fbpx

Evlenme Teklifi Sırasında Yapılan Hatalar

Mükemmel bir evlenme teklifi yapmak istiyorsanız organizasyonu en ince detaylarına kadar planlamanız gerekir. Unuttuğunuz bir şey veya bir zamanlama hatası teklif anının hayal ettiğiniz kadar güzel geçmemesine sebep olabilir.

Evlenme Teklifi Sırasında Sıklıkla Yapılan Hatalar

Sürpriz Teklif Planını Çok Fazla Kişinin Bilmesi

Bir sürpriz evlilik teklifi yapmayı planlıyorsanız bunu sadece kız arkadaşınızdan saklamaya çalışmanız yeterli olmayabilir. Planınız hakkında bilgi vereceğiniz kişilerin sayısının fazla olmamasına dikkat edin. İşbirliği yapacağınız kişilerin ağzı sıkı insanlar olduğundan emin olun. Özellikle kız arkadaşınızın yakın arkadaşlarına karşı dikkatli olun. Tecrübeyle sabittir; bazen bu sırrı saklayamıyorlar.

Arkadaşlarla İşbirliği Durumunda Yapılan Görev Dağılımı Hataları

Düşündüğünüz organizasyon için arkadaşlarınız ve yakınlarınızdan destek alacaksanız çok net bir görev dağılımı yapmaya özen gösterin. Müzik, masa, afiş, yüzüğün veya çiçeğin getirilmesi, fotoğraf ve video çekimleri gibi şeyler için ekip olarak çalışacaksanız herkese belirli bir sorumluluk verin ve her bir kişinin sorumluluğunu iyice anlamasını sağlayın. Bir kişiyi de diğerlerini koordine etmesi için görevlendirin. Bir şeyler soracaklarsa ona sorsunlar, herhangi bir eylem yapmadan önce ondan işaret beklesinler.

Arkadaşların ve Yakınların Yanlış Zamanda Ortaya Çıkması

Teklif organizasyonuna birilerini davet etmek isteyebilirsiniz ve bu gayet de güzel bir fikir olabilir. Ancak, davetlilerin zamanından önce veya sonra ortaya çıkması planın güzelliğini bozabilir. Teklif anlarında ve hemen sonrasında ikiniz baş başa olmalısınız, o anlar size ait, size özel olmalı. Davet ettiğiniz kişiler bundan sonra olaya dahil olmalı.

Yapılması Gereken Şeylerle İlgili Zamanlama Hataları

Evlenme teklifi organizasyonunuza başkaları da dahil olacaksa herkesin sadece ve tam olarak üstüne düşen işi yapacağından emin olmalısınız. Bazen birisi iyi niyetli ama yanlış bir düşünceyle, organizasyonu daha eğlenceli veya gösterişli hale getireceğini düşünerek önceden planlanmamış olan ekstra bir şey yapmaya kalkabilir. Bu ekstra etkinlik daha sonra atılacak adımların dengesinin bozulmasına sebep olabilir.

Varsayalım ki bir arkadaşınızı volkan patlatmakla görevlendirdiniz. Bu işin tam zamanında yapılması çok önemlidir. Örneğin volkanların daha çok “Evet” cevabından sonra patlatılması tercih edilir, çünkü olayın en mutlu anı teklifin kabul edildiği andır. Fakat siz bu planı farklı bir an için de yapabilirsiniz tabii. Önemli olan, volkanların, tam olarak kararlaştırılan anda patlatılmasıdır. Bu işin alakasız bir zamanda yapılması organizasyonun kusursuzluğuna gölge düşürür.

Bazı Şeylerin Bir Şekilde Halledileceği Düşüncesiyle Riske Atılması

Hiçbir konuda “Bu kolay bir iş, bir çaresi bulunur, bir şekilde yaptırırım” türünden bir rahatlıkla hareket etmeyin. Evet, haklı çıkabilirsiniz – ama yanılıyor da olabilirsiniz ve yanılmanız durumunda planınızın akışı bozulabilir. Kız arkadaşınız hayal kırıklığına uğrar, sizin heyecanınız ve gerginliğiniz artar.

Örnek olarak; bir teklif afişinin kısa bir süre için iki kişi tarafından tutulması size çok basit bir şey gibi görünebilir. Aslında öyledir de. Ancak, ne kadar zahmetsiz bir iş olsa da, gerektiği şekilde yapılmaması sorun yaratır, öyle değil mi? “Şuradan geçen iki kişiden rica ederim, tutuverirler” diye düşünmeyin. Belki bunu kabul etmeyecekler, belki zamanları olmayacak. Hatta güzelim afişinizi kapıp ortadan kaybolacak birine bile denk gelebilirsiniz.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp