Romantik Evlenme Teklifi Ortamı Nasıl Hazırlanır

, ,

Romantizmin ne olduğuna dair bir araştırma yaparsanız farklı açılardan yapılmış farklı tespitler ve tanımlar görebilirsiniz. Genel olarak romantizm duygudur, ince duyguların ve içgüdülerin yüceltilmesidir, derinliktir, yumuşaklıktır. Pastel bir rengi baskın bir renkten daha romantik buluruz çünkü o daha bir zarif, daha bir narin ve dinlendirici görünür. Romantik bir film veya şiir birçoğumuzu alıp götürür, romantik bir müzik duygularımızı okşar. Romantik evlenme teklifi deyince akla gelen şey ise romantizmle ilişkilendirilen bazı ortam, mekan ve nesnelerdir.

Dalgaların okşadığı bir sahil gibi mesela veya güzel manzaralı bir mekanda kurulmuş şık, zevkli bir masa. Çiçekler, mumlar ve vintage tarzı aksesuarlar da romantizmle ilişkilendirilir. Duyguları, duygulara hitap edecek şekilde aktarmaktır romantizm. Güldür, müziktir, şaraptır ama sadece onlar değildir; onlar duyguların inceliğini ve güzelliğini ifade eden aracılardır. Romantizmi hissetmeniz de gerekir. Hissetmeseniz de taklidini yapamaz mısınız? Yapabilirsiniz belki ama yavan kaçar, bir yerinden açık verir.

Kadınlar Romantizmi Sever

Kadınların çoğu romantizmi severler ve partnerlerinin romantik yaklaşımlarından hoşlanırlar. Durduk yerde aldığınız bir buket çiçekle, bahçenizdeki çardağın altına kurduğunuz güzel bir masayla bir kadını çok mutlu edebilirsiniz. Kadınlar sevgiyi, özlemi, bağlılığı ifade eden romantik sözleri de severler. Öyleyse, kız arkadaşınıza romantik bir evlilik teklifi yapmaya karar verdiğiniz zaman bunları dikkate almalısınız. Örneğin teklifi evde yapmayı düşünüyorsanız evinizin bir kısmını, otelde yapmayı düşünüyorsanız ayırttığınız odayı romantik aksesuarlar kullanarak süslemelisiniz.

Yerlere serpiştirilmiş çok sayıda mum güzel görünür, bir noktaya tealight mumlarla bir kalp şekli yaparsanız daha da güzel olur. Fenerler, çiçekler, gül yaprakları ve biblolar da kullanabilirsiniz. Bunların hepsini kullanmak zorunlu değil tabii, bir kısmını seçme yoluna gidebilirsiniz. Çeşitli romantik objeler kullanacaksanız onları ortama ölçülü bir şekilde yerleştirmelisiniz. Evet, ortaya biraz süslü bir görüntü çıkarsa güzel olur ama rüküş değil zevkli, incelikli bir görüntü olmalıdır bu.

“İsterim ama yapabileceğime güvenmiyorum” diyorsanız internetteki görsellere bakabilir, bu konularda iyi olan bir arkadaşınızdan fikir alabilir, Hayatımın Sürprizi ekibinin özenle hazırlanan romantik evlenme teklifi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Sevgiliye romantik bir sürpriz hazırlarken, bu ister evlilik teklifi, ister bir doğum günü veya başka bir özel gün olsun; ister içinizden durduk yerde bir güzellik yapmak gelmiş olsun, onun beğenilerini göz önünde bulundurmalısınız. Bunu kolayca ayarlayabilirsiniz, örneğin ortama en sevdiği çiçekleri serpiştirerek, beğendiği romantik parçaların çalınmasını ayarlayarak veya teklif yüzüğünü favori renginden yapılmış bir kesenin veya kutunun içinden çıkararak. Onun için romantik şiirler okuyup şarkılar söyleyebilir, bunları bir videoya kaydettirebilirsiniz.

Erkekler genellikle romantik olmanın, romantik davranmanın zor bir şey olduğunu düşünürler. Oysa emin olun ki çok zor bir şey değildir. Partnerinize karşı duygularınız var, değil mi? Belki de çok yoğun duygularınız var ve toplumsal şekillendirme, alışkanlıklar, “Erkek adam duygularını açık etmez” tarzı düşünceler yüzünden bunları kendinize saklıyorsunuz. Oysa bir kısmını olsun açık etmek size çok şey kazandırır. Her şeyden önce ve fazla, kız arkadaşınızı mutlu etmiş olursunuz. Arada bir küçük, romantik sürprizler yapmanın ödülü onu sevindirmek ve sizi daha da çok sevmesini sağlamak olacak, az şey mi?

Onu Mutlu Edecek Şeyler Üzerinde Düşünün

Duygularınızı incelikli bir şekilde ifade etmeyi eminiz ki başarabilirsiniz, en azından bazen. Bugünlerde ona bir sürpriz evlilik teklifi yapmayı planlıyorsanız romantik unsurlar barındıran bir teklif üzerinde düşünün. Onu en çok nelerin mutlu edeceğini düşünün ve unutulmaz saatler yaşaması için elinizden geleni yapın. Bunun için biraz masraf etmeniz gerekebilir ama bütçenizi çok zorlamak zorunda değilsiniz. Onu çok lüks, çok şık bir yere götüremeyecekseniz bu sorun değil, güzel manzaralı, temiz ve mütevazı bir mekan da iş görür.

Masaya özel bir şeyler koyup koyamayacağınızı sorun, mesela favori çiçekleriyle doldurulmuş bir – iki vazo olabilir. Akşam saatlerinde güvenli bir sahilde piknik ortamı hazırlayabilir ve teklifinizi burada yapabilirsiniz.

Bir müzik aleti çalıyor musunuz, veya çalabilen bir arkadaşınız var mı? Evden çıktığında veya yolda yürürken karşısına onun sevdiği veya ikiniz için anlamlı olan parçaları çalan bir müzisyen çıksa, siz de saklandığınız yerden elinizde bir buket çiçekle çıkıp teklifinizi yapsanız güzel olmaz mı?

Onun için ellerinizle, özellikle romantik bir görünüm verilmiş bir hediye sepeti hazırlasanız ve yüzük kutusu da içinde olsa? Sepetin içine çiçekler, en sevdiği kahve veya şarap, çerez paketleri, hoşuna gidecek biblolar, boynunu süsleyecek güzel bir kolye gibi küçük hediyeler koyabilirsiniz. Salonunuzu üstünde güzel sözler yazan balonlarla donatıp onu evinize davet edebilirsiniz.

​Güzel bir romantik evlenme teklifi ortamı hazırlamak için yapabileceğiniz çok şey var gerçekten, yeter ki isteyin. Profesyonel yardıma ihtiyacınız olursa tecrübeli, hevesli ve enerjik ekibimizin hizmetinizde olduğunu da unutmayın.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp