fbpx

Evde Rustik Tarz Nişan Masası Nasıl Hazırlanır?

, , ,

Nişan masası süsleme heyecanı içindeyseniz aklınızda sayısız fikirler uçuşuyor olabilir. Nişan töreni için hazırlanacak masanın uyumlu, şık bir görünümü olmasını, üstünde konukların gözünü okşayıp ağızlarını tatlandıracak ikramlıklar bulunmasını istersiniz. Bunların nasıl organize edileceğini düşünmek bir yandan insana tatlı bir heyecan verir, bir yandan da strese sokar. Ahşabı malzeme olarak seviyorsanız nişan masanızı ahşap aksesuarlar kullanarak hazırlayabilirsiniz. Bu yazıda size evde rustik tarz nişan masası süsleme hakkında bilgi ve fikirler vereceğiz.

Evde nişan töreni hazırlığı yaparken bir konsept belirlemek işinizi kolaylaştırır. Ahşap aksesuarlarla rustik tarzda bir süsleme yapmak gayet iyi bir fikir olabilir; zira ahşap bulunduğu ortama otantik ve sıcak bir hava veren bir malzemedir. Ahşap bir nişan tepsisi kullanabilir, nişan pastasını ahşap görünümlü bir yüzeyin üstüne koyabilir, lokmalık ikramlıkları ahşap tepsilere yerleştirebilirsiniz.

Masaya bu aksesuarları gösterecek renkte bir örtü yayabilir, üstüne görünümü tamamlayacak şamdanlar, mumlar ve başka aksesuarlar serpiştirebilirsiniz. Yaptığımız evde rustik tarz nişan masası çalışmasının fotoğraflarında da göreceğiniz gibi, ortaya gayet hoş bir görünüm çıkar.

Evde söz – nişan masası hazırlarken fazla abartıya kaçmamanızı tavsiye ederiz. Elbette ki masanın çarpıcı, güzel bir görünümü olmasını istersiniz ama süslemeyi abartmak ortaya gözü yoran bir görüntü çıkmasına ve bu özel gün için özenle seçilmiş, hazırlanmış aksesuarların fark edilmemesine yol açar. Masanın üstündeki aksesuarlar renk ve tarz olarak birbirleriyle uyumlu olmalı, uygun boşluklar bırakılarak, orantılı bir şekilde yerleştirilmelidir.  İsterseniz nişan masasının arkasına güzel bir fon da hazırlayabilirsiniz.

Evde Nişan Organizasyonu Yapmanın Püf Noktaları

Ev ortamında yapılan nişan merasimlerinde genellikle söz ve nişan bir arada yapılır. Bu durumda konukların karşılanıp ağırlanması, kahve ikramı, kız isteme konuşması, yüzüklerin takılması ve pasta merasimi gibi detaylarla tören 2 – 3 saat kadar sürer.

Nişan töreniniz evde yapılacaksa davetli sayısını evinizin genişliğine göre belirlemeniz gerekir. Aile arasında yapılacak sade bir nişan veya söz merasimi için genellikle iki tarafın ebeveynleri, kardeşler ve eşleri ile aile büyükleri davet edilir.  Büyük bir evde yaşıyorsanız davetli sayısını artırabilirsiniz. Bu durumda anne babaların kardeşleri ve onların eşleriyle çocukları da davet edilebilir. Ayrıca size yardımcı olacak, heyecanınızı yatıştıracak birkaç yakın arkadaşınızı da çağırabilirsiniz.

Evdeki eşyaların törene katılacak kişileri gerektiği gibi ağırlamanız için yeterli olduğundan da emin olmalısınız. Sandalye, tabak – bardak gibi eşyalar komşulardan istenebilir veya bir organizasyon firmasından yardım alınabilir.

Evde nişan masası hazırlamak için yardıma ihtiyacınız varsa Hayatımın Sürprizi ile iletişime geçebilirsiniz.


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp