fbpx

Aslan Burcu Aşk Uyumları

, ,

Aslan Burcu & Koç Burcu

İki ateş bir arada bu da demektir ki kavganız da aşkınızda sınırlarda geziniyor. O kadar egolusunuz ki her şeyin pat diye önünüze serilmesini bekliyorsunuz. Koç burçları aşırı derecede dinç ve dinamiktir. Koç burçları ayrıca istekleri konusunda son derecede tutkuludur. Hatta yaşamını bile tutkuları şekillendirir.

Sana bir benzer özelliği de, senin gibi hayatta sürekli ön planda olmak istemesidir. Eğer ikinizde egolarınızdan sıyrılabilirseniz güzel bir birliktelik kapınızda sizi bekliyor olacaktır. Ama sen vazgeçebilsen bile egondan, onun bu durumdan sıyrılması çok zor. Onun egosu gerçekten zirvelere ulaşmış durumda; işin çok zor koç burcunu mars yönetir. Yani kavgacı, ben bilirim nidalarına çokça rastlayabilirsin. Sürekli ani fikir değişiklikleriyle eylemde bulunur ve buna laf edersen de özgürlüğünü kısıtladığın bahanesiyle sana çıkışır.

Aslan Burcu & Boğa Burcu

Sen paranı son kuruşuna kadar ne kadar kazandığına bakmaksızın lüks şeylere harcarken; ona göre ise lüks harcamalar yapabilmesinin ilk koşulu ne kadar kazandığıdır. O önce birikim yapar ve kendini güvence altına alana kadar lüksten kaçar; sen ise her daim ufakta olsa kendini şımartmanın doyumunu yaşarsın.

O etrafı tarafından sevilmek ister, sen ise saygınlık beklersin. Boğa burcu rahatına düşkündür daha doğrusu girdiği ortamlarda samimiyet arar. İkiniz de ayrı tellerden çalıyorsunuz ama buna rağmen birbirinizin koşullarlarını kabul eder ve bunu ihlal etmezseniz bu ilişki devam edebilir. Zaten hayatta önyargılarımızı yok saydığımız ve karşımızdaki insanı özü itibariyle kabullendiğimiz zaman anlaşamayacağımız biri yok! İşte ben bunu başarabiliyorum diyorsan; buyur karşında, seni bekliyor…

Aslan Burcu & İkizler Burcu

Onun bu kadar dışadönük olmasını hazmedebilecek misin? Etrafında sürekli yeni yeni suretler görmek canını sıkmaz mı? Tabi ki illa hoşlanıyor da görüşüyor demiyoruz; sadece sosyal birisi. Yani sen toplumdan saygınlık beklersin. Sürekli gösteriş yaparsın -yeni evinle, yeni arabanla vs… O ise bugün bununla tanıştım; bugün şununla der. Sen lüksünle etraftan saygınlık beklerken o çevresiyle bunu gerçekleştirir. İkizler konuşmayı çok sever ve seni de böyle etkilemiştir zaten. Esprili, esnek ve akılcı yönüyle işte benim, buradayım sinyallerini sana yollamıştır. O ilişkinizi sürekli irdeler,  ama sana belli etmez.  Ters giden bir şeyler olduğunda da emin ol konuşmak isteyecektir seninle; “hııı” deyip geçiştirme deriz. Böyle bir tavır onun senden uzaklaşmasına sebep olur. Ayrıca cinsel yaşantınız da beklentinin üzerinde olabilir. Eğlenceli bir ilişkinin kapıları ardına kadar size açılmış durumda; keyfini sürün.

Aslan Burcu & Yengeç Burcu

O sıcak, içten ve duygusaldır. Senin üzerinde hâkimiyet kurmaya çalışmaz. Belki senin kadar hayatı hızlı ve dopdolu yaşayamaz ama seni de kısıtlamaya çalışmayacaktır.

Yengeç burcu su grubundandır ve çok rahatça aklından geçenleri okuyabilir.  Telepatik yönü gelişmiştir; üzgün olduğunda da bunu hemen fark edecektir.

Mutfağınıza, evinize, ilişkinize verdiği emekleri küçümsemeyin. Bütün bunlar onun anaç bir karaktere sahip olmasından mütevellidir. Ve evet her şeyi kontrol etmeye çalışan sen, otoriter tavrın yüzünden onun bu küçük ama mutlu dünyasına da müdahale edeceksin. Evet elinde olmadan karışıyorsun ama yapma, karışma ona! Onun duygularını incitme; yengeç burcu hassastır çabuk kırılır.

Aslan Burcu Kadını & Aslan Burcu Erkeği

Hayattan beklentileriniz, hayata karşı duruşunuz aynı… Birbirinize bu kadar benzerken ya hayatınız cehenneme dönecek ya da cennet yanı başınızda olacaktır.

İkiniz de aşıkken gözünüz partnerinizden başka bir şey görmüyor. Sürekli birlikte vakit geçirmek istersiniz. Eğer egolarınızı ve gururunuzu bir kenara bırakabilirseniz iyi bir ikili olabilirsiniz.

Dedik ya huyunuz suyunuz aynı diye; ikiniz de pohpohlanmaktan, olumlu eleştiriler duymaktan hoşlanırsınız. Birbirinizi iğnelemezseniz olur olur, güzel olur bu ilişki… Cinsel yaşantınızda da belli bir süre doyuma ulaşabilirsiniz.  Fakat bir süre sonra benim sözüm, benim işim diye kendi benliğiniz gözünüzü kör ederse bu ilişki de çatırtılar duyulur ve kısa süre sonra bu beraberlik son bulabilir.

Aslan Burcu & Başak Burcu

Eğer onun senden uzaklaşmasını istemiyorsan onu başkalarıyla kıyaslamaktan ve  ona yön çizmeyi bırakmalısın. Belki farkında değilsin ama bu tavırlarına çok sinir oluyor hatta kırılıyor. Evet, o da az değil tabi ki, senin kendisini eleştirmene müsaade etmezken o seni hunharca eleştirmeyi hak olarak görür kendinde. Başak burcu zihninin berrak olmasını ister, zaten düzen ve tertip denilince de ilk akla gelen burçtur. Yarım yamalak işler yapmaz, işini bitirmeden bir çay molası vermeyen bir tiptir. O ilk önce iş sonra eğlence kafasındadır.  Biraz içe kapanıktır. Belki eleştirirken nerde bunun bu içe kapanıklığı diyebilirsin ama aslında her şeyi de pat pat söylemez sana. Bazı şeyleri senin anlamanı, algılamanı bekler. Senin gibi düz mantıkta birisi için bu zor ama onun beklentisi bu yönde, bil istedik. Onunlayken güven problemi yaşamana sebebiyet verecek bir şeylerle asla gelmez karşına; sana karşı dürüst ve sadık olacaktır. Senden de aynı davranışı sergilemeni bekleyecektir.

Aslan Burcu & Terazi Burcu

Kimse kimsenin her şeyi olamazmış dese de “F.D” siz birbirinizin hem sevgilisi hem de arkadaşı olmayı başarabilmiş ender insanlarsınız.  Bu da demektir ki uzun soluklu bir aşk kapınızda!.. Terazi burcu çok naziktir. Tartışırken bile sınırlanırı zorlamadan kibarca fikirlerini dile getirir. Ama bir o kadar da  kararsızdır. Aslında gerçekten neyin iyi olup olmadığına karar verebilmek adına, karşına sürekli çelişkiler dizgesiyle çıkacaktır. Umarız ona böyle süreçlerde yardımcı olabilirsin.  Sen kendi fikirlerinin pratiğe dönüştürülmesinde diretsen de, o sana muhalefet olacaktır. O başkasının fikirlerini kolayca kabullenemez. Önce kendi süzgecinden geçirip, mantığına ve duygusal yönüne hitap ediyor mu etmiyor mu diye düşünmesi için ona zaman vermelisin. Fikirlerini ancak  o zaman benimseyebilir. O da belki!..  Onun üzerinde hakimiyet kurmak için çabalamaz isen mükemmel bir uyum söz konusu. Birbirinizin kıymetini bilin…

Aslan Burcu & Akrep Burcu

Sen kendinden bahsetmeyi, kendini göstermeyi ne kadar çok seviyorsan; o da kendini gizlemeyi bir o kadar seviyor.

Akrep burcu sana oranla daha içine kapanık, daha sessiz ve daha gizemlidir. Sevgisini bile çok yoğun bir şekilde ama bir o kadar da derinlerde yaşar. Sevgi gösterilerinde bulunmak da bu ilişkide senin görevin.

O da en az senin kadar kıskanç! Birbirinizi kısıtladığınız noktalarda kavga edeceğinizi düşünmüyoruz; çünkü bu konuda sonuna kadar birbirinizin huyuna gideceksiniz. Hani derler ya cebinde akrep mi var diye; işte senin harcamaların karşısında sürekli seni ikaz edecektir. Çünkü o abartılı harcamalara alışkın değildir. Akrep burcu çok inatçıdır; ehh senin de ondan aşağı kalır yanın yok gibi. Bu ilişkiyi işi inada bindirmediğiniz sürece yürütebilirsiniz.

Aslan Burcu & Yay Burcu

Onu kısıtlamaya kalkma, aksi halde senden koşarak uzaklaşacaktır. Yay burcu hayatın akışına karşı kürek çekmek yerine, kendini akışa bırakarak yaşar.  Olayları ve insanları kabullenip ona göre şekillendirir hayatını. İddialaşmayı sever o, hatta kaybedeceğini bile bile iddiaya tutuşmaktan zevk alır.  Mantıklı açıklamalarda bulunursan, kendi fikrinden vazgeçip senin fikrini benimseyebilir.

Sabit fikirli değildir. İkinizin de seyahat etmeyi seviyor oluşu, her geçen gününüzü güzel kılacaktır. Haritayı açıp da gözlerinizi kapatıp nokta atışları yapma vakti. Yeni yerleri, yeni kültürleri ve yeni lezzetleri keşfe çıkabileceğin bir aday var yanında.

Aslan Burcu & Oğlak Burcu

Onun işkolik halleri seni çileden çıkartabilir. Zira sen sevdiğinle 7/24 beraber olmak isteyen bir burçsun. O ise her şeye rağmen önceliğini işine veren bir burç. O aşırı derecede disiplinli. Hatta bu tutumu kontrol manyaklığı zirvesine ulaşmıştır. Her şeyi düzenli ve programlı olsun ister. Bir süre sonra sana bile karışmaya kalkışabilir. Bu da aranızda tartışmalara sebebiyet verebilir. Dedik ya o önce iş der durur diye; sen de sanki ona inat yaparmışsın gibi önce eğlenelim güzelleşelim dersin. Onunla mutlu olabilirsin. O bir yandan birikim yapabilirken, bir yandan da her şeyin en iyisini en kalitesini seçer. Senin lükse olan tutkunun farkındadır ve zaman zaman sana sürprizler yapabilir.

Aslan Burcu & Kova Burcu

Kova ile gerçekten anlaşabileceğini düşünebiliyor musun sen? Sen toplumda saygın bir yer edinmeye çalıştıkça, o tam aksi yönde hareket eder. Yani toplumun kalıplaşmış kurallarını sorgular durur. Zaten bu yüzden de onun adı “asi”ye çıkmıştır. Onun teoride milyonlarca bilgisi vardır. İleri görüşlüdür; hayata tek bir penceren bakmaz, üretken ve yaratıcıdır. Onda en çok çekici bulduğun yön tuttuğunu koparan, istediğini mutlaka gerçekleştiren bir yönü olmasıdır. Bunun yanı sıra çok da tutarsızdır. Yani hemen parlayıverir, neye neden kızdığını bilemezsin. O başkalarının fikirlerine göre yaşamaz, bu yüzden de başkalarının fikirlerini önemsemez. Ama yine de seni dinleyecektir; onu kararından vaz geçiremeyeceksin, ama o yine de seni dinleyecektir. Sen önce aşka doymak istersin, o ise seni ilk önce arkadaşlığınla sınar. Ve memnunsa senden ancak o zaman arkadaşlığın yerini aşka bırakabilirsiniz.

Aslan Burcu & Balık Burcu

Aradığın partneri bulmuşsun! Seni pohpohlayacak, küçük sürprizlerle seni her an sevdiğini belli edecek birisi var yanında. Bir bakmışsın pantolonundan küçük bir kağıt çıkmış, içinde seni seviyorum yazılı… Bir bakmışsın ki elinde gitmek istediğin konser biletleriyle, karşında oturuyor. Aranızda adeta birbirinizi şımartma yarışı yaşanacak. Eğer isteklerine ulaşamazlarsa bir süre sonra hayal dünyalarına tutunur balık burçları. Hatta senin bile yapamadığın ama yapmak istediğin şeyleri onunla paylaşmanız bile onu mutlu eder. Onun için senin niyetin önemlidir. Paraya pula çok değer vermez, dünyevi işlere de takılıp kalmaz. Her şey geçicidir ona göre ve bu doğrultuda yaşar. Senin harcamalarına müdahale etmez, ama arada bir o paranı küçük iyilikler için kullanmanı tavsiye edip duracaktır. Ayrıca cinsel yaşantınızda da seni her anlamıyla tatmin edebilecek birisi; ona nazik olduğun sürece o da seni mutlu etmeye çalışacaktır.

 


Yorum Yap

Chat with us on WhatsApp