbirlerine uyum göstermekte güçlük çekerler. Yine de birbirlerini sevip bazı tavizler verebilirse, biraz da birbirini tamamlayan yönlerinin ve Yengecin uyumlu bir insan olmasının etkisiyle bir şansları olabilir.

Yay Burcu & Aslan Burcu

Her ikisi de Ateş grubuna mensup olan Yay ve Aslan arasındaki ilişki çoğu zaman tutku dolu ve eğlenceli bir ilişki olur. Yay, sen özgürlüğüne çok düşkün birisin, Aslan burcundan olan partnerin ise hükmetme meraklısıdır ve bu aranızda sorun yaratabilir. Fakat sen oldukça zeki birisin ve onu biraz pohpohlayarak (Kendisi çok sever bunu) pekala idare edersin diyoruz; sen ne dersin? Sonuçta çalışkanlık ve sosyallik Aslanın belli başlı özellikleri arasında, sen de sosyalleşmeyi seven bir insansın ve bu da ilişkinizin şansını arttırıyor.

Sen Aslanda daha önce rastlamadığın derecede bir tutku ve sevgi bulabilirsin, o ise, başka burçlarla tutkulu ilişkiler yaşamış olsa bile gerçek sevgiyi sende bulacak, en çok seninle eğlenecektir. Birinizin hükmetme eğiliminin diğerinin özgür ruhuyla kapışmamasını sağlayabilirsiniz gerçekten iyi bir çift olabilirsiniz. Unutmadan; yıldızlar yatakta da çok iyi bir çift olacağınızı söylüyor.

Yay Burcu & Başak Burcu

Sen, Yay; bir Ateş grubu mensubusun, Başak ise Toprak gurubuna dahildir ve yıldızlar bu karışıma yüzde 50 civarında şans verir. İkiniz de inatçısınız, bu ilişkinizi geri dönüşü olmayan yerlere götürebilir. Yay, sen Başağın çok çalışmasından ve / veya titizliğinden ötürü sıkıntı duyabilirsin. O da senin fazla düşünmeden, pervasızca hareket etmenden rahatsız olabilir. Çok uygun bir ikili olmasanız bile, ikiniz de esnek ve uyumlu kişiler olduğunuzdan anlaşmanız mümkün görünüyor ama bunun için biraz fedakarlık yapmanız lazım. Örneğin Başağın aklında hep bir şeyler vardır ve kafası düşüncelerle doluyken kırıcı olabilir. Yay burcu kişisi böyle bir durum sezdiği zaman onun üstüne gitmemeye dikkat etmelidir. Başak kişisi de Yayın sıkıntıya pek gelemeyen bir yapısı olduğunu unutmamalıdır.  Mutlu olmanızı sağlayan şeyler farklıdır ama birbirini tamamlayan yönleriniz de var. İkiniz de entelektüel, ilgi alanları geniş insanlarsınız; sohbetleriniz çok keyifli olabilir.

Yay Burcu & Terazi Burcu

Sizin beraberliğiniz yıldızların şans verdiği beraberlikler arasında yer alıyor. Bu 2 burcun bireyleri arasında, birbirlerini gördükleri anda farkına vardıkları güçlü bir çekim vardır. Ne var ki bu çekim zamanla kendini şiddetli kavgalara bırakabilir ve taraflardan biri alttan almazsa ciddi sorunlar çıkabilir. Cüretkar ve hoppa tavırları olan Yay kadını, Terazi erkeğinin bunlara hoşgörüyle bakmasından etkilenir. Farklı ilgi alanları olan ve bu arada partnerinin hobileriyle de ilgilenen Terazi kadını Yay erkeğinin özgürlük ihtiyacını anlar ve buna saygı gösterir. Terazi erkeği Yay burcundan olan eşinin kendisinin öğüt ve uyarılarına kulak asmamasını anlamakta zorlanır ama eşinin haksız olduğu zaman bunu reddetmemesi onu yatıştırır. Yayın bazen fazla dobra olması Terazinin egosunu incitebilir. Terazi – Yay ikilisinin cinsel hayatı, bunun için biraz gayret de göstermeleri şartıyla tabii; uzun yıllar boyunca canlı ve eğlenceli olabilir.

Yay Burcu & Akrep Burcu

İkiniz de gayet zeki ve birbirinin aklını okuyabilecek insanlarsınız. Sen, Yay; Akrebe karşı bir yanlış yapmadan önce iyi düşünmelisin, çünkü o güçlü bir intikam duygusuna sahiptir ve kendisine yapılan yanlışları hiçbir zaman unutmayan biridir. Sözünü sakınmayan, bazen acımasızca dürüst olan Yayın yorumları hassas bir yapısı olan Akrebi yıpratabilir.

Yay kadını rahat bir yuva ihtiyacı duyduğu zaman Akrep erkeğini çekici bulabilir, ayrıca onun hırsından ve kendine güveninden de etkilenir. Bu ilişkinin risklerinden biri Yayın özgürlüğüne düşkünlüğüyle Akrebin kıskançlığının çatışmaya yol açabilecek olmasıdır.

Bu ilişki hem büyük bir aşkı, hem de şiddetli ve ateşli kavgaları barındırabilir. Bu ikilinin gelecek planları yapmaya başlamadan önce birbirlerini iyice tanımalarında fayda var.

Yay Burcu Kadını & Yay Burcu Erkeği

Yay kendine özgü bir yapısı olan bir burçtur ve onu en iyi anlayabilecek olan kişi yine kendi burcundan olan biridir. 2 taraf da ateş grubu mensubudur, bu yataktaki uyumlarının yüksek olmasını sağlar. Yay kadını Yay erkeğini avlamakta biraz zorlanabilir ama kendisi de evlenmek için yanıp tutuşan bir kadın olmadığından bu pek sorun olmaz. Yay kişileri genellikle savurgandırlar ve finansal konularda pek şanslı değildirler. Bir aile kurmayı düşünüyorlarsa bu konuda dikkatli olmaları gerekir.

Tarafların benzer karakterlerinden dolayı yıldızların bu ilişkiye verdiği şans oldukça yüksektir ama karşısında kendi gibi birinin olması bazen insana itici de gelebilir. Yay ve Yay ilişkisi eğlenceli aktivitelerle, seyahatlerle dolu bir ilişi olur. Bu ikili her konuda konuşup tartışmaktan büyük keyif alırlar.

Yay Burcu & Oğlak Burcu

Sen, Yay; Oğlak burcu kişisinin bazı özelliklerinden etkilenirsin. Özellikle de zekasından, hareketliliğinden ve azminden. Fakat sen savurgan, kısıtlanmayı sevmeyen, ele avuca sığmayan birisin ve bazen aşırı hareketlerin vardır; bunlar Oğlağı deli edebilir. Ayakları yere sapasağlam basan biri ve bazen aklı baya havada olan biri nasıl anlaşabilirler, ancak birbirlerine saygı gösterirlerse. Yay kişisinin, Oğlak burcundan biriyle ilişki kurup bu ilişkiyi yürütmek istediği takdirde bazı şeylere dikkat etmesi gerekir. Örneğin alaycı tavırlarını dizginlemelidir, zira onun bu tavırları hayatı çok ciddiye alan Oğlağa anlamsız gelir. 2 taraf da iç dünyalarında duygusal ve tutkulu kişilerdir, dış görünümleriyle dikkat çekerler ve ilk anda aralarında ciddi bir elektriklenme oluşabilir. Bunun aşka dönüşmesi için ise çaba sarf etmeleri gerekir, zira kişilikleri farklıdır.

Yay Burcu & Kova Burcu

Kova burcu kişisi, kendine mükemmel bir arkadaş arıyorsan Yaydan iyisini biraz zor bulursun. Sizin ilişkiniz yenilik, sosyallik ve özgürlükten beslenir. Çok romantik bir beraberliğiniz olmaz ama birbirinizi çok iyi anlar ve geliştirirsiniz, ayrıca birbirinize özgür alanlar da bırakırsınız. Biriniz Hava, diğeriniz Ateş grubundansınız; çok yoğun bir cinsellik yaşamasanız da seks hayatınız enteresan, keyif verici ve doyurucu olur. Yay – Kova ikilisinin arkadaşlığı mükemmel olur. Bu yakınlık zamanla aşka dönüşürse ortaya arkadaşlık temelli şahane bir uyum çıkarabilirsiniz. Değişik görüşlere ve pozitif düşünmeye açık olan Yay kişisiyle geleceğe dair güzel hayalleri olan Kova kişisi olarak beraberce parlak bir gelecek inşa etme şansınız var. İkiniz de sosyal hayatta rahat ve doğal insanlarsınız, yeni ilişkiler kurmakta zorlanmıyorsunuz. Bu durum ilişkinizi renklendirir. Toplum baskısına pek aldırmadığınızdan ikinizin de bu konuyla ilgili insanların keyifle dinleyeceği eğlenceli, küçük maceralarınız olabilir.

Yay Burcu & Balık Burcu

Yay ve Balık çiftinin beraberlikleri pek kolay olmaz. Fakat ikisi de esnek yapılı kişiler olduklarından aralarındaki sorunları aşmaları mümkündür. Balık; senin yapın Yayınkine göre daha kırılgan ve onun bazı hareketlerinden rahatsız olabilirsin. Ama bir yandan da  onun öğrenmeye duyduğu açlığı ve farklı konulardaki fikirlerini beğenirsin. Sen kadın tarafıysan duygusallığın Yay burcu erkeğine hoş gelebilir. Fakat erkek tarafıysan duygusal, romantik ve sakin biri olarak hareketli ve patavatsız Yay kadınıyla anlaşman pek mümkün değildir. Yatakta hareketli, şakacı ve oyuncu biri olan Yay kişisi sana ihtiyaç duyduğun duygusal yoğunluğu veremeyebilir. Yay seni aşırı alıngan bulurken sen de onun dürüstlüğünü, açık sözlüğünü zalimce bulursun. Yayın zekasına hayran olursun ve onu özgür bırakırsın ki bu Yay için cidden önemlidir. O da senin hayaller ve yaratıcı projelerle dolu iç dünyandan etkilenir. Biriniz ateş, diğeriniz su elementisiniz ve yıldızlar size büyük bir şans vermiyor. Ama belki de onları yanıltabilirsiniz.

 


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp