fbpx

Evlenme Teklifi Yapacaklar İçin 5 Püf Noktası

, ,

Sevgilinize “Benimle evlenir misin?” diye sormayı düşündüğünüzde amacınız “evet” cevabı almak ve aynı çatı altında mutlu ve huzurlu bir ortak hayat için planlar yapmaya başlamaktır tabii ki. Bu yola çıkmadan önce güzel bir başlangıç yapmanın, her zaman keyifle hatırlayacağınız bir anı oluşturmanın yolu da etkileyici bir evlenme teklifi yapmak olabilir. Aşağıdaki püf noktaları  bu konuda size yol gösterecektir.

Evlenme Teklifi Yapacaklara Tavsiyeler

  1. Kendinizden ve Alacağınız Cevaptan Emin Olun

Bu teklifi yaparak kız arkadaşınıza onunla ömür boyu beraber olmak istediğinizi söylemiş olacaksınız. Bu yüzden detayları düşünmüş, bazı planlar yapmış, kararlı ve kendinizden emin olmanız önemlidir.

Teklifin zamanlaması ve o sıradaki şartlar da üstünde düşünülmesi gereken konular arasındadır. Kuşkusuz olumlu cevap almak istersiniz ve en azından bunun büyük olasılıkla mümkün olduğunu bilmeniz gerekir. İlişkiniz çok yeniyse veya o sıralarda aranız iyi değilse partneriniz teklifinize olumlu bakmayabilir. Onun da sizinle evlenmeyi istediğinden ve buna hazır olduğundan emin olmalısınız.

  1. Partnerinizin Sevdiği Şeyleri Düşünün

Teklifi nasıl bir ortamda ve ne şekilde yapacak olursanız olun detayları partnerinizin zevk ve beğenilerine göre ayarlamalısınız. Bu tabii ki sizin için de büyük bir gün ama teklif sizden geleceğine göre her şeyi onun hoşlanacağı şekilde planlamanız gerekir.

Mükemmel bir sürpriz evlilik teklifi organizasyonu için neler yapabileceğinizi düşünün. Profesyonel yardım alacaksanız ayırabileceğiniz bütçeye karar verin ve ona göre araştırma yapın. Her durumda, mekan seçimi, müzik olacaksa çalınacak parçalar, yemek yenecekse menü, çiçek verilecekse çiçeklerin türü ve rengi, romantik bir dekor hazırlanacaksa aksesuarların türü ve rengi gibi detayların onu mutlu edeceğinden emin olun.

  1. Bir Teklif Konuşması Üzerinde Düşünün

Sakin, soğukkanlı biri bile böyle bir durumda heyecanlı ve gergin olabilir. Bu yüzden etkileyici teklif sözleri düşünün, hatta biraz çalışın. Buna bir konferansa hazırlanır gibi hazırlanmanız veya uzun bir konuşma yapmanız gerekmiyor. Sadece duygularınızı ve ikinizle ilgili umutlarınızı en iyi yansıtacak sözleri bulmaya çalışın. İnternette bu konuda fikirler bulabilirsiniz ama çok beğendiğiniz bir şeyin bile aynısını kullanmayın. Bu konuşmanın az çok size özel olması gerekir, mutlaka kendinizden de bir şeyler katın.

  1. Teklif Yüzüğü

Evlenme teklifi söz konusu olduğunda çoğunlukla tercih edilen ve beklenen yüzük tipi tektaş yüzük modelleri olmakla beraber buna mecbur değilsiniz. Değerli bir madenden yapılmış, bütçenize uygun, partnerinizin beğeneceği güzel bir yüzük de olabilir.

  1. Görünümünüze Özen Gösterin

Gideceğiniz mekanın bunu gerektirmesi dışında çok şık ve çok resmi giyinmeniz gerekmez ama bu özel günde temiz ve bakımlı olmaya, birbiriyle uyumlu ve size yakışan bir kıyafet giymeye dikkat etmenizi tavsiye ederiz.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp