fbpx

Evlenme Teklifi Yüzüğü Seçerken…

, , ,

Kız arkadaşınıza “Benimle evlenir misin?” demeye karar verdiyseniz muhtemelen evlenme teklifi yüzüğü modelleri hakkında araştırma yapmaya da başlamışsınızdır. Biliyorsunuz, kadınların çoğu bu teklifi güzel bir pırlanta tektaş yüzük eşliğinde almayı hayal ederler. Piyasada çok sayıda model olduğundan evlenme teklifi yüzüğü seçerken aklınız karışabilir ve zorlanabilirsiniz. Yazımızla bu konuda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Neden tektaş yüzükle evlenme teklifi yapıldığı hakkında biraz bilgi verelim

Çünkü bu tip yüzüklere bazı anlamlar yüklenmiştir. Tektaş aşkın sembolü olarak kabul edilir, 2 kişinin bir olmasını temsil eder. Ayrıca bu yüzükle kız arkadaşınıza “Sen benim için teksin ve bu her zaman böyle olacak.” demiş olursunuz. Bazı eski uygarlıklarda tektaşın kullanan kişiye şans getirdiğine ve güç verdiğine inanılırdı. Şunu da eklemeliyiz ki pırlanta son derecede dayanıklı bir madendir. Bu yönüyle aşkın gücünü ve ölümsüzlüğünü sembolize eder.

Bu seçimi yapmadan önce yüzük için en fazla ne kadar para harcayabileceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Bütçenizi fazla zorlamamalısınız tabii ama sevgilinize her zaman bugünü hatırlatacak özel bir model istiyorsanız, belli bir tutarı gözden çıkarmanız gerekiyor. Klasik evlenme teklifi yüzüğü fiyatları yüzükteki pırlantanın büyüklüğü, kesim kalitesi, rengi ve berraklığı, yüzüğün yapımında kullanılan diğer madenler gibi detaylara göre değişir. Bu yüzden fiyatlar hakkında net bir fikir vermek zordur, bu konuyu iyice araştırmalısınız.

Bu konuda dikkate almanız gereken unsurlardan biri de kız arkadaşınızın beğenisi ve beklentisidir tabii. Kendisine direkt olarak sormak istemiyorsanız bir arkadaşından nasıl bir evlenme teklifi yüzüğü hayal ettiğini öğrenmeye çalışmasını isteyebilirsiniz. Özellikle bir sürpriz evlenme teklifi düşünüyorsanız gizlilik önemlidir.

Küçük bir taşı olan bir yüzük alacaksınız yüzüğün ince olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Böylece pırlanta taş daha çok göze çarpar, ayrıca bunu sağlayan modeller de vardır. Bu konuda yüzüğü alacağınız mağazaya danışmanızı öneririz.

Şık bir yüzük kutusu edinmeyi de unutmayın. Kırmızı, siyah veya lacivert kadife kumaşla kaplanmış, üzerine birkaç küçük taş işlenmiş bir kutu güzel bir seçim olur; yaygın tercih budur. Fakat piyasada orijinal yüzük kutuları da bulabilirsiniz.

Bütçeniz tektaş pırlanta yüzükler için yeterli değilse evlenme teklifi yüzüğü seçerken daha uygun fiyatlı alternatiflere de bakabilirsiniz. Pırlanta taşlı bir yüzük kız arkadaşınız için çok önemli değilse bu sorun olmayacaktır.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp