fbpx

Evlilik Teklifleri Hakkında Merak Ettikleriniz

, , ,

Günümüzde birçok erkek, hayatın en önemli dönüm noktalarından biri olan evlilik sürecini unutulmaz bir ilk adımla başlatmak için güzel bir evlilik teklifi organizasyonu hazırlama veya hazırlatma yoluna gidiyor. Tecrübelerimize dayanarak söylemek isteriz ki, iyi de ediyorlar.  Özel olarak dekore edilmiş şık bir mekanda, evde ya da otel odasında, bir teknede, sokakta barkovizyon gösterisi veya canlı müzik eşliğinde, deniz kenarında hazırlanmış bir ortamda yapılan evlilik teklifleri kadınları gerçekten duygulandırıyor ve mutlu ediyor.

Kız arkadaşınıza hayatı boyunca keyifle hatırlayacağı bir sürpriz evlilik teklifi yapmak istiyorsanız bunu akla gelebilecek her türlü mekanda yapabilirsiniz. Sokakta afiş açılabilir, kumsalda romantik bir masa kurulabilir, bir tekne uygun bir şekilde süslenebilir, bir sinema salonunda teklif videosu gösterilebilir, evinizde ya da kiraladığınız bir evde teklif dekoru hazırlanabilir. İlk defa buluştuğunuz yeri, bir yakınınızın evinin güzel bahçesini, romantik bir mekanın bir bölümünü, şık bir restoranın içindeki bir locayı teklif ortamı haline getirebilirsiniz. Bir tiyatro grubuyla anlaşıp size özel bir oyun hazırlamalarını isteyebilir ve teklifinizi bu oyuna bağlı olarak, tiyatro salonunda yapabilirsiniz.

Evlenme Teklifi Yapma Kararı Almadan Önce

İnce düşünmeden, rastgele alınmaması gereken bir karardır evlilik teklifi kararı. Bu yüzden, kendi ailenizi kurmak istediğinizden ve bu sorumluluğu taşıyabileceğinizden emin olmalısınız. Evlenmeye hazır olup olmadığınız hakkında iyi düşünün ve bunu kız arkadaşınız açısından da değerlendirin. “Evet” cevabını alacağınızla ilgili kuşkularınız olmasın. Sevgiliniz bu teklifi bekliyor mu, ona göre de evlenmenizin zamanı gelmiş midir; bunları da düşünün.

Maddi şartlarınızı gerçekçi bir gözle değerlendirin. Evlenmek için çok varlıklı olmanız gerekmiyor ama birçok eksiğiniz veya borcunuz olması mutluluğunuza gölge düşürebilir. En azından bunları nasıl halledebileceğiniz hakkında mantıklı ve iyi bir planınız olsun.

Sürpriz Evlilik Teklifi Yapacakların Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Daha önce yapma eğiliminde olmadığınız bir şeyi içeren bir organizasyon planlıyorsanız bunu doğal göstermenin yolları üzerinde düşünün. Birlikte sinemaya gitmek gibi bir alışkanlığınız yoksa ve bir sinemada evlenme teklifi organizasyonu düşünüyorsanız, filmde yakın bir arkadaşınızın da rol aldığını ve o gün izlemeye söz verdiğinizi söyleyin mesela. Teklifinizi şık bir restoranda yapacaksanız ve normalde beraberce böyle yerlere gitmiyorsanız kıramayacağınız bir arkadaşınızın sizi davet ettiğini anlatın.

Evlilik teklifleri söz konusu olduğunda esas mesele güzel bir organizasyon hazırlamaktır ama sizin sevgilinizin hiçbir şey anlamaması için de çaba göstermeniz gerekir. Bunun tam anlamıyla, her şeyiyle bir sürpriz olmasını istiyorsanız hazırlıklar yaptığınızı, heyecan içinde olduğunuzu, “Benimle evlenir misin?” diyeceğiniz günün yaklaştığını hiçbir şekilde belli etmemelisiniz.

Organizatörlerle görüşmeler, prova hazırlıkları, dekor malzemeleri alışverişi gibi şeylerle meşgul olduğunuz için onunla bir süre daha seyrek görüşecekseniz inandırıcı ve sağlam bahaneler hazırlayın. Olaya yardımcı ve / veya katılımcı olarak dahil olacak arkadaşlarınız varsa kız arkadaşınıza hiçbir şeyi belli etmeyeceklerinden emin olun.

Evlenme Teklifi Yapmanın Püf Noktaları

*Bunun için ayırabileceğiniz bütçeye karar verin. Sonra bu bütçeyle neler yapabileceğinizi araştırmaya başlayın.

*Organizasyonu kendi imkanlarınızla mı, yoksa bir firma aracılığıyla mı gerçekleştireceğinize karar verin.

*Kız arkadaşınızın nasıl bir tekliften hoşlanacağını düşünün. Malzeme alırken, şarkıları seçerken, çiçek hazırlatırken, menü üzerinde düşünürken onun sevdiği şeyleri dikkate alın.

*Arkadaşlarınız veya yakınlarınız da olaya dahil olacaksa bunun tekliften sonra gerçekleşmesini ayarlayın. Teklif anlarını, “Evet” cevabından sonraki duygusal anları dikkatiniz onların varlığıyla dağılmadan yaşamanız daha iyi olur.

Evlenme Teklifi Şarkısı Seçimi

Müzik, mümkünse her türlü teklif organizasyonuna dahil edilir ve edilmelidir de. Çünkü duyguları, romantizmi, heyecanı, coşkuyu pekiştirir ve yükseltir. Bu yüzden, planınızı yaparken evlenme teklifi şarkıları üzerinde de düşünmenizi tavsiye ederiz. Teklif sözleri içeren şarkılar doğal olarak uygundur ama aşktan, her zaman beraber olma, hiç ayrılmama dileğinden, birlikte mutlu olmaktan söz eden aşk şarkıları da aynı derecede uygundur.

İkiniz için farklı bir anlamı olan şarkıları veya kız arkadaşınızın en sevdiği parçayı da programa dahil edebilirsiniz. Önce romantik şarkılar ve finalde de teklif sözleri içeren bir parça çalınmasını ayarlayabilirsiniz.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de çalınacak romantik parçaların sözleridir. Ne kadar hoşunuza giderse gitsin, olumsuz veya umutsuz duygulardan söz eden şarkılardan kaçının. Evet, o kategoride de aşk acısını, ayrılığı, özlemi ifade eden çok güzel örnekler var ama bunlar evlilik teklifleri için uygun seçimler değildirler.

Evlilik Teklifi Sözleri

Büyük soruyu sormadan önce söyleyeceğiniz şeyleri de iyi planlayın. Duygularınızı ifade eden kısa ve net bir konuşma yapın, ardından talebinizi dile getirin. Bu konuda makalelerden, şiirlerden ilham alabilirsiniz ama herhangi bir şeyi olduğu gibi kopyalamaktan kaçının, mutlaka kendinizden de bir şeyler katın.

Genel olarak çekingen biriyseniz ya da teklif anlarında çok heyecanlanacağınızı hissediyorsanız olabildiğince kısa evlenme teklifi sözleri kullanmayı tercih edin.

Konuşmanız üzerinde çalışın. Telefonunuza kaydedin ve kelimeler, vurgular, ses tonu yönünden değerlendirip gerekiyorsa daha iyi hale getirin.

Söyleyeceğiniz şeyleri bir kağıda yazıp oradan okumayı tercih ederseniz özel ve güzel bir kağıt kullanın – böylece onu sonradan hatıra olarak saklaması için sevgilinize verebilirsiniz.

Evlenme Teklifi Çiçeği

Teklifinizi yapıp “Evet” cevabını aldıktan sonra kız arkadaşınıza bir buket çiçek sunmanız hoş olur. Bu konuda seçim yaparken onun favori çiçeğini veya en sevdiği rengi dikkate alabilirsiniz. Bu konularda net bir fikriniz yoksa anlaştığınız organizatörün veya gittiğiniz çiçekçinin de fikrini alarak canlı renkli, güzel çiçeklerden oluşan hoş bir aranjman hazırlatın. İnternette de işinize yarayacak alternatifler bulabilirsiniz.

Çiçeğin üzerine romantik bir not da iliştirmenizi tavsiye ederiz.

Evlilik Teklifi Malzemeleri

Ev, otel, kumsal, tekne, restoran, kafe gibi ortamlarda yapılacak teklifler için etkileyici bir evlenme teklifi dekoru oluşturmak gerekir. Bunun için gül yaprakları, çiçekler, tea light mumlar, şamdanlar, balonlar, dilek ağacı, lambalar, kalp formunda kutular ve çeşitli dekoratif aksesuarlar kullanılır. Organizasyonu kendiniz hazırlayacaksanız piyasada bu türden evlenme teklifi malzemeleri bulabilirsiniz. Bir organizasyon firmasıyla anlaşmanız halinde malzemeleri firma temin eder ve dekorasyonu da yapar. Hayatımın Sürprizi ekibi olarak size bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Evlenme Teklifi Mekanları

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kullanılmasında bir sorun olmayan her yer evlenme teklifi mekanı olarak değerlendirilebilir. İstanbul’daki evlenme teklifi mekanları denilince ilk akla gelen yerler Sapphire, Kız Kulesi ve İzoletta’dır. Ayrıca bazı tarihi yalılar da bu amaçla kullanılabilir. Yine İstanbul’da, Boğaz manzaralı evde evlilik teklifi organizasyonları da rağbet görmektedir.

Hemen her şehirde bir teklif organizasyonu için özelikle uygun olan, tercih edilen evler ve başka mekanlar bulunabilir. Bunun dışında, havaların uygun olduğu dönemlerde kumsal organizasyonları tercih edilebilir. Bu konuda bir mekanın önündeki bir yeri özel olarak hazırlatmaktan kız arkadaşınızla sahilde yürüyüş yaparken karşınıza bir teklif afişi, canlı müzik yapacak arkadaşlarınız gibi sürprizler çıkmasını sağlamaya kadar çeşitli atraksiyonlar düşünebilirsiniz.

Uygun bir şekilde dekore edilmiş bir tekne de bir teklif mekanı olabilir, parklar, piknik alanları, sokaklar ve caddeler de.

Evlilik teklifleri için kullanılabilecek mekanlar listesine sinema ve tiyatro salonlarını da eklemek gerekir. Sinema organizasyonları özel olarak hazırlanmış bir videonun film arasında veya sonunda yayınlanması şeklinde gerçekleşir. Tiyatroda teklif organizasyonları için ise çiftin de dahil olacağı bir oyun yazılır ve sahneye koyulur. Tiyatro oyunları bazen sokak organizasyonları için de kullanılır.

Bir sinema salonuyla anlaşmak, bir tiyatro gurubuyla bağlantı kurmak, senaryoyu planlamak gibi ayrıntıları da olan bu tip organizasyonlar hemen her zaman profesyonellerden talep edilir. Çünkü sosyal çevreniz veya iş hayatınız gereği böyle bağlantılara sahip değilseniz bu tür organizasyonları hazırlamak kolay değildir.

Teklif mekanı olarak kendi evinizi de kullanabilirsiniz. Her yeri temizleyin ve özellikle organizasyon sırasında kullanılacak bölümlerde güzel bir süsleme yapın. Bu bölümler çoğu zaman girişi ve salon olur. Ama banyo ve mutfakta da küçük, romantik dokunuşlar yapabilirsiniz.

Evlenme Teklifi Yüzüğü

Şık, zarif bir kutunun içine koyulmuş bir tektaş yüzük evlilik teklifleri için vazgeçilmez bir unsurdur. Bunu yapmanın zorunlu olup olmadığıyla ilgili düşünceleriniz varsa onları bir kenara bırakın ve kız arkadaşınızın beklentilerine odaklanın. Büyük ihtimalle, teklifinizi yaptıktan sonra almış olduğunuz yüzüğü parmağına takmanızı bekleyecektir.

Evlenme Teklifi Organizasyonlarında Fotoğraf ve Video Çekimlerinin Önemi

Böyle bir günün fotoğrafları ve videoları da olmalı tabii ki. Bunları günün hatıraları olarak kendinize saklayabilir, sosyal medya platformlarında paylaşabilir veya organizasyon firmasının paylaşmasına izin verebilirsiniz. İster amatör ya da profesyonel bir fotoğrafçıyla anlaşın, isterseniz bu görevi çekim becerisine güvendiğiniz bir arkadaşınıza verin; ama mutlaka elinizde görsel hatıralar kalmalı. Her şey bir yana kız arkadaşınız bunları en azından yakın arkadaşlarına veya akrabalarına göstermeyi isteyecektir.

Hayatımın Sürprizi ile İstanbul’da Evlilik Teklifi Organizasyonları

Hayatımın Sürprizi ekibi olarak kumsalda, teknede, sinemada, tiyatroda, sokakta, evde, otel odasında, İstanbul’un anlaşmalı olduğumuz şık mekanlarında, tarihi yalılarında ve Boğaz manzaralı, konforlu dairelerinde ağırlık evlenme tekliflerinde olmak üzere çeşitli organizasyonlar hazırlıyoruz.

İstanbul’da evlilik teklifi, doğum günü ve evlilik yıldönümü gibi organizasyonlarınız için size de yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp