fbpx

Kız Kulesi’nde Evlilik Teklifi

, ,

Üsküdar’ın Salacak semtinde bulunan Kız Kulesi İstanbul’un en eski ve büyüleyici yapılarından biridir. Şehrin Bizans İmparatorluğu tarafından yönetildiği dönemde yapılan kuleye ithaf edilen pek romantik hikâye mevcut. Bunlardan en sık rastlananı bir kâhinin kehanetidir. Bizans imparatorunun kızının 18 yaşını doldurmadan bir yılan tarafından sokularak öleceğini öngörür. İmparator da denizin ortasındaki küçük bir adacığa bu kuleyi inşa ettirir. Efsanenin devamında ise imparatorun kızı kaderinden kaçamaz. Bir meyve sepetinin içine gizlenerek kuleye kadar gelen bir yılan tarafından ısırılarak ölür.

Kız Kulesi’nde evlilik teklifi yapmayı düşünen kişilerin etkileyici bulabileceği bir diğer hikâyede daha var. Kız Kulesi’nde yaşayan bir rahibeyle genç bir adamın yasak aşkı konu alınır. Efsaneye göre her gece şehir karardığında güçlü genç sevgilisinin kuleden yaktığı feneri takip ederek ona ulaşır ve sabah olmadan yüzerek geri döner. Ancak bir gece Boğaz’da çıkan güçlü fırtına sebebiyle genç fenerin ışığını göremez ve sevgilisine kavuşamadan sularda can verir.

Size tüm bu hikâyelerden bahsetmemizin sebebi; Kız Kulesi’nin tarihsel ve mitolojik anlamda ne kadar zengin bir mekan olduğunu vurgulamak. Sizce de böyle bir mekânda evlilik teklifi yapmak şahane olmaz mıydı? Yalnızca birlikte bu muhteşem yapıda yenilecek bir akşam yemeği ve İstanbul’un manzarası bile bir evlilik teklifinin efsane olması için yeterli olacakken bir de Kız Kulesi’nde evlenme teklifi konusunda yaratıcılığınızı konuşturabilirseniz partnerinizin içi ona verdiğiniz önem ve harcadığınız emek karşısında sıcacık olacaktır.

Kız Kulesi’nde Evlilik Teklifi

Birbirinden etkileyici pek çok farklı seçenek akla gelebilir. Kulenin belli bir bölümünün kapatılması, size ve sevgilinize özel süslemelerin hazırlanması, kulede geçireceğiniz zaman boyunca arzu ettiğiniz müzisyen, servis elemanı ya da animatörlerin size eşlik etmesi gibi. Bu ve benzeri ayarlamaların tümünün yapılması ve aynı anda kontrol etmesi zor olabilir ancak sevgilinizin yüzündeki mutluluk eminiz her şeye değecektir. Ancak eğer bu mutluluğa eşlik ederken siz de meydana gelebilecek kimi hata ve aksaklıkları düşünmemek ve anın tadını çıkarmak istiyorsanız profesyonel bir evlilik teklifi organizasyonu şirketiyle anlaşmanızı tavsiye ederiz.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp