fbpx

Başak Burcu Aşk Uyumları

, ,

Başak Burcu & Koç Burcu

Onun yardıma ihtiyacı olsa anında koşar ve yardım edersin sen ona; evet o da sana yardım eder. Amma velakin ardından da dünyayı kurtarmışçasına bir övgü bekler senden. Siz belki uyumlu değilsiniz bir arada ama en azından birbirinizin eskikliklerinizin de farkındasınız. Sen biraz daha ciddiyken o ise eğlence peşinde koşmaktan keyif alır. Sana bir tavsiye, eğer ona vakit ayıramayacaksan, ona ilgi gösteremeyeceksen bu ilişkiye başlama deriz. Çünkü koç burcu flörtöz bir yapıya sahiptir. Ayrıca sürekli cinsel açıdan doyum yaşamak ister. Aldatmaya müsaittir. Senden istediği ilgi ve alakayı göremezse hemen gözü dışarı kayar. Sen ise sadık bir burçsun. Yıpranma payın biraz yüksek bu ilişkide. Onda en çok beğeneceğin özellik “duygudaşlık” yönünün gelişmiş olmasıdır. Ayrıca açık sözlü olduğu için de ona istediğin her şeyi sorabilirsin. Sana ayna tutacaktır.

Başak Burcu & Boğa Burcu

Birbirinizin ihtiyaçlarını karşılıyor ve de birbirinize güven aşılıyorsunuz. Onun sinir krizleri yoktur, çok çabuk öfkelenmez ama sana kızarsa bil ki bunu asla unutamayacaksın. Ona sevgini sözcüklerden ziyade dokunarak hissettir. Bu onun daha çok hoşuna gidecektir.

Finans konularında kafa yapınız çok uyumlu. İkiniz de gereksiz harcamalardan hoşlanmazsınız. Gerçekçi adımlarınızla yapmak istediklerinizi daha çabuk yapabilirsiniz. Boğa burcu biraz sabit fikirlidir.  Sanatsal yönü çok gelişmemiştir. Dar görüşlüdür. Zaman zaman ilişkinizde kitlenmeler yaşanabilir. Tüm bunlara rağmen ona güvenebilir, kendini ona teslim edebilirsin. Boğa burcu aldatmaya, gönül eğlendirmeye meyil etmez; sadık birisidir. Şans senden yana…

Başak Burcu & İkizler Burcu

Genelde zıt kutuplar birbirini çeker dese de büyüklerimiz; sizin neredeyse her şeyiniz aynı olmasına rağmen çekmişsiniz birbirinizi. O kadar çok benzer yanınız var ki! Ve farklılıklarınızın da farkındasınız. Mesela ikizler burcu senin kadar pratik değildir ve bunun farkındadır. Senin bu özelliğine de hayranlık duyar. Problemlerinizi kavga ederek değil karşılıklı oturup konuşarak aşmak yanasınız ikinizde. İkizler burcu yeni insanları, konuşmayı ve bildiklerini karşı tarafa aktarmaya bayılır. Problem şu, konuşmayı o kadar çok seviyor ki seni dinlemeyi bile başaramaz. Çünkü o, dinlemek nedir bilmez. Çok meraklıdır, kim nerde, ne yaptı ona sorabilirsin. Kabaca maydanoz diyebiliriz ona. Onun bu özelliği bir süre sonra canını sıkabilir. Ayrıca anı anını tutmaz. Sabah bir şeye sinirlenir, bir süre sonra kahkahalara boğulur, hatta senden de eşlik etmeni bekler. Böyle de değişken bir ruh haline sahiptir işte…

Başak Burcu & Yengeç Burcu

Yengeç burcu anında tepki vermez; duygu süzgecinden geçirir olayları ve sonrasında yaptığı durum analizinden sonra tepkisini ortaya koyar. Bu durum sonucunda ondan uzaklaşmak isterseniz o bunu fark edecektir ve bu durumdan da hiç hoşnut olmayacaktır bizden söylemesi.

Yengeç burcu mutsuzsa bunu bariz bir şekilde size de hissettirecektir. Kimi zaman sinir bozucu tavırlar sergileyecektir. Hemen tepki göstermeyin biraz alttan alın. Yengeç burcu o kadar sahiplenicidir ki daha ilişkilinizin başında yıllardır berabermişsiniz hissini yansıtacaktır size. Yaşadığınız sorunlar karşısında hemen pes etmiyorsunuz. Birbirinize olan desteğiniz, inancınız ve güveniniz sayesinde uzun zamandır aradığınız ilişki sizi bulmuş bile…

Başak Burcu & Aslan Burcu

Yürütmesi zor birliktelik! Sen hayır demeyi ne zaman öğreneceksin acaba? Aslan burcu o kadar emrivaki ve buyurgan ki; başak burcu da bir o kadar iyi niyetli ve yardımsever…

Sen can kırıklılıklarını içinde biriktirirken o senin bu tavrını bile anlamaz. Aslan burcu, senin mükemmeliyetçi hallerin ve detaycı tavırların yüzünden yaptığın hunharca eleştirirlere tahammül edebilecek bir yapıya sahip değil. Senin sürekli yapacağın eleştiriler karşısında, senin kalbini daha da çok kırabilecek bir aslan bulabilirsin karşında! Onun kendisini bu kadar dünya lideri olarak görmesi seni sinir ediyor olabilir. Ama unutma senin eleştirilerin de aranızdaki ipleri geriyor. Tabi ki bu hallerinizin üzerine konuşarak bir süreliğine sünger çekebilirsiniz.

Büyükler ne der bilirsiniz; can çıkar huy çıkmaz! Bir süre sonra yine aynı sorunlar baş gösterecektir. Boşa emek vermeyin deriz.

Başak Burcu Kadını & Başak Burcu Erkeği

Hayat birlikteyken size ne tozpembe ne de kapkaranlık! Zaman zaman her ilişkide olabileceği gibi sizde de çatırdamalar yaşanabilir. Ama hep de sorunlu bir birliktelik değil tabi ki… Güneşli günlerinizde sıkça göz kırpmakta size. Siz iki başak oldukça monoton bir birlikteliğe imza atacaksınız diyebiliriz. Hayatınız boyunca pervasızca harcamalardan kaçan insanlar olarak, sizin gayet tutumlu olduğunuzu söylemek yanlış olmaz. Genelde soğukkanlı ve sessiz tavrınızı tartışırken de koruyabilirseniz, yıpranma ve yıpratma payınızı da en aza indirebileceksiniz. Maalesef tartışırken ve eleştirirken açıyorsunuz ağzınızı yumuyorsunuz gözünüzü! Bu kadar acımasız olmayın birbirinize karşı. Cinsel yaşantınız başlarda renkli olmasa da,  giderek daha da renklenecek. Sizin için cinsellikten ziyade duygusallık önemli. Birbirinize karşı bülbüller gibi şakıyarak bile gününüzün güzel geçmesini sağlayabilirsiniz. Güvenebileceğin bir hayat arkadaşın var. Aldatmaya da meyli olmayan bir karaktere sahiptir. Diline hakim olduğunuz müddetçe, monoton ama güven duygunuzun asla sarsılmayacağı bir birliktelik sizi bekliyor.

Başak Burcu & Terazi Burcu

Hı hımm; birileri monotonluktan sıkılmış olmalı… Terazi burcu, eğlenmek için doğru adres.

Kartlarını tek tek masaya açma deriz. Terazi burcu için çok yönlü olman oldukça önemli. Zira senden çabuk sıkılabilir. Terazi  burcu konuşmayı, canlı ortamlara katılmayı sever. Ayrıca ortamda sevilen birisi olmaya bayılır. Sen doğa, yakın arkadaşlar derken o, bar ve sürekli yeni insanlar peşinde koşabilir. O seni yeni ortamlarla tanıştırırken sen de ona, onun bilmediği ortamların kapılarını aralamasında yardımcı olacaksın.

Birlikte eğlenceli ve zamanın nasıl akıp geçtiğini anlayamadığınız anlar yaşayacaksınız. Onu eleştirmek yerine översen, terazi burcu sana daha da bağlanacaktır.

Başak Burcu & Akrep Burcu

Her şeyde mantık arama. Biraz duygularına da kulak ver. Sen tam onu çözdüğünü anladığın anda, o adeta sen beni daha tanımadın nidalarıyla farklı bir yönünü gösterecektir. Onun sezgileri çok kuvvetli ve duygularını da çok derinlerde yaşar. Tamamen içe kapanık bir başak değilsen, akrep senin içindeki bir gıdımlık da olsa; olan duyguyu açığa çıkartacaktır. O sana oranla daha duygusal ve bu ilişkide bu konuda da sana öğretmenlik yapacaktır.  Akrep de boş yere para harcamaz. Senin gibi günü gününü planlamasa da o da geleceğe dair rotasını belirler ve emin adımlarla bu çizgide ilerler. Onu sorgulamaya içini deşmeye çalışma. Akrep burcu konuşmak isterse, anlatmak isterse anlatır zaten. Üsteleme, aksi halde senden uzaklaşacaktır. Ve onun bu sessizliğine de alınma. bu tamamen kişisel bir durum. O da sadık bir burçtur. Birbirinizi bulduğunuz için şanslısınız.

Başak Burcu & Yay Burcu

Zor bir birliktelik… Sen para biriktirmekten yanayken, o bir daha mı geleceğiz dünyaya diyerek parasını son kuruşuna kadar dilediğince harcar. Sen ise onun bu pervasızlığına anlam veremeyeceksin. Ama onun nazarında da adın maalesef pintiye çıkacak, bizden söylemesi. O, zora gelemez. Onu çok sıkma. Arada bir uzaklaşmanız ilişkiniz açısından iyi olacaktır. Yay burcu kindar değildir. Ayrıca çok iyimser ve vericidir. Onun tarafından sınandığının farkında bile olmazsın. O sürekli sana zaman ayırarak, en olmadık anlarda yardımına ilk koşan olarak her zaman yanında olacaktır. Ve onun ihtiyacı olduğunda bir yanında olmazsan, iki olmazsan emin ol zaten üçüncüsünde de o senin hayatında olmaz. Yay burcu için önce eğlence sonra iş gelir. Sen ise tam tersi olarak önce iş, sonra eğlence diyenlerdensin.  Ama o seni kandırmayı başaracaktır. Çünkü o keyifli vakit geçiremediği birinin yanından hemen uzaklaşır. Ona ayak uydur. Unutma bu hayata bir kez geliyorsun!

Başak Burcu & Oğlak Burcu

Şunu bilmelisin ki oğlak burcu seni hayatından çıkarmaya karar vermediyse, bu ilişki daha sürer. Hayatındaki bir piyonu bile kaybetmek istemiyorsa; emin ol, o istemediği müddetçe elinde tutmayı becerir.

Karşımızda yine monoton bir ilişki senaryosu daha… Sen işkolik, o işkolik; sen tutumlu, o senden de tutumlu… Özel günlerinizi bile kutlamaya değer bulmayacak derecede bir tutumluluk sizdeki! Bilmem anlatabildik mi? Ama buna rağmen yine de yıllarca evli de kalabilirsiniz.

Oğlağın çok çabuk sinirlenmesi canını sıkabilir. Onun tarafından adeta baskı altına alınmış gibi hissedebilirsin. Zaten içe dönük bir yapın var. Onun bu tavırları yüzünden iyice çekimser kalabilirsin. Sevebilirsin ama tüm bunlara değer mi bilemedik doğrusu. Bir daha mı düşünsen acaba?

Başak Burcu & Kova Burcu

Tamamıyla farklı iki kişi yan yana gelmiş. Paylaşacak çok şeyiniz var. Buna karşın tartışacak da çok konunuz mevcut. Bir kere sen toplumun değer yargılarına önem veren biriyken, o toplum tarafından asi çocuk olarak etiketlenmiş bir burçtur.

Ama sana iyi bir haberimiz var. Kova Burcu, finansal konularda sana köstek olmak yerine, sana destek olacak birisi. O da senin gibi tutumlu olmaktan yana.

Hayata baktığı pencere çok geniş. O basmakalıp değer yargılarına göre hareket etmez. Sen ise toplumun kurallarına uymaya çalışırsın. Göze batmaktan hoşlanmazsın. Sana oranla o daha duygusaldır. Ama yine sana oranla da istikrarsızdır diyebiliriz. Anı anını tutmaz. Sık sık öfke nöbetleri yaşaması yüksek bir ihtimaldir.

Başak Burcu & Balık Burcu

Aradığın partneri bulmuşsun! Seni pohpohlayacak, küçük sürprizlerle seni her an sevdiğini belli edecek birisi var yanında. Bir bakmışsın pantolonundan küçük bir kağıt çıkmış, içinde seni seviyorum yazılı… Bir bakmışsın ki elinde gitmek istediğin konser biletleriyle, karşında oturuyor. Aranızda adeta birbirinizi şımartma yarışı yaşanacak. Eğer isteklerine ulaşamazlarsa bir süre sonra hayal dünyalarına tutunur balık burçları. Hatta senin bile yapamadığın ama yapmak istediğin şeyleri onunla paylaşmanız bile onu mutlu eder. Onun için senin niyetin önemlidir. Paraya pula çok değer vermez, dünyevi işlere de takılıp kalmaz. Her şey geçicidir ona göre ve bu doğrultuda yaşar. Senin harcamalarına müdahale etmez, ama arada bir o paranı küçük iyilikler için kullanmanı tavsiye edip duracaktır. Ayrıca cinsel yaşantınızda da seni her anlamıyla tatmin edebilecek birisi; ona nazik olduğun sürece o da seni mutlu etmeye çalışacaktır.

 


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp