fbpx

İlişkilerde Sürprizlerin Önemi

Sevgilinize veya eşinize arada bir güzel sürprizler yapma alışkanlığınız var mı? İlişkilerde sürprizlerin önemi inkar edilemez. Bu sürprizlerin mutlaka büyük paralar harcanarak, olağanüstü atraksiyonlar hazırlanarak yapılması da gerekmez. Sevdiklerinizi küçük jestlerle de mutlu edebilirsiniz ve bunu yapmalısınız da. Bu sadece karşınızdaki kişiyi mutlu edecek bir şey değildir. Mutluluk bulaşıcıdır ve onun aldığı keyif sizin üzerinizde de olumlu etkiler yapar.

İlişkilerde Sürprizlerin Önemi ve Sürpriz Fikirleri

İlişkilerde sürpriz yapmanın önemi birçoğumuzun farkında olduğu bir şeydir aslında ama bazılarımız bu konuda tembelizdir. Oysa örneğin sevgilinizin çantasının içine belli etmeden koyduğunuz bir not bile onun gününü aydınlatabilir. Düşünün; çantasını açmış gözlüğünü, rujunu, kalemini veya kağıt mendilini ararken onu sevdiğinizi ve görmek için sabırsızlandığınızı anlatan bir notla karşılaşıyor. Ya da ne zamandır alıp okumak istediği bir kitapla, birlikte gideceğiniz bir konserin biletiyle veya en sevdiği çikolatayla; hangisini isterseniz.

Eşe veya sevgiliye sürpriz yapmak söz konusu olduğunda alternatifler neredeyse sonsuz. İşte birkaç örnek:

* Bir yere küçük bir hediye koyun ve üstlerinde buna ulaşmasını sağlayacak ipuçları olan notlar hazırlayarak hediyeye ulaşma sürecini eğlenceli hale getirin.

* Birlikte çekildiğiniz fotoğraflarla bir fotokitap hazırlayın.

* Bir blog sitesi açın. Siteye ona karşı duygularınızı anlatan özgün yazılarınızla, şiirlerle, birlikte gitmeyi sevdiğiniz ve / veya hayal ettiğiniz yerlerin fotoğraflarıyla donatın. Hazır olduğu zaman da adresini partnerinize verin.

* Sevdiği şeylerden oluşan bir hediye sepeti hazırlayın.

* İş yerine öğlen tatilinde teslim etmek üzere sevdiği yiyeceklerden oluşan bir menü teslim edilmesini sağlayın.

* İki sevgiliyseniz evinizde mumlarla, çiçeklerle, sevgi notlarıyla, balonlarla özel bir ortam hazırlayın ve partnerinizi mesela “Gel bu akşam bende film seyredelim” diye davet edin. Evli iseniz eşiniz işteyken, seyahatte veya birkaç saatliğine dışarıda iken yine böyle bir ortam hazırlayın.

* Üstünde aşk sözleri yazan fotoğraflı bir afiş hazırlatın ve iki arkadaşınızla ikiniz dışarıda yürürken bu afişle karşınıza çıkmaları için anlaşın. Bu afişle sürpriz organizasyonunu daha renkli bir hale de getirebilirsiniz. Örneğin aynı anda bir müzisyen gitarıyla onun sevdiği şarkıları söyleyebilir.

İlişkiyi canlı tutmak için yapılabilecek şeylerden biri de arada bir bu tarz sürprizler yapmaktır. Böyle daha onlarca, yüzlerce fikir üretilebilir. Kendi sürprizinizi planlarken partnerinizin nelerden hoşlanacağını dikkate almalısınız. İlişkiniz daha başlardaysa ve bu konuda fikriniz yoksa yakın arkadaşlarına fikir sorabilirsiniz.

Sürpriz Yaparken Zamanlamanın Önemi

İlişkinizde bir sorun varsa, partnerinizi bir sebeple üzdünüz veya kızdırdıysanız durumu düzeltmek amacıyla bir sürpriz planlamadan önce iyi düşünün. Ortada önemli bir durum yoksa sorun çıkma ihtimali de düşük olur. Ancak, ciddi bir problem varsa işler düşündüğünüz gibi gitmeyebilir. Yine de denemek isteyebilirsiniz tabii ama bu olasılığa da hazır olun. Ve başkalarının yanında olumsuz bir tepkiye maruz kalma ihtimaline karşı kalabalık bir organizasyon planlamaktan kaçının.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp