fbpx

Mükemmel Bir Evlilik Teklifi İçin 10 İpucu

Sevgilinize sizinle evlenip evlenmeyeceğini sormaya hazırsınız, fakat teklifinizi özel ve etkileyici bir hale getirmek için neler yapmanız gerektiğine karar veremiyorsunuz, öyle mi? Romantik bir erkek olsanız bile konu mükemmel bir evlilik teklifi planlamak olduğunda zorlanmanız normaldir.

Muhtemelen bunun unutulmaz bir teklif olmasını istiyorsunuz. Aynı zamanda kişiselleştirilmesi, ilişkinize dair detayları içermesi de gerekiyor. Bu düşünce üzerinizde bir baskı yaratıyorsa endişelenmeyin. Sizin için hazırladığımız tavsiyeleri dikkate alarak etkisi ömür boyu sürecek bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

1.Sizin İçin Özel Bir Değeri Olan Bir Yeri Tercih Edin

Teklifinizi ilk defa buluştuğunuz veya ona ilk “Seni seviyorum” dediğiniz yerde yapmayı düşünebilirsiniz. İlişkinizin başladığı yerle ömür boyunca sürmesi için ilk adımı attığınız yerin aynı olması anlamlı olur.

2.Arkadaş Ve Akrabalarınızı Da Davet Edin

Sevdiğiniz, değer verdiğiniz insanların da olay yerinde olması teklifinizi daha keyifli ve anlamlı hale getirebilir. Teklif anlarının sadece ikiniz arasında yaşanmasını tercih ediyorsanız onların organizasyona daha sonra katılmalarını da ayarlayabilirsiniz. Kız arkadaşınızın “Evet” cevabından sonra bir grup kutlaması ve tebrikler için onlara işaret verin. Böylece hem ikinizin paylaştığı heyecanlı ve samimi anların, hem de mutluluğunuzu yakınlarınızla paylaşmanın keyfini çıkarmış olursunuz.

3.Profesyonel Bir Fotoğrafçı İle Anlaşın

Profesyonel bir fotoğrafçı en iyi ışığı yakalamayı bilir, özel ayarlarla fotoğraflarınızın büyülü bir görünümü olmasını sağlar ve sevgilinizin yüzünün teklif anlarındaki paha biçilmez görüntülerini almak için kendini mükemmel bir şekilde konumlandırır. Böyle önemli bir olayın fotoğraflarının kalitesiz olması riskini göze almayın.

4.Teklifinizde Çiçeklere Yer Verin

Çiçekler, unutulmaz bir evlenme teklifi için kullanabileceğiniz önemli unsurlardan biridir. Tekliften sonra ona güzel bir buket verin veya ortamı hazırlarken çiçeklere de yer verin. Onlara sembolik bir anlam da yükleyebilirsiniz. Örneğin, ne kadar zamandır beraber olduğunuza işaret etmek için kullanın. Birlikte geçirdiğiniz her ay veya yıl için bir çiçek ya da bir buket hazırlayın.

deniz kenarında müzikli evlilik teklifi5.Müziğin Büyüsünden Faydalanın

İkiniz için de anlamlı olan bir şarkı var mı? Veya birlikte slow dansa kalktığınız ilk parçayı hatırlıyor musunuz? Arka planda çalan hoş bir melodi teklifinizi güzelleştirir.

6.Teklif Gününde Onun İçin İlk Yemeğinizi Pişirin

Evde evlenme teklifi yapmayı düşünüyorsanız romantik bir masa kurun ve üstündeki yiyeceklerden en az bir tanesini ellerinizle hazırlayın.

7.En Sevdiği Filmden İlham Alın

Sevgilinizin en sevdiği filmdeki bir sahneyi veya bir dekoru teklifiniz için kullanabilirsiniz. Filmi dikkatle izleyin ve bunun için uygun olan bölümlerini tespit edin.

8.Sevgilinizin Aile Bireylerinin Yer Aldığı Bir Video Hazırlayın

Bir teklif videosu için çeşitli konseptler tasarlanabilir. Bunlardan biri de aile üyelerini videoya dahil etmektir. Sevgilinizin ailesinden tanıdığınız, ulaşabileceğiniz kişiler varsa onlarla görüşün ve yardım isteyin. Onu ne kadar sevdiğinizden söz edebilir, teklifinize olumlu cevap vermesi için teşvik eden cümleler söyleyebilirler.

9.Uzun Süreli Bir Etkinlik Planlıyorsanız, Önce Teklifinizi Yapın

Romantik bir akşam yemeği ve ardından helikopter veya araba turu ya da beraberce bir yerde kalmak gibi şeylerden oluşan komplike bir etkinlik planladıysanız programa teklifinizi yaparak başlayın. Böylece, birlikte geçireceğiniz diğer zamanlarda teklif anlarını düşünerek heyecanlı ve gergin olma riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Kız arkadaşınız da, sırada ne olduğunu beklemek yerine, planladığınız etkinliklerin tadını parmağında yüzüğüyle çıkarır.

10.İçten Konuşun

Mükemmel bir evlilik teklifi yaparken, onun hangi yönlerini sevdiğinizden söz edin. Varlığının hayatınıza neler kattığını anlatın. Konuşmanıza kişisel detaylar ekleyin. Örneğin, ilk buluşmanızdan sonra en yakın arkadaşınıza onun sizin için önemli ve değerli biri olacağını hissettiğinizi söylediyseniz, konuşmanıza bunu dahil edin.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp