Kız Kulesi’nde Teklif Yapma Nedenleri

, ,

Kız arkadaşınıza İstanbul’da sürpriz evlilik teklifi yapacaksanız şehrin böyle bir organizasyon için en uygun olan yerlerini araştırmanız gerekecek. Tecrübelerimize dayanarak size Kız Kulesi’nde evlenme teklifi yapmanın çok iyi bir fikir olduğunu söyleyebiliriz. Hayatımın Sürprizi ekibi olarak burada çok sayıda organizasyon yaptık ve çiftlerin unutulmaz saatler yaşamasına tanıklık ettik.

Bu fikri önermemizin başlıca sebeplerine gelince;

1. Kız Kulesi Tarihtir

Kulenin üstünde bulunduğu,  İstanbullu Rum bir araştırmacıya göre Asya sahillerinden kopan bir kara parçası olan adacıkta ilk defa M.Ö. 5. yüzyılda bir kule inşa edilmiş. Daha sonra bu bina defalarca değişim geçirmiş, onarılmış ve Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethinden sonra mevcut bina yıktırılarak yerine küçük bir kalecik yaptırılmış. Sevgilinize “Benimle evlenir misin?” diyeceğiniz yer neden görkemli bir tarihi olan, pek çok olaya tanıklık etmiş bir mekan olmasın? Karar sizin tabii, ama biz ısrarla tavsiye ederiz.

2. Kız Kulesi Yol Gösteren Bir Işıktır

17. yüzyıldan sonra kuleye bir fener eklenmiş ve bina bir kale olmaktan çıkıp deniz feneri işlevi görmeye başlamış. Teklifinizi deniz üzerinde seyredenlere yol gösteren bir mekanda yapma fikri kulağınıza nasıl geliyor? Biz diyoruz ki, Kız Kulesi çıktığınız yolda size de ışık olsun, yol göstersin. Siz ne dersiniz?

3. Kız Kulesi Aşktır

Kız Kulesi’yle Galata Kulesi’nin aşklarıyla ilgili efsaneyi bilir misiniz? Bakın şöyle:

2 kule birbirlerine aşıkmış. Galata Kulesi çok düşünmüş, senelerce kafa yormuş ama Kız Kulesi’ne aşkını ifade etmenin bir yolunu bulamamış. Onun derdine deva olan kişi Hezarfen Ahmet Çelebi olmuş; kuş kanatlarına benzeyen bir araç yapan, bu aracı vücuduna takan ve kendini Galata Kulesi’nden boşluğa bırakıp 3 bin küsur metrelik bir mesafe boyunca uçan Müslüman Türk bilgini. Efsaneye göre Hezarfen Galata’dan atlarken onun yazdığı aşk mektuplarını da yanına almış, sarsıntı yüzünden düşürdüğü mektuplar Marmara Denizi’nin dalgalarının yardımıyla Kız Kulesi’ne ulaşmış. Kule böylece aşkının karşılıksız olmadığını öğrenmiş, duyduğu mutluluk yüzünde daha güzel, daha görkemli görünmüş.

O günden bu yana iki kuleyi de ayakta tutan şey işte bu büyük aşkın gücü olduğu rivayet edilir. Hikayeyi bilen ve kulelerin aşkının kendi aşklarına da güç katmasını isteyenler sevdiklerine Kız Kulesi’nde evlilik teklifi yapar ve nikahlarının kıyıldığı gün de Galata Kulesi’ne giderler bu yüzden.

4. Kız Kulesi Romantizmdir

Kule  İstanbul’un en romantik mekanları listelerinin hemen hepsinde görebileceğiniz bir mekan. Uzun bir geçmişi var, hikayeleri, efsaneleri var ve muhteşem bir İstanbul manzarası izlemenize imkan veriyor. Romantik bir teklif için gerçekten ideal bir mekan. Üstelik biz en üst kattaki Kuledebar’da size özel bir ortam hazırlayarak mekanın havasına biraz daha romantizm katıyoruz. Pencerenin kenarında zevkli ve şık bir masa hazırlıyor, etrafını gül yaprakları ve mumlarla donatıyoruz. Büyük bir özenle hazırladığımız bu mekana yine gül yaprakları serpiştirilmiş ve mumlar dizilmiş merdivenlerden çıkıyorsunuz. İkiniz için kapatılmış ve hazırlanmış olan Kuledebar’da geçireceğiniz saatleri hiçbir zaman unutmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kız arkadaşınızın romantik bir evlenme teklifi almaktan hoşlanacağını düşünüyorsanız bu alternatifi değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

5. Kız Kulesi’nde Alınan Bir Teklif Unutulmaz

Sevgiliniz bu büyük teklifi özel bir şekilde almaya önem veren biriyse sizin de onun için özel bir plan yapmanız gerekir. Böyle bir mekanda yapılan bir teklifin büyüsü de, etkisi de bambaşka olur. Kız arkadaşınıza yaşamaktan, ileride hatırlamaktan ve yakınlarına anlatmaktan büyük bir zevk alacağı özel anlar armağan etmiş olursunuz.

Eksiksiz, mükemmel ve profesyonel bir organizasyon düşünüyorsanız size yardımcı olmak, hayallerini gerçeğe dönüştürmek bizim için büyük bir zevk olacak. Arayın, detayları görüşelim.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp