fbpx

Sürpriz Yapmak İçin Özel Bir Nedene İhtiyaç Var Mı?

Partnerinize bir sürpriz yapmak için mutlaka Sevgililer Günü, evlilik yıldönümü, yılbaşı veya doğum günü gibi özel zamanları mı bekliyorsunuz? Belki de bu sıralarda bir evlenme teklifi sürprizi organize etmeyi düşünüyorsunuzdur. Bunlar güzel şeyler tabii ama hiç “Sürpriz yapmak için özel bir nedene ihtiyaç var mı?” diye düşündünüz mü acaba? Birçok kişi eşe veya sevgiliye sürpriz yapmak için özel günleri veya olayları bekleme eğilimindedir. Oysa arada bir beklenmedik bir sürpriz yapmak da güzel olabilir.

Çoğu kişi özel günlerde partneriyle her zamankinden farklı bir şeyler yaşamayı bekler zaten, öyle değil mi? Böyle zamanlarda romantik, değişik, keyifli saatler geçirmek üzere bir program hazırlamak veya hediye almak gibi jestler yaparız birbirimiz için. Böylece çok güzel bir gün geçirebilir, bize alınan bir hediye yüzünden mutlu olur, verdiğimiz bir hediyeyle partnerimizi keyiflendirebiliriz. Bunlar gayet değerli, akılda kalıcı, mutluluk verici şeylerdir. Fakat çoğumuz bu türden şeyleri sadece belli tarihlerle, belli olaylarla ilişkilendirir ve ona göre davranırız.

Sürpriz Yapmak İçin Mutlaka Özel Bir Neden Mi Olmalı?

Oysa ortada hiçbir klasik, bilindik gerekçe yokken yapılan sürprizlerin de çok güzel etkileri olabilir. Sevgilinizin veya eşinizin iş yerine gönderdiğiniz bir buket çiçek, çantasına koyduğunuz bir aşk notu veya küçük bir hediye, evde veya bir otel odasında hazırladığınız özel bir dekor gibi mesela. Onu mutlu etmek, gününe renk katmak, sizin için değerli olduğunu hatırlatmak için ille de doğum gününü veya 14 Şubat’ı beklemeniz gerekmez, öyle değil mi?

Hayır, gerçekten, partnerinize sadece özel zamanlarda sürpriz yapmanız gerekmez. Güzel bir sürpriz yapmak için mutlaka özel bir nedene ihtiyacınız yoktur. Takviminizde işaretli olmayan, unutmamak için bir yerlere kaydettiğiniz günler dışındaki bir zamanda yapacağınız bir sürprizin etkisi bambaşka olacaktır. Bu yüzden arada bir mutlaka bunun için de zaman ayırmanızı ve çaba göstermenizi tavsiye ederiz.

Böyle bir sürprizin maliyeti sizi düşündürmesin, çünkü bütçenizi zora sokacak bir harcama yapmak zorunda değilsiniz. Yeterince paranız varsa kendi imkanlarınızla veya bir organizasyon şirketi ile görüşerek detaylı, gösterişli bir organizasyon da yapabilirsiniz tabii ki. Ama bu şart değil, gerçekten.

Salonda bir evde piknik ortamı hazırlayın. Ona ne zamandır okumak istediği kitabı alın. Romantik bir mektup veya şiir yazın ve kısa sürede bulacağı şekilde eşyalarının arasına, çantasına veya arabasına koyun. Ne zamandır görmediği ve özlediği bir yakınını da içeren bir plan yapın. Onun için özel bir yemek ya da tatlı hazırlayın. Hayal gücünüzü biraz çalıştırarak yapılabilecek bin bir türlü şey bulabilirsiniz.

İstanbul’daki güzel bir mekanda, evinizde veya bir otelde özel, romantik bir dekor hazırlatmak isterseniz Hayatımın Sürprizi ekibi olarak sürprizinizde payımız olmasından mutluluk duyarız.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp