fbpx

Teklif Aldığınızda Bunları Yapmayın

, ,

Bu teklifi kadınlar da yapabilir tabii ki. Ama biliyorsunuz, çoğu zaman erkekten gelmesi geleneği günümüzde de değişmedi. Erkek arkadaşınız size heves ve heyecan içinde evlenme teklifi yaptığı zaman nasıl davranmanız gerektiğini biliyor musunuz? Mutlaka kafanızda birtakım fikirler vardır ama biz size evlilik teklifi sırasında kaçınılması gereken davranışlar hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Bu önemli teklifi aldığınız zaman duyduğunuz heyecan yüzünden yapacağınız bazı hatalar o eşsiz anların güzelliğini gölgeleyebilir. Bunu istemezsiniz, değil mi?

*Partneriniz bu teklif için sizin hayal ettiğinizden farklı bir organizasyon düşünmüş olabilir. Evet, sizin hoşunuza gidecek tarzda bir şeyler düşünmesi güzel olurdu ama diyelim ki düşünmemiş / düşünememiş. Ama ne olursa olsun bir şeyler hayal etmiş, bir şeyler planlamış. Bu yüzden, yaptıklarını takdir edin ve memnuniyetinizi gösterin. O, sizin kendisine evet diyeceğinizden kuşkusu olmasa da heyecanlı şu anda. Hayatının tekliflerinden birini yapıyor. Kendini kötü hissetmesine yol açmayın. Konuyla ilgili eleştirileriniz belki ilerleyen zamanlarda konuşulabilir, ama lütfen şimdi değil.

*Aldığınız teklifi birtakım ihtişamlı organizasyonlarla kıyaslamayın

Veya kıyaslasanız bile bunu belli etmeyin. Belki erkek arkadaşınız da daha iyisini yapmak isterdi ama bütçesi uygun değildi. Belki mükemmel bir organizasyona ayıracak parası vardı ama evlilik yoluna gireceğinizi düşünerek daha önemli şeylere harcamayı düşündü. Belki çok gösterişli bir organizasyonu gereksiz gördü. Başka şeyler de olabilir. Ama kendince bir hazırlık yaptıysa yüzünüzü düşürmeyin, onunla beraber bu anların tadını çıkarın.

*Teklifin yakın bir zamanda geleceğini mi sezdiniz? Birilerinden partnerinizin bir sürpriz evlilik teklifi organizasyonu hazırlığı içinde olduğunu mu öğrendiniz? Bunu ona belli etmeyin. Sizi şaşırtacağını düşünmesine izin verin. Sürprizin tadını kaçırmak istemezsiniz, değil mi?

*Erkek arkadaşınız muhtemelen bir konuşma hazırlamıştır veya o anda doğaçlama bir şeyler söyleyecektir. Belki süreç sırasında ne gibi konular açacağını bile planlamıştır.  Ya da belli bir sözü alıp evlenme teklifine getirmek gibi bir planı vardır. Bırakın konuşmanın akışı onun istediği gibi gitsin. Bırakın söylemek istediklerini rahatça söylesin. Onun sözünü keserek duyabileceğiniz romantik ve güzel sözleri unutturmanız da mümkün. Bu yüzden, konuşmak istiyorsa siz daha çok dinleyici konumunda kalın.

*Durumu ailenize açıklamadan önce aldığınız teklifle ilgili sosyal medya paylaşımları yapmamanızı tavsiye ederiz. “Biz bu şekilde veya herkesten sonra mı öğrenmeliydik?” diye düşünenler olabilir.

*Teklifi alıp “Evet” cevabını verdiğiniz gibi telefona sarılıp sağa sola haber verme hatasına da düşmeyin. Bu partnerinizden ve konudan kopmanıza yol açar. Olayın kendisinden çok yaratacağı havayla ilgili olduğunuz hissini uyandırır. Bildirimlerinizi birkaç saat sonra veya ertesi gün de yapabilirsiniz. Şimdi mutlu olmaya ve ortamın sihrinden kopmamaya bakın.

*Evlenmek niyetindeyseniz tabii ki maddi konuları ele alacaksınız, almalısınız. Fakat size evlenme teklifinde bulunan erkek arkadaşınıza ne kadar para harcadığını, yüzüğü kaça aldığını sormayın. Bu konularda eleştirmeyin. Yaptığı masrafı gereksiz bulduğunuzu ya da bu kadar paraya şunu değil de bunu yapabileceğini söylemeyin. Bir evlenme teklifi ortamı böyle bir konuşma için uygun bir yer değildir. Olayın büyüsünü bozacak konuşma ve davranışlardan kaçınmalısınız.

Hayaller &  Hayatlar

Kadınların “Benimle evlenir misin?” sorusunu nasıl bir ortamda, ne şekilde almak istedikleriyle ilgili farklı hayalleri vardır. Hayaller ve hayatlar her zaman uyuşmaz biliyorsunuz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, aldığınız teklif hayallerinizdeki gibi olmasa da sevdiğiniz erkeğin bundan böyle birbirinizin hayat arkadaşı olmanızın yolunu açacak olan teklifinin keyfini çıkarın. Düşündüğünüzden daha mütevazı bir ortam hazırlanmış olsa bile surat yapmayın. O size değer veriyor, sizi seviyor, hayatına sizinle aynı evde devam etmek istiyor. Siz de aynı duygular içerisindeyseniz ona kendisini sevdiğinizi ve aldığınız teklifin sizi mutlu ettiğini gösterin.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp