fbpx

İlişkinizi Güçlendirecek 5 Sürpriz Önerisi

, , ,

Partnerinizin doğum gününü özel bir şekilde kutlamak, eşinize unutulmaz bir evlilik yıldönümü kutlaması yaşatmak veya kız arkadaşınıza romantik bir evlilik teklifi yapmak istiyorsanız çok iyi ediyorsunuz, bu tür kutlamalar çiftlerin ilişkisine renk katar. Böyle bir niyetiniz varsa etkileyici romantik sürpriz önerisi alternatiflerine ihtiyacınız olabilir. İşinizi kolaylaştırmak için size böyle sürprizlerden oluşan 5 maddelik bir liste hazırladık.

1. Evinizi Veya Bir Otel Odasını Onun İçin Süsleyin

Bunun için gül yaprakları, mumlar, çiçekler, balonlar, dekoratif aksesuarlar ve fotoğraflar kullanabilirsiniz. Fotoğraflar partnerinizin veya ikinizin fotoğrafları olmalı tabii. Bunlarla bir köşe hazırlayabilir veya bir yere, örneğin dekoratif bir ağaca asabilirsiniz. Bu otel odası veya ev süsleme işini kendiniz yapacaksanız internetteki görsellere bakarak fikir alabilirsiniz. Aklınızda bazı fikirler olsa bile görsellere bakmak yeni ve daha güzel fikirler edinmenizi sağlar. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şeyler de var tabii. Örneğin karmaşık, gözü yoran bir süsleme değil zevkli bir çalışma yapmanız gerekiyor.

Önce ortamın temiz ve düzenli olmasını sağlamalısınız. Kullanacağınız aksesuarlar renk ve tarz olarak hem birbirleriyle, hem de mekanla uyum içinde olursa sonuç çok daha güzel olur. Bunların partnerinizin hoşuna gidecek şeyler olmasına da dikkat edin. Nostaljik mekanlardan hoşlanıyorsa vintage tarzı bir süsleme yapabilirsiniz. Sürprizin tarzına uygun güzel müzik parçaları çalınmasını ayarlamanız iyi olur. Bu hazırlıklara romantik bir masa da eklenebilir ki onun detayları bir sonraki maddede gelecek.

2. Şık Ve Romantik Bir Masa Hazırlayın

Bu masanın üzerinde güzel bir örtü olmalı. İsterseniz sandalyeleri de giydirebilirsiniz. Yemekleri kendiniz yapacaksanız pratik ve lezzetli tarifleri tercih edin. Bu konuda kendinize güvenmiyorsanız dışarıdan ısmarlamayı tercih edin. Ama en az bir yiyeceği ellerinizle hazırlamış olmanız güzel bir jest olur. Çok detaylı bir tarif için kendinizi zorlamayın, bu güzel bir çorba veya salata da olabilir.

Sofrada partnerinizin en sevdiği yiyeceklerin bulunması güzel olur tabii. Bu kadar hazırlığın hatırına, belki sevmediği şeylerin de tadına bakacaktır ama amacınız ona çok keyif alacağı bir romantik sürpriz hazırlamak olduğuna göre onun beğenilerini dikkate almalısınız. Çorbadan tatlıya hiçbir şeyin eksik olmadığı bir yemek masası da, atıştırmalıklar veya içeceklerle donatılmış bir kokteyl masası da hazırlayabilirsiniz; bu sizin tercihinize kalmış. Ama her şeyin taze ve lezzetli olduğundan emin olun.

Bir sürpriz doğum günü organizasyonu söz konusu ise güzel bir pasta hazırlayın veya hazırlatın ve masayı da ona göre donatın. Sevgilinize doğum gününde evlenme teklifi yapmayı düşünüyorsanız pastanın tepesine buna göre bir figür yerleştirebilirsiniz. Bir teklif yüzüğü aldıysanız bunu farklı şekillerde takdim edebilirsiniz. İşte size aynı zamanda doğum günü veya Sevgililer Günü hediyesini sunmak için de kullanabileceğiniz birkaç fikir:

*Yüzüğü masanın bir yerine saklayın ve beklenmedik bir anda, beklenmedik bir şekilde ortaya çıkmasını ayarlayın.

*Evin (Veya otel odasının) bir yerine saklayın ve sevgilinize ona çok özel bir şey aldığınızı ama bunu kendisinin bulması gerektiğini söyleyin. Bu eziyetli değil heyecanlı ve eğlenceli bir süreç olmalı, bu yüzden bazı ipuçları da vermelisiniz tabii. Onu yüzüğe doğru götürecek notlar hazırlamaya ne dersiniz?

Masa küçükse üstünü bir sürü süs eşyasıyla doldurmaktan kaçının. Ortada içinde çiçekler olan bir vazo olabilir. Başka bir masa orta süsü de tercih edebilirsiniz. İçlerine küçük, renkli çiçekler koyulmuş minik bardaklardan oluşan bir kalp figürü, içi süslenmiş ayaklı, uzun bir cam kase veya ince uzun bir tepsiye sıralanmış mumlar olabilir örneğin. Masanın üstüne gül yaprakları serpiştirebilir, bir veya birkaç şamdan koyabilirsiniz. Şık peçeteler ve güzel bir yemek takımı da olmalı tabii.

3. Bir Sokak Sürprizi Hazırlayın

Bunun o kadar çok yolu var ki. İşte birkaç tanesi:

*İkiniz sokakta yürürken karşınıza en sevdiğiniz şarkıları çalan bir müzisyen çıkabilir.

*Kutlama veya teklif sözleri içeren bir afiş hazırlatıp bunun sokakta açılmasını ayarlayabilirsiniz. Üstüne uygun fotoğraflar basılmış özel tasarım bir afiş daha da etkili olur.

*Yürüdüğünüz yolun bir yerinde karşınıza kırmızı bir halı çıkabilir. Halının bittiği noktada ortaya çıkacak olan sürpriz ise sizin tercihinize kalıyor. Bu içinde aldığınız hediyenin veya yüzüğün bulunduğu, açıldığı anda içinden balonlar çıkan bir kutu olabilir mesela.

*Sokak ortamında barkovizyonla evlenme teklifi veya doğum günü kutlaması da yapılabilir. Bu durumda, hazırlanmış olan videoyu yansıtacak uygun bir yüzeyin bulunduğu bir alan ayarlamak gerekir.

4. Duygularınızı Veya Teklifinizi İçeren Bir Albüm Hazırlayın

Bunu kaliteli bir defteri veya albümü fotoğraflarla, aşk notlarıyla, şiirlerle doldurarak yapabilirsiniz. İnternet ortamındaki foto kitap hazırlama sitelerinden birine girerek daha profesyonel bir albüm hazırlamak da mümkün. Bu romantik sürpriz fikrini her türlü kutlama veya teklif organizasyonu için kullanabilirsiniz. Son sayfaya amacınıza göre güzel bir teklif veya kutlama cümlesi yazmayı unutmayın.

5. Profesyonel Sürprizler

Hayatımın Sürprizi ekibi olarak sizin için farklı ortamlarda sevgiliye sürpriz organizasyonları hazırlayabiliriz. Düşündüğünüz organizasyonu sinema, tiyatro, kumsal, tekne, sokak, ev, otel, helikopter, yunus gösterilerinin yapıldığı bir gösteri merkezi gibi ortamlarda veya İstanbul’un Riva’daki taş ev, Sapphire, LifePark İzoletta, Kız Kulesi gibi seçkin mekanlarında gerçekleştirebiliriz. Verdiğiniz bilgileri ve yolladığınız görselleri kullanarak size özel bir video hazırlayabiliriz. Portföyümüzdeki organizasyonlar arasında bütçenizi çok zorlamayacak ekonomik sürpriz alternatifleri de yer alıyor.

Ayrıca, arzu ederseniz sürprizinizin amatör veya profesyonel sanatçı arkadaşlarımız tarafından fotoğraflanmasını ve videoya çekilmesini de sağlayabiliriz.

Sürprizler İlişkiler İçin Neden Önemlidir?

İlişkinizi güçlendirecek 5  sürpriz önerisi sunduk. Çünkü özel günlerde veya herhangi bir günde yapılan romantik sürprizler çiftlerin arasındaki bağı güçlendirir. Hayat hiçbirimiz için süper kolay bir şekilde akmıyor, değil mi, hepimiz hayatın içinde yoruluyor, bazen kötü, hatta çok kötü olaylar yaşıyoruz. İlişkilerimiz de her zaman aynı seyirde gitmiyor, bazen sorunlar yaşanıyor. Bu gibi şeylerin etkisini azaltmaya, daha çok güzel anılar biriktirmeye, güzel anlar yaratmaya çalışmak işe yaramaz mı sizce? Emin olun ki yarar. Sürprizler insanları mutlu eder, sevildiklerini, değerlerinin bilindiğini daha derinden hissetmelerini sağlar, umut ve pozitif enerji verir. Onlar sayesinde eşinizle, sevgilinizle, kardeşinizle, akrabalarınızla veya arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz güçlenir. Güzel bir sürprizle çevrenizdeki insanların gönlünü alabilir, sıkıntılarını kısa bir süre için de olsa unutmalarını veya her zaman keyifle hatırlayacakları ve anlatacakları zamanlar yaşamalarını sağlayabilirsiniz. Hayatı güzelleştirmek için güzel anılar biriktirmek gerekiyor. Bunu yapmanın yollarından biri de sürprizlerdir. Biz sizin için ilişkinizi güçlendirecek  sürpriz önerisi verdik.

Sürpriz Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli Detaylar

İlişkinizi güçlendirecek 5 sürpriz önerisi ‘nde olmazsa olmaz detaylar..

*Zamanlamanın ve tarzın doğru olduğundan emin olun. Bir sebeple aranızın iyi olmadığı birine yapacağınız bir sürpriz istediğiniz sonucu vermeyebilir. Ayrıca kişinin düşündüğünüz saatte, düşündüğünüz yerde olabileceğinden de emin olmalısınız.

*Kendi zevklerinizden çok sürpriz yapacağınız kişinin zevklerini dikkate alın. Pembe sizin için itici bir renkse ama sevgiliniz bu renge bayılıyorsa pembe çiçekler veya aksesuarlar kullanın örneğin. Esas amaç onu sevindirmek, değil mi?

*Bir açık hava sürprizi yapacaksanız düşündüğünüz alanı kullanabileceğinizden ve hava şartlarının uygun olduğundan emin olun.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp