fbpx

Sevgililer Gününde Masa Dekorasyonu

,

Sevgililer günü programları içinde en ideal seçeneklerden biri de sevgiliyle baş başa zaman geçirilecek yerlerde romantik bir organizasyon yapmak. İsterseniz evinizde, isterseniz de ayarladığınız farklı bir yerde olabilirsiniz. Bu organizasyonda keyifli bir ortam hazırlanması çok önemli. Bugünün size özel olduğu gerçeğini göz ardı etmeden Sevgililer Gününde masa dekorasyonu çalışmalarımızdan fikirlerimizden ilham almanızı öneririz.

14 Şubat’ta sevgiliyle romantik bir akşam yemeği yemek adettendir, dünyanın birçok ülkesindeki çiftler bunu yaparlar. Romantikten kastımız ne? Ortam, müzikler, içecekler, yemekler, hediyeniz, dekorasyonunuz ve tabii ki siz. Loş bir ışıkla aydınlanmış bir oda da tercih edebilirsiniz, sadece mum ışığının aydınlattığı bir oda da. Sevgiliniz bu atmosferle karşılaştığı an, kulaklarına romantik aşk şarkıları gelmeli. Ve onun için ellerinizle hazırladığınız yemekleri servis edeceğiniz romantik masa. Masa dekorasyonu için pek çok farklı alternatif bulmanız mümkün. Biz sadece olmazsa olmazlardan bahsetmek istiyoruz.

14 Şubat aşıkların günü olduğu ve aşkın rengi de kırmızı olduğu için sevgililer günü masa süslemesi yaparken kırmızı tonlarında bir dekorasyon yapmanızı öneririz. Masa örtünüz, runnerınız, kadehleriniz, yemek ve çatal bıçak takımınız. Kombininiz size kalmış. Kırmızıyla uyumu yüksek olan altın ve gümüş renkli dekoratif objeler de kullanabilirsiniz.

Masanıza gerçekten özenin. Çatal bıçakların duracağı yerden, içecekleriniz için uygun kadeh tercihine kadar her şeyi detaylıca düşünün. Bu O’na karşı özeninizin bir göstergesi. Masanızın ortasına yerleştireceğiniz şamdanlar, dekorasyonunuzun en dikkat çekici öğesi olacaktır. Masanızın ortasına koyacağınız bir canlı çiçek aranjmanının iki yanında olsun şamdanlarınız. Kesinlikle yapay çiçek kullanmayın. Yapay çiçekler hem bayağı görünecek, hem de ortama uygun olmayacaktır. Masanın üzerine çeşitli şekillerde mum ve mumluklar yerleştirin. Çok şık kalp şeklinde taş ve aksesuarlar serpiştirebilirsiniz masanıza. Tabii pullar ve inciler de.

Sevgilinizin sevdiği özel bir şeyler varsa, onları da uygun bir yere yerleştirebilirsiniz. Ona karşı sıcacık davranışlarınız ve gülücüklerinizi de eksik etmeyin… Masanızdan da , hayatınızdan da..


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp