fbpx

Evlenme Teklifi Organizasyonlarında Çiçek Faktörü

Çiçeklerin insanların ruh hali üzerinde olumlu etkileri olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır. Çiçek vermek ve almak, insanlar arasında olumlu temaslar oluşmasını sağlar. Hemen her yaş grubundaki insanlar, çiçek alırken heyecan, şükran ve mutluluk hissederler. Birine çiçek verdiğinizde, onun depresif ve endişeli duygularının kısa bir süre için de olsa azalmasını sağlarsınız. Bu yüzden, evlenme teklifi organizasyonlarında çiçek kullanımı yaygın olarak görülür.

Hayat zaman zaman streslidir ve bizi yorar. İnsanlar her zaman stresi azaltmanın ve ruh halini iyileştirmenin yollarını aramışlardır. Çiçekler, doğanın duygusal sağlığımıza iyi gelen basit ama etkili ilaçlarıdır.

Evde çiçekleriniz yoksa bunu bir deneyin, fazla zaman geçmeden etkisini fark edersiniz. Canı sıkkın bir halde girdiğiniz salonunuzda, masanın üstündeki bir vazoda duran renkli çiçekler size anlık bir keyif verir. Bir saksı çiçeğine bakıyorsanız, hayatta kalması için ona bakma uğraşı ruhunuzu dinlendirir. Yeşillikler ve çiçeklerle dolu alanlar insanları rahatlatır ve sakinleştirir.

Deneyimli bir sürpriz organizasyon firması olarak biz de hazırladığımız organizasyonlar sırasında çiçek kullanmayı severiz. Sevgilisine “Benimle evlenir misin?” demek isteyen müşterilerimiz de tekliften sonra bir evlenme teklifi çiçeği takdim edilmesi fikrine sıcak bakarlar.

Zaten mutlu ve keyifli bir olay yaşanmakta iken, özenle hazırlanmış bir demet çiçek, ortamın neşesini ve duygusunu daha da arttırır.

Hayal ettiğiniz organizasyon için çiçek seçerken sevgilinizin özellikle sevdiği çiçeklerden oluşan bir buket hazırlatmanız iyi olur. Veya en sevdiği renkte olanları da tercih edebilirsiniz. Beraberliğinizin herhangi bir aşamasında çiçeklerin rolü olabilir, çiçeklerle ilgili ortak bir anınız olabilir. Seçim yaparken bunları da dikkate alabilirsiniz.

Çiçeklerin olumlu etkilerinden kendi imkanlarınızla hazırladığınız teklif organizasyonları sırasında da faydalanmanızı öneririz. Örneğin, ev ortamında konsepte uygun bir dekor hazırlamak istiyorsanız dekorasyona çiçekleri de ekleyin. İki kişilik bir masa hazırlayacaksanız masaya çiçek de koyun. Teklifinizi dışarıda bir mekanda birlikte yemek yerken yapacaksanız masaya çiçek koyulmasını isteyin veya teklifinizden sonra getirilmesini ayarlayın.

Hazırlanan çiçek demetinin üstüne sevginizi ve duygularınızı ifade eden bir not da eklemenizi tavsiye ederiz. Hatta araya bir sürpriz de ekleyebilirsiniz; örneğin en sevdiği çikolatadan bir paket koyabilirsiniz. Bu küçük detaylar her şeyin mükemmel olmasını sağlamak için detaylı olarak düşündüğünüzü gösterir ve sevgilinizin mutluluğu ikiye katlanır.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp