Evlenme Teklifi Sürprizleri

, , ,

Günümüzde birçok kadın partnerinden üzerinde düşünülmüş, etkileyici, unutulmaz bir evlilik teklifi almak istiyor. Ülkemizde daha çok son 7 – 8 yılda yaygınlaşmaya başlayan bir istek bu, daha önce bu kadar gündemde değildi. Evlenme teklifi sürprizleri planlayan firmaların çalışmaları internet ortamında görseller, makaleler, videolar halinde yayılmaya başlayınca daha çok kişi durumdan haberdar oldu.

Bunun temel olarak bir kadın talebi olduğunu söyleyebiliriz. Erkekler güller, mumlar ve balonların başrolde olduğu organizasyonlara pek meraklı değildirler, ama organize tekliflerin hepsi için eziyet olduğunu söylemek de doğru olmaz. Sevdiğini sevindirmek, onun bir hayalini gerçekleştirmek insana mutluluk verir, değil mi? Kız arkadaşını mutlu etmek, geleceğe keyifle anılacak güzel bir gün bırakmak adına unutulmaz bir evlenme teklifi yapma fikrine sıcak bakan erkeklerin sayısı hiç de az değil. Bu düşünceyi hayata geçirmenin pek çok farklı biçimi var. Bunlardan 10 tanesini aşağıda göreceksiniz. Hayatımın Sürprizi ekibi olarak bu konuda size yardımcı olmaktan zevk duyacağımızı da belirtelim.

Bu organizasyon için rahatsız edilmeden baş başa birkaç saat geçirebileceğiniz bir kumsal ayarlanması iyi olur ki sizin için bunu ayarlayabiliriz. Bu, romantizmin birçok unsurunun bir arada bulunduğu rüya gibi bir organizasyondur. Sahilde sizin için kurulmuş olan çardağa, 2 yanına mumlar ve fenerler serpiştirilmiş kırmızı bir halının üstünde yürüyerek ulaşırsınız. Çardağın altına şık ve romantik bir masa hazırlanmıştır. Masa ve sandalyeler giydirilmiş, kameriyenin etrafı organze tüllerle süslenmiştir. Etraftaki yüzlerce tealight mum gecenin karanlığını delerken, arzu ederseniz bir müzisyen organizasyonun bir kısmı veya tamamı süresince ikiniz için birbirinden güzel parçalar çalabilir. Servisiniz sizinle özel olarak ilgilenmesi ayarlanmış bir garson tarafından yapılır. İçecek olarak mekanın önerdiği bir şişe şarabı veya alkolsüz içecekleri tercih edebilirsiniz. Yaşadığınız bu şahane anlar amatör olarak fotoğraflar ve videolar halinde belgelenir.

İsterseniz bu organizasyona bazı ekstralar da ekletebilirsiniz. Örneğin sahile geliş ve gidişinizin lüks bir araçla gerçekleşmesi ayarlanabilir. Teklif yüzüğü masaya iç içe geçmiş kutuların içinde, özel bir kostüm giymiş bir animatör tarafından getirilebilir. Fotoğraf ve / veya videolarınız profesyonel bir sanatçı tarafından çekilip 15 gün içinde size özel tasarım ambalajlar içinde teslim edilebilir. Kalp şeklinde 2 kişilik tasarım bir pasta hazırlanabilir. Kız arkadaşınıza verilmek üzere güzel bir gül buketi veya baskılı balonlar hazırlanabilir. Bunların ikisi birden de olabilir tabii.

Sinemayı bir evlenme teklifi mekanı olarak düşünmüş müydünüz hiç? Biz bu amaçla da kullanıyoruz ve müşterilerimiz sonuçtan çok memnun kalıyorlar. Bu organizasyon için size özel bir teklif videosu hazırlanıyor ve bu video filmin reklam gösterimi sırasında veya seans arasında beyazperdede gösteriliyor. Ondan sonra da siz teklifinizi yapıyorsunuz. Sinemaya arkadaşlarınızı da davet edebilirsiniz, teklifin kabulünden sonraki mutluluğunuzu paylaşmaları güzel oluyor. Ayrıca bir sinema salonunun ikiniz için kapatılması veya içine sinema perdesi yerleştirilmiş bir oda hazırlanması, burada baş başa romantik bir film izlemeniz ve ardından teklifinizi yapmanız gibi farklı alternatifler de düşünülebilir.

3. Riva’daki Taş Evde Unutulmaz Bir Gün

Aşk – ı Memnu dizisi için kullanılmasıyla popüler olan, ayrıca video çekimleri gibi amaçlarla da kullanılan İstanbul Riva’daki taş ev romantik bir teklif için son derecede uygun bir mekan. Burada isteğinize göre farklı alternatifler hayata geçirilebilir. Örneğin evin içi romantik tarzda süslenerek amaca uygun hale getirilebilir veya kumsal kısmında etrafı tüllerle çevrelenmiş bir çardak kurulup orada mumlar, fenerler ve meşalelerle özel bir ortam oluşturulabilir ya da bunların ikisi birden yapılabilir. Geceyi bu romantik ve huzur veren ortamda geçirip sabahleyin baş başa güzel bir kahvaltı yapmayı da tercih edebilirsiniz.

Taş eve gitmek pek kolay değil, bunun için özel aracınız olması gerekiyor. Arzu ederseniz sizin için Vip bir araç ayarlayabiliyoruz.

4. İkinize Özel Bir Tiyatro Oyunu Hazırlatın

Aşkınızdan, ilişkinizin en güzel anılarından yola çıkılarak hazırlanmış bir oyunun bir tiyatro sahnesinde yayınlanması fikrine ne dersiniz? Bu sanatsal organizasyon için profesyonel tiyatro sanatçılarından oluşan bir ekip sizin için bir senaryo yazıyor ve bu senaryoyu oynamak için provalar, hazırlıklar yapılıyor. Ayrıca özel bir afiş ve davetiyeler hazırlanıyor. Senaryo sonunda teklifinizi yapabileceğiniz şekilde hazırlanıyor tabii ki. Özellikle sanatsal etkinlikleri seven ve beraberce gitmekten zevk alan çiftler için ideal bir organizasyondur bu ve kış aylarında evlenme teklifi yapmak isteyenler için de güzel bir alternatiftir. Tiyatroya gitme alışkanlığınız yoksa bile sevgilinize çok merak ettiğiniz bir oyun olduğunu ve birlikte gitmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Oyunu ne şekilde izleyeceğiniz size kalmış; baş başa da olabilir, ailenizden ve yakın arkadaşlarınızdan birilerini davet ederek de.

5. Sokakta Evlilik Teklifi Yapın

Bunun o kadar çok yolu var ki. İkizin için bir sokak tiyatrosu organizasyonu yapılabilir mesela. Veya beraberce yürürken birdenbire karşınıza çıkacak çeşitli sürprizler hazırlanabilir. İşte o sürprizlere birkaç örnek:

*Onlarca fenerle hazırlanmış bir yolla veya büyük bir kalp figürüyle karşılaşırsınız, seçtiğiniz şarkı ses bombasıyla yayınlanır ve siz teklifinizi yaparken uzaktan kumandalı volkanlar ve konfetiler patlatılır.

*Siz bir yerde oturmakta veya yürümekteyken istediğiniz şarkı ses bombası kullanılarak çalınır ve ardından üstünde teklif cümleleri yazan, üstünde fotoğraflarınızın basılı olduğu bir afiş açılır.

*Belirli bir yerde, sizin seçtiğiniz parçaları çalan bir veya birkaç müzisyenle karşılaşırsınız. Siz teklifinizi yaparken ortamın enerjisi patlayan konfetiler ve volkanlarla yükseltilir.

*İkiniz dışarıda yürürken karşınıza 10 metre uzunluğunda bir kırmızı halı çıkar. Halının diğer ucuna dev boyutlu, kırmızı bir hediye paketi yerleştirilmiştir. Paket açıldığı zaman içinden 20 tane kadar balon çıkıp gökyüzüne doğru havalanır. Kırmızı renkli ve kalp şeklinde balonlardır bunlar. Kutudan çıkan başka bir şey de iç içe geçmiş kalp biçimli kutulardır. Bu kutulardan yüzüğünüzü çıkarır ve teklifinizi yaparsınız. O sırada çalınmasını istediğiniz bir müzik parçası varsa ses bombasıyla çalınır, volkanlar ve konfetiler patlatılır.

*Sokakta barkovizyonla evlilik teklifi yapmayı da düşünebilirsiniz. Bu sürpriz organizasyon için temin ettiğiniz görsel malzemelerle bir video hazırlanıyor ve bu video, önceden belirlenmiş uygun bir yerdeki bir zemine yansıtılıyor.

Partnerinizi evinize davet edip teklifinizi orada yapmayı düşünürseniz bunun için bazı hazırlıklar yapmanız gerekir. Bu önemli teklifi güller ve gül yapraklarıyla, mumlarla, çiçeklerle süslenmiş bir ortamda yapmanın etkisi bambaşka olur, değil mi? Romantik bir masa hazırlarsanız daha da güzel olur. Şık bir yemek takımı, sevgilinizin hoşlanacağı türden yiyecek ve içecekler, konsepte uygun dekoratif aksesuarlar, güzel bir müzik… böyle özenle hazırlanmış özel bir ortamda alınan bir teklife hayır demek ne mümkün?

7. Bir Otel Odası Tutup Odayı Dekore Edin

Evlenme teklifini tamamen baş başa olacağınız bir mekanda yapmak istiyorsanız ve bunu evinizde yapamayacaksanız güzel bir otelde bir oda tutup odayı romantik aksesuarla süsleme yoluna gidebilirsiniz. Tuttuğunuz oda balonlar, çiçekler ve mumlarla, uygun bir yere kuracağınız şık bir masayla gayet güzel bir teklif mekanına dönüşebilir.

 

 

8. Bir Vosvos Kiralayıp Teklifiniz İçin Süsleyin

Vosvos’la evlenme teklifi yapma fikri kulağınıza nasıl geliyor? Dünya çapında bir ünü olan bu klasik arabayı çiçekler ve tüllerle, büyük bir kalp figürüyle süsleyerek, üstüne isimlerinizin baş harflerinin ve teklif gününün tarihinin yazılı olduğu bir plaka taktırarak partnerinize şahane bir sürpriz yapabilirsiniz.

9. Sapphire’de Romantik Bir Loca

Sevgilinize özenle hazırlanmış bir ortamda, ömrü boyunca unutmayacağı romantik bir evlilik teklifi yapmak istiyorsanız İstanbul Sapphire binası bunun için mükemmel bir yer. Ekip olarak Sapphire’in seyir terasındaki bir locada birçok organizasyon hazırladık ve hepsi de müşterilerimizi mutlu etti. Bir pencerenin kenarında kurulmuş olan son derecede şık bir masa, zeminde gül yaprakları ve tealight mumlarla çizilmiş büyük bir kalp, ortasında isimlerinizin baş harfleri, özel garsonunuz her an emrinizde ve dilerseniz bir müzisyen istediğiniz parçaları sizin için çalıyor. Bundan daha romantik ne olabilir ki?

İkinizin de uçmakla ilgili bir sorununuz yoksa bu organizasyon sırasında çok keyifli saatler geçirebilirsiniz. Bu organizasyonda partnerinizle beraber konsepte uygun bir şekilde süslenmiş bir helikopterde bir İstanbul turu yapıyorsunuz. Teklifi ne zaman yapacağınıza gelince, helikopterin içindeyken de olabilir, indikten sonra da. Tur bittikten sonra yapmayı tercih ederseniz indiğiniz yerde sizin için başka sürprizler de hazırlanabilir. Örneğin kız arkadaşınıza balonlar veya çiçekler verilebilir, teklif cümlelerinizin yazılı olduğu özel tasarım bir afiş açılabilir veya başlarınızın üstünden konfetiler atılabilir.

Sürpriz Evlilik Teklifi Planlıyorsanız Bunları Dikkate Almalısınız

* Partnerinizin ne tip ortamlardan, nasıl bir teklif almaktan hoşlanacağını düşünün. Size bu konuda ipuçları verdiyse ona göre hareket edin. Vermediyse yakın arkadaşlarından birine bu konuyla ilgili hayalleri olup olmadığını sorun.

* Buluşacağınız yer için şık giyinmesi gerekiyorsa bunu belirtin. Bu sürprizinizi bozmaz, “Seni özel bir yere götüreceğim, şık bir şeyler giysen iyi olur.” diyebilirsiniz.

* Özellikle sevdiği bir çiçek var mı? Varsa ve çiçek vermeyi düşünüyorsanız onu tercih edin.

* Teklifinizi açık havada yapacaksanız hava durumunu dikkate alın.

* Bu anlara ailesinden veya yakın arkadaşlarından birilerinin de tanık olmasından hoşlanacağını düşünüyorsanız ona göre bir organizasyon planlayın.

* Teklif anlarını mutlaka belgeleyin. Böyle özel ve güzel bir günün fotoğrafları ve videoları da olmalı. Kız arkadaşınız bunlara tekrar tekrar bakmaktan, yakın çevresine göstermekten zevk alacaktır. Çekimlerin kaliteli olması da önemli tabii, bunu yapabilecek birini ayarlamalısınız.

Evlenme Teklifi Yapmadan Önce

* İkinizin de buna hazır olduğunuzdan, şartların uygun olduğundan, evlilik sorumluluğunu taşıyabileceğinizden emin olun. Maddi şartları önemsememe hatasına düşmeyin, aşk her şeyi halletmez. Zaman içinde bu yüzden sorunlar yaşayabilirsiniz.

* Sevgilinizden “Evet” cevabı alacağınızdan emin olun.

Bütçeniz Kısıtlıysa

Teklifinizi lüks bir ortamda yapmak zorunda değilsiniz. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Arkadaşlarınızın size ne şekilde destek olabileceklerini araştırın. Partneriniz sizi seviyorsa çabanızı takdir edecektir. Ekibimizin hazırladığı ekonomik evlenme teklifi paketlerine göz atın, aralarında size uygun seçenekler olabilir.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp