Evlilik Teklifi Yüzükleri

,

Kız arkadaşınıza evlenme teklifi yapacağınız zaman aynı zamanda bir tektaş yüzük takdim etmeniz onu mutlu eder, yaşanan anların önemini ve ciddiyetini arttırır. Evlilik teklifi yüzüğü tektaş olmak zorunda değildir aslında ama biraz bu tip yüzüklere yüklenen “Sen benim için teksin” anlamı, biraz da sürpriz evlilik teklifleri için daha çok tektaşların kullanılması yüzünden erkeklerin çoğu bunları tercih eder. Bazı kadınlar da teklifi böyle bir yüzükle beraber almaktan özellikle hoşlanır. Evlenme teklifi yüzükleri arasından seçim yapmaya çalışırken bunların hepsini dikkate almalısınız. Kendi düşüncenizi kız arkadaşınızın beğenileri, hayalleri ve beklentileriyle birleştirerek en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Bazı görüşlere göre evlilik teklifi sırasında yüzük vermek de zorunlu değildir. Belki siz de böyle düşünüyorsunuz ama kız arkadaşınızın ne düşündüğünü de mutlaka hesaba katmalısınız. Bildiğimiz kadarıyla kadınların çoğu erkek arkadaşının evlenme teklifinden sonra kendisine şık bir şekilde paketlenmiş bir yüzük uzatmasından hoşlanır. Fakat sizin kız arkadaşınız böyle biri olmayabilir tabii. Diğer yandan, evlenme teklifi yüzüğü olarak bir tektaş uzatmak zorunda olduğunuz kanısına da kapılmayın.

O günün anısı olacak başka bir güzel yüzük de aynı işi görebilir.

Olaya bizim kültürümüz açısından bakacak olursanız hayır, kültürümüzde böyle bir adet yoktur aslında. Bu daha çok Batı ülkelerine özgü bir davranıştır. Fakat kadınlar romantizmi, incelikleri severler ve çoğu evlenme teklifi anlarının romantizmini arttıran yüzükleri de sever. Bu yüzden teklifle beraber yüzük de verme eğilimi ülkemiz erkekleri arasında yaygınlaşmaya başlamıştır. Bizce, özellikle de kız arkadaşınızın bundan hoşlanacağını, ekstra bir mutluluk duyacağını düşünüyorsanız ama tektaş yüzükle, ama farklı tarzda bir yüzükle; bunu yapmalısınız.

Evlilik teklifi yapacağınız gün büyük ihtimalle olasılıkları, durumları, koşulları aklınızdan geçirmişsinizdir. Kendinizi evlenmeye hazır hissediyorsunuzdur ve hayatınızı paylaşmak istediğiniz kadının o olduğundan eminsinizdir. Kız arkadaşınızın böyle bir beklentisi olduğunu bilirsiniz, size mutluluk içinde “Evet, tabii ki seninle evlenirim.” diyeceğini de bilirsiniz. En azından böyle olması gerekir. Bu önemli bir tekliftir, bundan sonraki hayatınızda oluşmaya başlayacak birtakım değişikliklerin başlangıç noktasıdır, yeni bir hayatın ilk adımıdır. Bu durumda teklif gününe şu veya bu boyutta bir farklılık, bir heyecan, bir romantizm katmak güzel olur. Evlenme teklifi yüzükleri hakkında araştırma yapıp kız arkadaşınızın hoşuna gidecek, güzel bir yüzük almanız zorunlu olmasa bile o günün hatırasını güçlendirecektir. Bizim tavsiyemiz bu yönde, ama son karar sizin tabii.

 


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp