Evlilik Teklifi Sözleri Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

, , ,

Kız arkadaşınıza “Benimle evlenir misin?” diye sormaya karar verdiğiniz zaman bundan önce söylenecek evlenme teklifi sözleri üzerinde de düşünmeniz gerekebilir. İnternet ortamında size bunun için ilham verecek yüzlerce söz örneği mevcuttur. Ama birçok kişi onlardan birini veya birkaçını olduğu gibi kullanmak yerine, kendi özel sözlerini hazırlamayı tercih eder. Bu, daha çok emek vermeyi gerektirdiğinden, kız arkadaşınız üzerinde de daha etkili olacaktır.

Bu tip sözlere göz atmanızda fayda var.

Çünkü yaklaşımları, esprileri hazırlayacağınız konuşma için size güzel fikirler verebilir. Ama kişisel duygularınızı da işin içine katmalısınız.

*Çok uzun bir teklif konuşması hazırlamaktan kaçının. Kısa ve anlamlı bir konuşma daha etkili olur.

*Tanışma hikayeniz, ilk buluşmanız, onu sevdiğinizi ilk ne zaman anladığınız, sizin için yaptığı şeyler, onun için yaptığınız şeyler, beraber gitmeyi en çok sevdiğiniz yerler, yaşadığınız duygusal, keyifli anlar, ikiniz için özel bir anlamı ve değeri olan şarkılar, sevgilinizin hayatınıza kattığı değerler üzerinde düşünün. Bunlar size ilham verecektir.

*Konuşmaya espri katacaksanız dikkatli olun, her espri her durum için uygun değildir. Almış olduğunuz karar ve soracağınız soru ikinizin de bundan sonraki hayatında ciddi bir değişim başlatacak. İyi seçilmiş hafif, keyifli sözler böyle bir konuya yakışabilir ama olayın ciddiyetini azaltmamalarına dikkat etmek gerekir.

*Konuşmanıza önceden çalışın, özellikle de heyecanlı ve çekingen biriyseniz. Evlilik teklifi yapmak sakin, soğukkanlı, rahat insanlarda bile bir gerginlik yaratabilir. Bu yüzden biraz pratik yapmak faydalı olur. Planladığınız sözleri telefonunuza kaydedip dinleme yoluna da gidebilirsiniz. Böylece eksik, fazla veya yanlış görünen kısımları düzenleyebilirsiniz.

*Ufak tefek hatalar yapmaktan çekinmeyin. Bu özel bir durum, bunlar özel anlar. Sevgiliniz biraz heyecanlı ve gergin olmanızı anlayışla karşılayacaktır. Belki o heyecanla teklif cümlesi dışındaki kısımları pek anlamayacaktır bile. Ama büyük ihtimalle bu olayı videoya çektirmek isteyeceksiniz ve video izlenirken neler söylediğiniz duyulacak. Bu yüzden, söyleyeceğiniz şeyler ve söyleyiş tarzınız önemlidir.

İyi hazırlanmış evlilik teklifi sözleri kadınlar üzerinde güzel bir etki yapar. Romantik sözler duymak onlar için önemlidir ve özel bir teklif almak da hoşlarına gider. Unutulmaz bir teklif yapmak istiyorsanız teklifi planlarken sözler ve diğer ayrıntılar (Dekor, müzik, çiçekler, balonlar veya ne düşünüyorsanız) üzerinde iyi düşünmelisiniz. Kız arkadaşınızın nelerden hoşlandığını dikkate almayı da unutmamalısınız. Masadaki yiyeceklerin, çalan müziğin, mekanın tarzının, dekoratif aksesuarların renginin kendi beğenilerine göre ayarlandığını görmekten hoşlanacaktır.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp